• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rotala wallichii

gelo

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
Család: Lythraceae
Származási hely: Délkelet-Ázsia
Magasság: 10-30 cm
Szélesség: 5-10+ cm
Fényigény: közepes-nagyon magas
Hőmérséklet: 18-28 °C
Vízkeménység: nagyon lágy-közepes
pH tolerancia: 5-7
Növekedési ütem: gyors
Igény: igényes

Rotalawallichii_Bjarne.jpg
 
Sziasztok!
Kérdésem lenne eme növénykével kapcsolatban a tapasztaltabb kertésztársaktól.
Még pedig a vágásával kapcsolatban.
Ugyan úgy kell eljárni mint a rotala rotundifolia-val? Vagy igényel bármi egyebet?
 
szia,

velemenyem szerint azzal jarsz a legjobban ha mindig "letopozod" oket , kulonben nyrias utan elegge lassan hajt ki ...hetekbe telhet ...
 
Nekem is van ilyen növényem. A "letopozod" azt jelenti,hogy csak a végeit célszerű levágni? Csak azért kérdem mert nekem sincs túl rég óta ez a faj és már felnőtt a víz tetejéig.
 
Tundrish said:
Nekem is van ilyen növényem. A "letopozod" azt jelenti,hogy csak a végeit célszerű levágni? Csak azért kérdem mert nekem sincs túl rég óta ez a faj és már felnőtt a víz tetejéig.

Igen :)
 
a "topozas " azt jelenti , hogy levagod a noveny csucsat es azt ujraulteted ( a gyokeret pedig eldobod) , igy a noveny a leghatekonyabban regeneralodik illetve fejlodik.
Nem minden noveny igenyli ezt a muveletet de a walichi es hasonloi eleg csunay csinalnak ha ossze vissza nyirbalod :crazy:
 
sziasztok! Nálam ez a növény megállt a növekedésben. Mikor megvettem gyorsan besürüsödött,de magasabb nem lett. Utána pedig teljesen megállt, semmi változás már lassan 3 hónapja, de amúgy szép piros és tápanyaghiány sem látszik rajta. Szerintetek mi lehet a baj? Többi növényt hetente kell nyirjam úgy nönek
 
A fentiek szerint ha nyírni kell ezt a növényt, akkor csak a levágott hajtásokat érdemes elültetni, a gyökérrel rendelkező alsó rész pedig mehet a kukába?
Tartásról mit tudtok mondani? Napi táp és carbo elegendő? CO2-t mennyire igényel?
Bármi okosságot szívesen fogadok ezzel a növénnyel kapcsolatban!
 
Sziasztok!

Van közületek valakinek wallichii-je az akvában? Buta a kérdés, de miért nem fejlődik sehova? Melyik az a paraméter (pH, fény, táp, hőmérséklet, stb.), amire a legérzékenyebb, vagy amire besokkolódik? A beültetés után meglódult, de aktuálisan csak stagnál, sőt a BBA is rámászott. Tegnap meg is téptem, mint állat... Olvastam éppen, hogy nyírás után kifekszik... fck :dead:

Robi
 
Van közületek valakinek wallichii-je az akvában?
Nekem volt. Mindenki másnál lassabban nőtt, de szép vörös volt.......egy darabig. Aztán a többi stem közre fogta és lenyomták mint a bélyeget. Ettől aztán algás is lett. A végén kivágtam.
Nyírás után tényleg sokáig oda van.
Ezt a növényt inkább magában kell tartani, hogy ne tudja más elnyomni. Illetve ki kell vágni tőből, majd félbe és a csúcshajtásokat kell visszaültetni, akkor mindig szép lesz.
A fényből meg szerintem neki semmi sem sok.
 
Robi, nekem is volt... ennél a növénynél csak az működhet, hogy mikor felnő , akkor talajnál nyírod, és visszaülteted a szép töveket.... sajnos nagyon nehezen jön rendbe a vágott szár, és behúzza az algát... nem egy egyszerű stem... szóval nyír és visszaültet eljárás a működőképes!
 
Köszi srácok a gyors válaszokat! Ezek fényében nem is lepődöm meg a tapasztalt viselkedésén. Január-februárig kap még lehetőséget a bizonyításra, aztán meglátjuk. Ha "felsül", akkor pogo erectus lesz helyette...

Üdv: Robi
 
És borzalmasan sok fény kell neki.

Esetleg próbáld ki legközelebb a Rotala Sp Vietnamot
Green Aqua Showroom | Flickr - Photo Sharing!
Ennek picit más a levélzete és jobban regenerálódik. Mi is ezt használtuk ha jól rémlik.

Köszi Viktor! Egyébként a Vietnamot néztem ki az elején, de amikor a telepítésre került a sor nem volt a beszerzési forrásomnál raktáron. Ezért lett a wallichii, mint második jelölt végül a győztes befutó. :)
 
Nekem ez felkerült a tilto listära!Bealgäsodott,es szinte az összes mohät megfertözte.Azota is szedegetem az algät,IALPC foto utän megy a kukäba!
 
Back
Oldal tetejére