1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes Ryu2

Kategória: 'Befejezett akváriumok bemutatása', témanyitó: ideoda, téma nyitása: Szept 10, 2016.

1. ideoda

ideoda Főkertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    720
    Hely:
    Veresegyház
    Ez lesz a második próbálkozásom. Az első próba eredménye egy nagyon szép 54 literes növényes akva volt valahol a hightech és a lowtech között.

Az akvárium egy 110x40x42-es hightech medence lesz, ami bruttó 184 liter. Sűrűn rakott szőlőtőke lesz benne, amiket Microsorumokkal és mohákkal fogok telerakni. Az előtér vagy homokos vagy növényes lesz, majd eldől. A háttér stem lesz de csak akkor, ha elfér a tőkéktől. Ha nem lesz,engem az sem zavar.

A technikáról később...

Utoljára módosított: Szept 10, 2016
    Szabó Henrik kedveli.
  2. ideoda

ideoda Főkertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    720
    Hely:
    Veresegyház
    Hungarocellből készítettem egy féldobozt, amiben a hardscape-t össze tudom sakkozni. Pontosan akkora a belső mérete, mint amekkora az akváé. Sokkal jobb megoldás, mint az üvegben pakolgatni.
    A tőkéket a nagyszüleim szomszedjától szereztem. Az volt az üzlet, hogy ki kell ásnom mert ő már baromira unja, cserébe elvihetem. Hát megtettem. Elmondása szerint 50 éve ültette, és soha nem volt permetezve. Elsőre megtetszett a formavilág.
    A tőkék jelenleg fent száradnak a háztetőn, kb. 2 hét kell még nekik. Utána homokfújás következik, majd áztatás. A fórumon leírtaknak megfelelően.
    Amikorra akvakész állapotban lesznek a tőkék, addigra a világítás is meglesz és indulhat az akva.

A tőkék elhelyezése így néz ki:
    Jobbra nyitott, hárömszög alakú elrendezés, mert az akváriumot jobbról is látni a nappaliban.
    (ui: Nem ezek a kövek lesznek benne, és macska sem része a hardscape-nek.)
    20160910_115500.

Helianthemum, ZaCK, Trappista és 11 mások kedvelik ezt.
  3. mintor
    Épp nem fórumozik ...

mintor VIP kertész

Tag:
    Dec 18, 2015
    Kedvelik:
    720
    Hely:
    Budapest, XV. ker.
    Macska cápa...

malor és ZwickCore kedvelik.
  4. szabolcs.debreczeni
    Épp nem fórumozik ...

szabolcs.debreczeni Kertész szaki

Tag:
    Okt 9, 2011
    Kedvelik:
    124
    Hely:
    1124 Budapest
    Pedig megnéztem volna ahogy mohát kötözöl szegényre :D

atipepe kedveli.
  5. ideoda

ideoda Főkertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    720
    Hely:
    Veresegyház
    Ha így folytatja, akkor ő is a hardscape része lesz :) Mindenbe belerondít.

Tapatalkkal küldve az én LG-D722 eszközömről

6. ZwickCore
    Épp nem fórumozik ...

ZwickCore Kertész szaki

Tag:
    Aug 22, 2011
    Kedvelik:
    50
    Hely:
    Veszprém
    hat ha 'belerondit' legalabb lesz jo taptalaj ha kellokepp elkaparja

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről

Cyberkid és ideoda kedvelik.
  7. ideoda

ideoda Főkertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    720
    Hely:
    Veresegyház
    A tehnikáról:

Szűrés: Atman CF-1200
    Szűrőanyag: Filterlith, VanGerwen, Szivacs, Perlon + Purigen 100
    CO2: 5kg palack, DIY külső reaktor
    Fűtés: nincs még
    Világítás: nincs még, de terv az van: DIY 8520 LED, 12000 lumen, én építem meg, és külön dokumentálom majd
    Táp: GA mikro makro + carbo
    Táptlaj: JBL Aquabasis
    Alzat: Amazonia, LaPlata sand
    Dekor: szőlőtőke + fekete lávakő, kisebb fekete bazalt kavicsok
    Tervezett növényzet: Microsorum needle leaf, Micorosrum petite, Bolbitis, kicsi Anubias, MonteCarlo, Staurogyne Repens, hátra pedig valami magas...
    Víz: 7nk-ra lesz lágyítva, kevertágyas műgyantával, és ezt egy 100 literes cserehordóban fogom tárolni, keringetni. Nálunk a csapból 14-es víz folyik.

