• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ryu II

Ha nincs túletetés és sok bomló anyag, akkor nem szapprodnak el a csigák. Nekem lassan egy éve fut a jelenlegi akva, az elejétől kezdve, tudatosan vannak benne hólyagcsigák, de soha nem szaporodtak el túlzottan, pedig még egy árva helena sincs az akvában. :) Szóval nem kell erre annyira ráparázni. Ráadásul nem is rossz algázók. A carbozott, elhalt algát nagyon szépen eltakarítják. :)

Egy ide illő idézet Takashi Amanotól: " To know mother nature, is to love her smallest creatios." ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ha nincs túletetés és sok bomló anyag, akkor nem szapprodnak el a csigák. Nekem lassan egy éve fut a jelenlegi akva, az elejétől kezdve, tudatosan vannak benne hólyagcsigák, de soha nem szaporodtak el túlzottan, pedig még egy árva helena sincs az akvában. :) Szóval nem kell erre annyira ráparázni. Ráadásul nem is rossz algázók. A carbozott, elhalt algát nagyon szépen eltakarítják. :)
Egy ide illő idézet Takashi Amanotól: " To know mother nature, is to love her smallest creatios."
Egyáltalán nem parázom rá, egyszerűen csak nem szeretném, hogy benne legyenek, mert nem tetszenek. Pl. Neonhalat sem rakok bele, mert az sem tetszik...
Amúgy jár a pont az idézetért...bár kiegészíteném "To know mother nature, is to love her smallest creations except snails."-re :)
 
Tegnap megérkeztek a növények Henrik-től, ezer köszönet érte.
A Marsileát kilőttem, parvula ment helyette előre végig. Huhh már el is felejtettem, hogy milyen érzés parvulát ültetni. :) A szétszedése, a gyökerek rendezése, aztán meg a darabkák összegyűjtése a vízfelszínről...
A Stau-kat berakosgattam a kövek mellé, kicsit még talán túl szabályos az elrendezésük, de ez később alakulni fog.
Bal hátulra bement egy HM bokor, számításaim szerint az egész bal hátulja HM lesz majd később.
Egy kis Tripartita-t is benyomkodtam a jobb oldalra, a kövek közé. Imádom azt a növényt és ismerem is, egy igazi Terminátor.
Egy kis riccia be lett nyomkodva a faágak közé.

Valamiért nem enged a fórum képet feltölteni, később pótolom.
 
Tegnap este egyszercsak elkezdett meghasalni a LED világítás tápegysége. Egyszercsak lecsökkent a fényerő a felére, majd kb. 50-70% között ingadozva villogott. A szívroham jött rám, mert két hetes sincs a lámpa. Rájöttem, hogy a tápegység reccsent meg. A 110W-os lámpához gyárilag 150W-os tápot adott a gyártó, és ez kevésnek bizonyult szerintem. Egész nap kutattam a pesti boltokat, hogy honnan tudnék azonnal tápot vásáolni, de mindenhol csak béna webshopokba ütköztem, minimum 3 napos kiszállítással. Köszi. Aztán találtam egy boltot, ahol azonnal kiszolgáltak, ráadásul jó áron. Vettem egy 250W-os tápegységet, ez biztos hogy bírni fogja, és nem is fog annyira melegedni, mint az elődje. A vicc az, hogy amikor hazaértem, a kicsi táp megfelelően működött, max fényerővel. Mindegy, mert a tegnapi után már nem bízom benne. Bekötöttem a nagyobbat, és megy.
A fényerőt amúgy vissza dimmeltem a tápon található feszültségállítóval kb. 10%-ot, így is elég lesz ez.
20161011_194645.jpg
 
A 4 Amano teszi a dolgát, kevesebb a penész. Alga semmi.

Iszonyatosan növekszik a Microsorum pamacs. 3 nap alatt kb. 15 új levelet hozott, és ráadásul igazi vékony világoszöld tűleveleket. Ez a micro Nikiéknél lowtechben nevelkedett, de most a sok fénytől és a széntől felpörgött. Imádom.
Az úszónövények is kezdenek terminátorkodni, ezért egy cérnaszállal eltájoltam őket az akvárium hátsó fertájára.
A mohák is folyamatosan lepik el a fát, lehet, hogy ma este még felrakok 1-2 helyre extra darabokat. Iszonyatosan sok van még a kajás dobozokban, Henrik nem volt szűkmarkú:)

20161011_193105.jpg 20161011_193116.jpg 20161011_193144.jpg 20161011_193257.jpg 20161011_193313.jpg
 
Jönnek a csigák! Tegnap este is egy 5-6mm-es hólyagcsiga rontott végig a frontüvegen. A Blyxákon is vannak már. KB. 15-20 db lehet összesen. Ebből nagy baj lesz, ha nem találok ki valamit.
Az a baj a Helenával, hogy szerintem nem tudja elkapni a hólyacsigát, mert az gyorsabb nála. Az én hólyagcsigáim annyira gyorsak, hogy félhomályban halaknak tűnnek. A szemei, meg a háza is áramvonalas. Az egész teste a sebességnek lett alárendelve. :D
Amúgy volt 5 db Helenám az előző aksiban, de sajna nem élték túl a két akvárium közti időszakot.
 
