• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rövidítések

Sziasztok!

Nem igazán rövidítés, de elég sokszor találkoztam vele/velük, hogy valamelyik növény emers valamelyik pedig submers. Szóval ezt szeretném kérdezni, hogy mi az egyik, és mi a másik?
Köszönöm!
 
Emers=víz feletti
Submers= víz alatti

Köszönöm!

Olvastam olyat is, hogy valamelyik emers növény a végen az akváriumban találja magát. Hülye kérdés, de hogy lehet ez? Víz felett termesztik, aztán eladják, hogy a végén a vízbe tegyék? Ez nekem kicsit magas. Mert pl. akkor a wabi tálakban lévő növényeket miért kell szoktatni a "víz felletti" élethez? Vagy ott csak submers növényeket használnak?
Bocsánat a bugyuta kérdésekért, de ezekre nagyon kiváncsi vagyok, hogy hogy működik a dolog.
 
Olvastam olyat is, hogy valamelyik emers növény a végen az akváriumban találja magát. Hülye kérdés, de hogy lehet ez? Víz felett termesztik, aztán eladják, hogy a végén a vízbe tegyék? Ez nekem kicsit magas. Mert pl. akkor a wabi tálakban lévő növényeket miért kell szoktatni a "víz felletti" élethez? Vagy ott csak submers növényeket használnak? Bocsánat a bugyuta kérdésekért, de ezekre nagyon kiváncsi vagyok, hogy hogy működik a dolog.

Szia!
Hülye kérdés nincs!
A legtöbb vízinövény képes víz alatt és víz felett is növekedni. A vízinövénykertészetekben az ilyen növényeket víz felett nevelik, mert így egyszerűbb (nincs alga pl.). Aztán te megveszed, beteszed az akváriumodba és vársz, hogy a növény átalakuljon a víz alatti formára, néha ez egész máshogy néz ki (lásd pl. Rotala rotundifolia).
A wabi tálaknál ez pont fordítva szokott lenni, a submers növényeket hozzá kell szoktatni a víz feletti léthez, a növénynek alkalmazkodnia kell az új környezethez. Természetesen, ha csak emers növényeket használnak a tálhoz, nincs szükség szoktatásra.
 
Szia!
Hülye kérdés nincs!
A legtöbb vízinövény képes víz alatt és víz felett is növekedni. A vízinövénykertészetekben az ilyen növényeket víz felett nevelik, mert így egyszerűbb (nincs alga pl.). Aztán te megveszed, beteszed az akváriumodba és vársz, hogy a növény átalakuljon a víz alatti formára, néha ez egész máshogy néz ki (lásd pl. Rotala rotundifolia).
A wabi tálaknál ez pont fordítva szokott lenni, a submers növényeket hozzá kell szoktatni a víz feletti léthez, a növénynek alkalmazkodnia kell az új környezethez. Természetesen, ha csak emers növényeket használnak a tálhoz, nincs szükség szoktatásra.

Köszönöm szépen a kimerítő választ!
 
Hi!

Több teljesen eltérő családból származó növény neve mögött is látni ugyan olyan jelzőket,mint pl.: 'cuba', nana(bár erre az a tippem, hogy kis termetű, de a másikat nemtom) és hasonló végződések. Ez/ezek mire utalnak? Bocs a tudatlanságomért! (n)
 
Ezek kertészeti változatokat jelentenek. Például Microsorum pteropus az alapfaj, a 'narrow' a keskenylevelű, a 'windelov' az elágazó levelű változata. Ezek csak fantázianevek, amikből néha lehet következtetni az adott változat tulajdonságaira vagy származására, de sokszor az égvilágon semmi közük sincs semmi kézzelfoghatóhoz, például ilyen a 'Queen Elisabeth' művésznevű rózsafajta.
 
Ezek kertészeti változatokat jelentenek. Például Microsorum pteropus az alapfaj, a 'narrow' a keskenylevelű, a 'windelov' az elágazó levelű változata. Ezek csak fantázianevek, amikből néha lehet következtetni az adott változat tulajdonságaira vagy származására, de sokszor az égvilágon semmi közük sincs semmi kézzelfoghatóhoz, például ilyen a 'Queen Elisabeth' művésznevű rózsafajta.

:) Kicsit több fantáziát...törékeny, éteri, púderes rózsaszín, elegáns, büszke növésű, folyamatosan nyíló, diszkréten illatozó....hát nem királynői, aktuálisan Erzsébet királynői?! 52-ben trónra lépett, 54-ben jött ki a Queen Elisabeth...amerikából. mivel ott nincs királynő, gyorsan visszanyúltak az őshazába...;)
 
Ezek kertészeti változatokat jelentenek. Például Microsorum pteropus az alapfaj, a 'narrow' a keskenylevelű, a 'windelov' az elágazó levelű változata. Ezek csak fantázianevek, amikből néha lehet következtetni az adott változat tulajdonságaira vagy származására, de sokszor az égvilágon semmi közük sincs semmi kézzelfoghatóhoz, például ilyen a 'Queen Elisabeth' művésznevű rózsafajta.

A Windelow a bácsi neve aki felfedezte :)
 
Back
Oldal tetejére