Utoljára módosított: Szept 10, 2016
    Szabó Henrik kedveli.
  8. Selfedestroyer
    Épp nem fórumozik ...

Selfedestroyer Főkertész

Tag:
    Nov 28, 2012
    Kedvelik:
    1,132
    Hely:
    Szeged / Sopron
    De szép cica :)

9. ideoda

ideoda Főkertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    720
    Hely:
    Veresegyház
    Szerintetek a bekarikázott vékonyka ágakkal mi fog történni a víz alatt hosszútávon? Hamar elrohadnak majd? Valaki tapasztalt már ilyeneket?
    1.

dexkill kedveli.
  10. ZwickCore
    Épp nem fórumozik ...

ZwickCore Kertész szaki

Tag:
    Aug 22, 2011
    Kedvelik:
    50
    Hely:
    Veszprém
    nekem a regi akvaban volt szolotoke es az ujban is lesz.nem gyorsabban mint a vastagabb resz.viszont a csersavtol(lehet rosszul tudom)en jobban tartanek.Ha nem volt meg vizben jo alaposan aztasd ki mert hetekig kepes azni belole es szep sargas-barnara festi majd a vized!Ha egyszer kiazott szep dekor lesz belole :)
    arra erdemes figyelni hogy ne logjon ki a vizbol egyik aga sem ,mert ott hajlamos bepeneszesedni

11. ideoda

ideoda Főkertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    720
    Hely:
    Veresegyház
    Kb. 1 hónap múlva indul az akva, szóval 2 hét szárítás és 2 hét áztatás lett betervezve,de ez lehet, hogy alakul még. Nem siethetem el, mert akkor kudarc lesz. Megvárom a tőkét, hogy rendesen kiázzon. A világítást is meg kell építenem még, az is idő lesz.

Tapatalkkal küldve az én LG-D722 eszközömről

ZwickCore kedveli.
  12. atipepe
    Épp nem fórumozik ...

atipepe Kertész szaki

Tag:
    Júli 11, 2012
    Kedvelik:
    50
    Hely:
    Karcag
    Szia! Szerintem kevés lesz a 2 hét áztatás ! Én kitolnám egy hónapra sűrű vízcsere mellett !

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

13. Riri01
    Épp nem fórumozik ...

Riri01 Kertész szaki

Tag:
    Aug 29, 2016
    Kedvelik:
    70
    Hely:
    Pécs
    Nem tudom mennyire akar lent maradni a tőke 2 hét után, nekem volt vele szívás 3hét áztatás után az előző akváriumban. Annyira kinyírta a vizet hogy hullottak a garnélák. Biztos ami biztos én is kicsit hosszabban áztatnék, főleg ha mondjuk színezi a vizet vagy hasonlók. Mérj egy pH-t az áztatóvízben.

14. dexkill

dexkill VIP kertész

Tag:
    Máj 7, 2014
    Kedvelik:
    617
    Hely:
    Pécsvárad
    A csersav jó, természetes, hasznos.

Sztem semmi. Vannak ilyen vékony fűzfaágaim garnisokban, szépen kopnak, rágcsálják őket, de semmi extra. Pár év alatt lehet, hogy elkopik, de az fűz, ez meg szőlő :) Előbb fogod red moor-ra cserélni :p

15. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    1,764
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Végre elkezded :) Nem tudom hogy áll a fényed de van 3-4 aluprofil 100cm-es de vágható jelenleg a kocsi csomijában statisztáskodik.

16. ideoda

ideoda Főkertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    720
    Hely:
    Veresegyház
    Mégsem szőlőtőkés lesz, letettem róla, mert a tapasztaltak lebeszéltek a kapkodásról. A szőlőtőkék sorsa most 1 év pihenés lesz, had száradjanak ki rendesen. Majd a következő scape-be. Elementem a Greenaqua-ba, és összepakoltam magamnak egy redmoor-dragon kombinációt. Képet is tolok majd fel róla. Ez mostmár végleges lesz, nem vagyok hajlandó többet agyalni a scape-en. Nameg hétfőn jön a medence, úgyhogy elfogyott az idő.