Jönnek a csigák! Tegnap este is egy 5-6mm-es hólyagcsiga rontott végig a frontüvegen. A Blyxákon is vannak már. KB. 15-20 db lehet összesen. Ebből nagy baj lesz, ha nem találok ki valamit.
Az a baj a Helenával, hogy szerintem nem tudja elkapni a hólyacsigát, mert az gyorsabb nála. Az én hólyagcsigáim annyira gyorsak, hogy félhomályban halaknak tűnnek. A szemei, meg a háza is áramvonalas. Az egész teste a sebességnek lett alárendelve. :D
Amúgy volt 5 db Helenám az előző aksiban, de sajna nem élték túl a két akvárium közti időszakot.

Ki mit javasolna a csigamentsítésre, és a jelenlegi helyzet megoldására:
  • Helena (nem biztos, hogy utoléri, nem szünteti meg a szaporulatot, csak csökkenti)
  • Törpe gömbhal (nem tarthatok vele együtt később galaxy razbórákat)
  • Botia (széttúr mindent)
  • Fenbendazol (felboríthatja az akvárium eddigi egyensúlyát)
  • CO2 túladagolás (megölheti az Amanokat)
  • mechanikus eltávolítás, szedegetés, tűrés, békénhagyás (brutálisan elszaporodnak)
 
Szia!
A Helena elintézi a "hólyagokat". (tapasztalat)
Nálam hólyag, postakűrt csigákat írtottak ki teljes alapossággal.;)
 
Ki mit javasolna a csigamentsítésre, és a jelenlegi helyzet megoldására:
  • Helena (nem biztos, hogy utoléri, nem szünteti meg a szaporulatot, csak csökkenti)
  • Törpe gömbhal (nem tarthatok vele együtt később galaxy razbórákat)
  • Botia (széttúr mindent)
  • Fenbendazol (felboríthatja az akvárium eddigi egyensúlyát)
  • CO2 túladagolás (megölheti az Amanokat)
  • mechanikus eltávolítás, szedegetés, tűrés, békénhagyás (brutálisan elszaporodnak)
A helena nem egy lassú csiga :) Szerintem hatásos lenne ha többet vennél viszont az is túr.
 
Esetleg valami kisebb Botia szerűség (öves díszcsík)? Nagyra nő, ezt célszerű figyelembe venni a későbbi elhelyezésénél.

Valaki nem tudja, Botia véglegesen kiszedi a csigákat vagy lesznek "túlélők"?
 
Ki mit javasolna a csigamentsítésre, és a jelenlegi helyzet megoldására:
  • Helena (nem biztos, hogy utoléri, nem szünteti meg a szaporulatot, csak csökkenti)
  • Törpe gömbhal (nem tarthatok vele együtt később galaxy razbórákat)
  • Botia (széttúr mindent)
  • Fenbendazol (felboríthatja az akvárium eddigi egyensúlyát)
  • CO2 túladagolás (megölheti az Amanokat)
  • mechanikus eltávolítás, szedegetés, tűrés, békénhagyás (brutálisan elszaporodnak)
Helena +1
 
Esetleg valami kisebb Botia szerűség (öves díszcsík)? Nagyra nő, ezt célszerű figyelembe venni a későbbi elhelyezésénél.

Valaki nem tudja, Botia véglegesen kiszedi a csigákat vagy lesznek "túlélők"?

Túlélők mindíg vannak, de 1 db botia nekem egyedül rendbetett egy 96L es akvát.
Akkor még nem volt elterjedt a Helena, de mindenképp hatásos - láttam ahogy hólyagcsigát eszik.
Én a kettőt kombinálnám, 1 botia + helenák!
 
A Botia szorgos csigazabáló, de óriásira megnő!
Nem ekkora akváriumba való.
(17cm-esen, 8 évesen távozott el az örök vadászmezőkre a 320l-es sügeres medencémben.)
 
Amikor tegnap hazaértem, 2-3 mm vastag skim és sárga DC fogadott. Azonnal nekiláttam a tiszításnak. Nemtudom, hogy pontosan mitől van, több dolog is okozhatja: az egyik a Blyxa, ami azóta is olvasztja a leveleit. A másik a szűz redmoorok, amikn agresszív penész jelent meg anno. Tegnap este kiszedtem a redmoorokat, a páfrányokat leszedtem róla, és zuhany alatt lenyomattam a penészt róluk. a 90%-a le is jött. Ezért áldom az eszem, hogy szétszedhető scape-et csináltam, és nem ragasztottam le a redmoorokat. A takarítás után ment minden vissza az eredeti helyére. A súlyozókavicsokat már leszedhettem róluk, már maguktól is lent maradnak.

