• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Saját fotóink az akváriumaink lakóiról

Levinen

Kertész szaki
Ma reggel mikor felkeltem, szokásomhoz híven, az első utam az akváriumomhoz vezetett. Belenéztem oldalról és egy nagyon hangulatos kép tárult elém, amit le is fotóztam. A kép érdekessége, hogy nem égett az akvárium világítása és vakut se használtam. Nagyjából sikerült megörökítenem a látványt természetes formájában.
Ezt a topicot arra a célra szántam, hogy ide mindenki felteheti a saját kezűleg készített fényképeket, a saját kis élőlényeiről.

5276323_e4ea6ad21a01736419b0dfac2b99bac1_l.jpg
A kép címe: "Szólj anyádnak, hogy dobjon le szotyira pénzt" :D
 
Vgábor said:
Hátha Viktor nem moderál ki.
Meg kell osszam Veletek :
1 - 2

Hát .. ha kimoderálta volna azon sem csudálkoznék .. :oops:
Így is túl elnéző .. gondolom a látványra enyhűlt meg a szíve :shock: :oops:
 
Gábor köszi a linket. :thumbup:

Jó a videó, szépek a növények benne. Én mindig próbálok valami kikapcsoló hangulatos zenét alátolni, de a valódi madárcsicsergésnél nem nagyon lehet természetesebb aláfestést kitalálni ;)

Amikor ilyen színes stem növényeket látok mindig összeszorul a szívem. A következő akim megint stem növényes kellene, hogy legyen.... de még adós vagyok magamnak egy iwagumival. ;)
 
A lelkesítő szavaktól tisztára fel lelkesültem, köszönöm fiúk ;)

Ma egy kicsit több időt szántam a fotózásra ezért csatasorba állítottam a reflektort először egy 500W izzót majd utána egy 1000W izzót használtam. Fényképező gép továbbra is a panasonic fz-50 és egy raynox dcr-150 macro előtét, távkioldó, állvány. Múltkori kép iso 800as érzékenységgel készült a ez pedig iso 200al. Zaj terén van egy kis különbség. Utólagos munka ps-ben egy csipetnyi élesítés, zajszűrés (lab színmódban fényesség rétegen), kontraszt.

Fogadjátok sok szeretettel:

https://lh3.ggpht.com/_zUM7-eZQgkk/S8H7aeTwk4I/AAAAAAAAGr4/_-tqjc1OWn0/s720/P1080547.jpg

P1080547.png
 
Nagyon jó fotó gratula! Én elviseltem volna még egy kicsit nagyobb mélységélességet is, hogy a háta ne legyen annyira életlen.
Ha szűkebbre vágod, vagy nagyobb mélységélességet csinálsz, akkor nem lenne a kép kétharmada életlen. Persze hacsak nem pont ez volt a célod... :shifty:
 
Köszi fiúk ;) garnéla fotó versenyen tervezem hogy indulok. A mélység élességben Nigro igazad van. De sajnos gép+macro előtét miatt nagyon kicsi a mélységélesség. Lehet rekeszelni, de akkor magasabb iso és több zaj. De majd próbálkozom.
 
Hát igen... Egy Nikon D3-al könnyebb lenne :)
Próbáltad rekeszelni? Bemozdult? garnélák szerencsére kevésbé mocorgósak.
Mellesleg FZ50-től ilyen jó képet még nem láttam. Asszem neked komolyabb stukkerre volna szükséged ;)
 
Komolyabb stukker :D DSLR-re váltás tuti lesz, de nehéz dönteni hogy új aki vagy új gép... Amúgy én Canon párti vagyok még nem sikerült meggyőzni arról hogy nikont vegyek. Ha lesz akkor egy 550D utódra fog esni a választásom mert inkább első körben szeretnék egy "alap" gépet jobb (nem L-es) obikkal. Ami között mindenképp lesz egy 150mm vagy 100mm sigma macro ;)

Rekeszeléssel nem próbálkoztam inkább arra voltam kíváncsi mit művel a lámpa. Ez az amikor nagyon ki lehetne élvezni egy DSLR nyújtotta előnyöket pl. hogy beállítom milyen zársebességnél hosszabbal ne lövöldözzön és ő meg állítja magának a rekeszt meg az érzékenységet. Ami sok időt elvesz az inkább a kézi élesség állítgatás (van autó is, de a kézi macronál pontosabb).
 
Bár ez inkább a növény mint állati lakó de jól látható a lényeg!
Az-az a Rotala víz alatti élethez való alkalmazkodása/levélzet váltása!
Alul a víz feletti feljebb már a jól megszokott víz alatti kinézetű levelek!
Ide tettem a képet mert nem találtam jobb topicot!
DSC00022-1.png
 
Fogadjátok szeretettel! Algáért bocsi :(

IMG_0198-1.jpg


Canon EOS 550D+EF 50mm f/1.8 II+Raynox DCR-150
 
Back
Oldal tetejére