A világítás is érkezik, Aquamorf LD4 lesz, egyedi 110cm-es mérettel, kb. 14000 lumennel, dimmelhető változatban.

Szabó Henrik kedveli.
  17. ideoda

ideoda Főkertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    720
    Hely:
    Veresegyház
    Nappal a Greenaquában.
    20160924_121254.

És este otthon, kisebb ágakkal kiegészítve, és sejtelmesen bevilágítva.
    20160924_191507.

18. ideoda

ideoda Főkertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    720
    Hely:
    Veresegyház
    Tőlünk pár száz méterre az erdő szélén egy nagy tavat építenek. Markolókkal túrják ki a gyökereket a földből, és egy több focipályányi területre halmozzák. Onnan gyűjtöttem a vékonyabb ágakat, remélem, hogy kibírja a vízben egy pár hónapig. Fogalmam sincs, hogy milyen fa, de szép hullámosak, és már teljesen kiszáradtak.
    Pont passzol a redmoorhoz.

Az előtér még nem dőlt el:
    Vagy LaPlata sand lesz ott, és akkor homokos, vékonyfaágas, dragonköves, talán kicsit biotóp jellegű lesz, vagy oda is amazonia kerülne, és akkor gyepesítek.
    A háttér szerintem csavart levelű Vallisneria lesz, az jól passzolna szerintem a felfelé álló vékony faágakhoz.
    A jobb oldali háttérnövényzet alacsonyabb lesz, mert az akvárium jobb oldalról is látható a nappaliban. Oda Blyxákat képzeltem el.
    A RedMoorokon pedig Microsorum Needle leaf-ek lesznek, azok itt áznak már, van vagy 40 tövem. Ezúton is köszönet Nikiéknek.

Szabó Henrik és Luigi13 kedvelik.
  19. Szella
    Épp nem fórumozik ...

Szella Főkertész

Tag:
    Júni 25, 2016
    Kedvelik:
    260
    Hely:
    Budapest, I.ker
    Üdv.
    Jó kis terv!!
    A homokot gondold át, sokan írják itt a fórumon,hogy macerás a takarítása. Érdemes beleolvasni pár naplóba,ahol használják.

20. ideoda

ideoda Főkertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    720
    Hely:
    Veresegyház
    Megjött az akva. A bútort megerősítettem, és az akvát rátettem. Megtörtént a vízpróba is. A bútor bírja. Az akvárium is.
    Az akváriumot 10mm-es üveggel csináltattam, merevítő nélkül és bejött. 1mm-t sem hasasodik. A méretei: 110x40x42. Új, karcmentes: beleszerettem.
    A bútortól paráztam, hogy kibírja-e ezt az óriás tömeget. Az előzőleg egy 100x40x40-es akvárium volt rajta, 6mm-es üvegből, kődekor nélkül. Ez kb. 160kg súlyt jelentett. A mostani akvárium 40kg + 180kg víz + 10kg dekor, azaz 230kg. Van különbség.
    A bútor hátlapja csak rögzítő szerepet tölt be, vékony bútorlap. Ezt soksok szöggel megerősítve jobban odafogattam az oldallapokhoz. Az aljánál is beraktam egy keresztmerevítő lécet, ami nem látszik, de a lábakat nagyban merevíti.
    A vízpróba után alaposan szemügyre vettem a bútort, és a vízszintes elemek néhol kicsit görbék. Ez a görbeség 1mm, vagy kevesebb. De határozottan látszik, hogy megkapta a súlyt:)
    20160926_205448. 20160926_212231.

Megjött a világítás is. Aquamorf AM-LD4, 110cm-es. Ez valami brutális fényt ad. Nagyon jónak tűnik számomra. Egyenlőre még azt nem üzemelem be, még építek bele egy dimmert.
    Na meg ne legyen útba a hardscape építésénél.

Ha minden jól megy, akkor a héten elindulhat az akvárium. Nagyon várom már, egy régi álmom válik valóra. Úgy izgulok, mint egy gyerek :)

Szella kedveli.

Aktuális oldal megosztása