Megjött a terminátor brigád, @eMZé-től kaptam 15 Helenát. Köszönet érte! Ezzel megküldtem a hadüzenetet a Hólyagcsigáknak.

Némi alga előjött, a mohákon, illetve az erősen megvilágított növények néhány levelén hosszú zöld valami jelent meg, szerintem fonálalga. Úgyérzem, hogy még nem szabad ennyire hajtani az akit, szóval visszavettem a világítást 1,5 órával, és csökkentek a tápozáson is.
20161014_183232.jpg
 
Utoljára módosított:
A Helena hadseregem 1 nap alatt eltüntette a hólyagcsigákat. Csak üres házakat láttam. Eszik a penészmaradványokat is, szóval nagyon szeretem őket most :)
Este már adtam nekik egy kis halkaját, arra is rárontottak azonnal. Jót lakmároztak a 4 Amanoval együtt.

A skim helyzet javult, amióta leszedtem a penészt a fákról és a Blyxák sem mállanak már annyira, láthatóan jobb lett. Persze még mindig bőrös a felszín amikorra hazaérek, de 1 perc alatt leszedem.

Az úszónövények 3/4-ét kivettem, csak a kicsi újszülötteket hagytam meg. Nem tetszik az úszónövények látványa, csak az új akira való jótékony hatása miatt tettem őket bele. Alig várom, hogy megszabadulhassak majd tőlük.

A tegnap említett alga jelen van, egyelőre nem tudok mit tenni ellene. Még nincs belőle sok, remélem hogy nem önt el és ez csak ideiglenes állapot.

Esti lakoma:
20161015_202932.jpg 20161015_202941.jpg

A Microsorumot megnyírtam, nagyon agresszíven hozza az új leveleit. 2 hét alatt teljesen megújult.
20161015_203000.jpg

Egyéb képek:
20161015_203012.jpg
20161015_203023.jpg
20161015_203040.jpg

Az alga:

20161015_203139.jpg
 
A Helena hadseregem 1 nap alatt eltüntette a hólyagcsigákat. Csak üres házakat láttam. Eszik a penészmaradványokat is, szóval nagyon szeretem őket most :)
Este már adtam nekik egy kis halkaját, arra is rárontottak azonnal. Jót lakmároztak a 4 Amanoval együtt.

A skim helyzet javult, amióta leszedtem a penészt a fákról és a Blyxák sem mállanak már annyira, láthatóan jobb lett. Persze még mindig bőrös a felszín amikorra hazaérek, de 1 perc alatt leszedem.

Az úszónövények 3/4-ét kivettem, csak a kicsi újszülötteket hagytam meg. Nem tetszik az úszónövények látványa, csak az új akira való jótékony hatása miatt tettem őket bele. Alig várom, hogy megszabadulhassak majd tőlük.

A tegnap említett alga jelen van, egyelőre nem tudok mit tenni ellene. Még nincs belőle sok, remélem hogy nem önt el és ez csak ideiglenes állapot.

Esti lakoma:
Gyönyörű lesz ez az akvárium.
 
Rátekertem a CO2-re, erősítek a tápozáson, beraktam egy 450l/h-s powerheadet, hogy nagyobb legyen a flow és meglátjuk, hogy mi lesz. A világítást nem piszkálom, napi 6 óra.

Mi okozhatja ezt?
Lehet, hogy ez a mai szűrőtakarítás következménye?
Vagy esetleg a sok kidobott úszónövény miatt van?
Esetleg az aljzat pumpálja két hét után az ammóniát?
Vagy a közvetlenül csapról való vízcsere?
Vagy ezek együtt? :S

Holnap kapok egy valag Najas-t, és Pinnatifidát, azokkal megnövelem a növénytömeget.
 
Holnap kapok egy valag Najas-t, és Pinnatifidát, azokkal megnövelem a növénytömeget.

Najas (Najas Guadalupensis)-ról azt érdemes tudni, hogy nem CO2-adagolt akváriumban, ha bekerül, a többi növény jó esélyel kevésbé fog nőni vagy visszaszorul/kipusztul.

Saját szememel láttam, hogy az igénytelen fodros vizikalásszal telenőtt akváriumba kis mennyiség bekerült, és idővel teljesen visszaszorította a vizikalászt.

Mivel Nálad van CO2 és sűrű vízcsere is, lehet, hogy nem okoz gondot.
 
Back
Oldal tetejére