• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

S.O.S

Antal15

Tapasztalt kertész
Sziasztok,

Sajnos történt egy kis baleset itthon, a gyerek bele ivott a neptunos összkeménység mérő folyadékba (piros kupakos) és mivel semmit nem találtam róla ezért gondoltam megkérdezlek titeket. A kérdésem az lenne hogy, tudunk valamit erről a folyadékról?
 
B verzióként próbáld megnézni más gyártó hasonló termékét a weben - Sera stb. - a fő hatóanyag valószínűleg azonos vagy hasonló hatásmechanizmusú...
 
Én is efelé keresgéltem,de csak azt írja a Sera,hogy "Elzárva és gyerekek számára hozzáférhetetlen helyen tárolni!"
Mennyit ivott?
 
Nem vagyok biztos benne, de talán EDTA(használják erre, de nem tudok semmit a konkrét termékről), és ebben az esetben nincs komolyabb baj.
http://intranet.landmark.edu/ctolman/chem/Wtrtest.htm
A link alatt részletezett titrálás pont ugyanolyan, mint a neptun teszt. Az indikátor vöröses, és a titrálás végpontján kékbe csap át. És EDTA-t használnak.
 
Nem vagyok szakértő, de úgy tudom tejet kell ilyenkor inni, mert az megköti a káros anyagokat.
De remélem nincs is nagyon mit.
 
Nem vagyok szakértő, de úgy tudom tejet kell ilyenkor inni, mert az megköti a káros anyagokat.
De remélem nincs is nagyon mit.

Erm... ezt inkább sűrgősen felejtsd el. Ha szájon át mérgezed magad, akkor hánytatás, maximum aktív szén amíg végeznek a gyomormosással. De ne kezdjél el mindenfélét ráinni véletlenszerűen. Elég sok mérgező anyag van, aminek erősíti a hatását.
 
A GH mérése általában fémsók segítségével történik. Ha csak 1-2 kortyot ivott, akkor remélhetőleg (valószínűleg) nem lesz gond. A fémsók általában fehérjéhez kötődnek, ha már a "gyomron túlment" akkor a tej ivása a fémeknél segíthet (de ahogy az előttem szóló mondta, nem minden anyagra ajánlott, sőt)... Ezt vegyész mondta nem orvos! A végső szót azonban a toxikológia mondja ki...

Én gyerekkoromban kálium-permanganátot ettem - azt hittem mák. :eek:

Gyógyulást a kicsinek!
 
Szia!

A gyerek orvossal már beszéltetek!?

Őt azért nem hagynám ki a sorból!!!

Lehet hogy azt mondja, hogy semmi baj, de jó ha tud róla!
 
Hát gondolom az volt az első, hogy meghánytatta és utána felhívta az orvost... aki gondolom jelezte, hogy "a fene tudja, ha gondolja, jöjjön be egy kiadós gyomormosásra", amire elkezdte keresgélni, hogy muszáj-e.
 
Szia Antal!

Hogy van a gyermek?!

Nálunk volt egy hét, olyan másfél éves koruk körül, hogy az Ikrek egyik tagja leesett az ágyról és lehúzta a bőrt az orráról, a feleségem lábánál álva rátenyerelt a forró sütőre, majd közös erővel elhúzták a kanapét a konektor elől, kiszerelték és megrázta az áram!
Következmények azonnal: hívtunk villanyszerelőt fí relét bekötni, telefonáltunk az egyik ismerőseinknek akik korábban ajánlották a már használaton kívüli biztonsági rácsaikat az ajtó résbe, hogy most indulnánk érte.
Egy nap alatt el lettek szeparálva az Ikrecskék mindentől!

Azért ez után is volt izgalom bőven (üvegcserép evés otthon, gyógyszer evés vendégségben stb...), a gyermeknevelés veszélyes üzem, de szerencsére nem halálos!

Sok sikert! A.ttila
 
Szia!

Igyon bőven vizet, előtte mosd ki a száját vízzel, tejet ne igyon, pár csepptől valószínű nem lesz baj ;)
 
Back
Oldal tetejére