• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocks in the green

Szóval lassan 1 hete nincs co2, a palackot már elvittem tölteni. Remélem jövőhéten már újra rányithatom a co2-t :)
A békalencsét hagytam ipari méretekben elszaporodni, egyrészt nekem tetszik, másrészt most letompítja a fényt, talán nem lesz algabumm a hiányzó co2 miatt.
Mindenesetre a halak élvezik az árnyékot, bátrabbak az Üvegsügérek is, de hamarosan újra visszakapják a "szoláriumot"... :)
 
A "békalencse" eléggé lefogja a világítást, és most azt tapasztalom, hogy sokkal sokkal lassabban terjed a poralga. A hétvégén kapartam le a frontüveegről, és még most se jött vissza, ami nagy szó ahhoz képest, hogy eddig 2 naponta homályos lett.
Most viszont már gyanakszom az izzóm spektrumára is...
Tényleg, nem tudja valaki, hogy mi a rendes latin neve ennek a békalencsének, ami az utolsó fotóimon is látszik?
 
Meglátszik a CO2 hiánya... leginkább a békalencse lett sokkal kisebb.
Remélem a héten már meglesz a palack töltése.
 
Nah, csak magamnak jelzésértékűen bejegyezném, hogy újra megy a CO2, a palackot 19-én indítottam, kíváncsi vagyok, meddig fog muzsikálni. Az akvára ráférne egy alapos nyírás már, a Montecarlo nagyon elburjánzott... a napokban megeszközlöm egy szűrőtakarítással egybekötve.
Jah, és a zöldes tónusú izzót (Tungsram) kicseréltem egy 8000 K-s Omnilux-ra.
 
Úgy néz ki, hogy a poralga minimális szintre szorult.
Mértem egyet a reggeli tápozás előtt:
A nitrátom ~ 40mg/l
a foszfát ~ 0.5mg/l
Ez nagyjából megfelel a 10:1-hez a Drak tápozásnál, és valóban úgy tűnik, hogy ezt az arányt kell tartanom.
Most jön egy 50%-os vízcsere, és kipróbálom azt, hogy az eddig adagolt foszfát és nitrát mennyiség felét adom.
Úgy saccolom, hogy még így is marad valamennyi foszfát, és ehhez lesz kb 15-20mg nitrát. Legalább is ezt az arányt megpróbálom beállítani.
 
Üvegsügér jól viselkedik?
Amandáid frankón be vannak ikrásodva!(y)
Amúgy jó, hogy mondod! Azt gondoltam, csak simán sok tubit adok nekik :D
Akkor most elgondolkozom némi szaporításon. Mindjárt utánaolvasok ennek... és előkészítem a 10 literes akváriumot ;)
 
Mindjárt utánaolvasok ennek... és előkészítem a 10 literes akváriumot ;)
Arra figyelj, hogy a születő amanda porontyok iszonyat kicsik: kb 2 mm hosszúak és 0,2-0,3 mm átmérőjűek. Papucsállatkával kellene indítani őket, én erre nem figyeltem, így az én pici amandáim sajnos odalettek.
Azt esetleg megpróbálhatod, hogy egy jól bejáratott, az aljzaton, berendezésen már masszív biofilmmel rendelkező nevelőben hátha feltalálják magukat a picik.
 
Arra figyelj, hogy a születő amanda porontyok iszonyat kicsik: kb 2 mm hosszúak és 0,2-0,3 mm átmérőjűek. Papucsállatkával kellene indítani őket, én erre nem figyeltem, így az én pici amandáim sajnos odalettek.
Azt esetleg megpróbálhatod, hogy egy jól bejáratott, az aljzaton, berendezésen már masszív biofilmmel rendelkező nevelőben hátha feltalálják magukat a picik.
Most vettem elő a kis 10 literes medencémet, kitakarítom, és elkezdem járatni egy akasztós szűrővel RO vízzel. Talajt nem szívesen raknék bele, még a növények is kérdésesek. 1-2 gömbmohát belerakok, és talán némi parvulát kis kosárkában. Na meg kellene egy kellően pici fűtő is ...
 
Most vettem elő a kis 10 literes medencémet, kitakarítom, és elkezdem járatni egy akasztós szűrővel RO vízzel. Talajt nem szívesen raknék bele, még a növények is kérdésesek. 1-2 gömbmohát belerakok, és talán némi parvulát kis kosárkában. Na meg kellene egy kellően pici fűtő is ...
Szerintem nyugodtan tehetsz bele mindent, ha van valami nem túl igényes stemed (pl HM) akkor azt kifejezetten szeretni fogják. A talaj szemcséken kialakuló biofilm meg jól jöhet. Fűtővel vigyázz, működjön a termosztátja, nehogy megfőzd a pici akit. Szűrőnek egy levegős/szivacsos jobb választás lenne szerintem.
Ha bejárattad, a legszebb 1-2 fickót és a legkerekebb hasú 2-3 lányt ki is teheted. Nálam a picik kb 4-5 nap után már meg is voltak.
Egy kis segítség: http://diszhal.info/Hyphessobrycon_amandae.php
 
Szerintem nyugodtan tehetsz bele mindent, ha van valami nem túl igényes stemed (pl HM) akkor azt kifejezetten szeretni fogják. A talaj szemcséken kialakuló biofilm meg jól jöhet. Fűtővel vigyázz, működjön a termosztátja, nehogy megfőzd a pici akit. Szűrőnek egy levegős/szivacsos jobb választás lenne szerintem.
Ha bejárattad, a legszebb 1-2 fickót és a legkerekebb hasú 2-3 lányt ki is teheted. Nálam a picik kb 4-5 nap után már meg is voltak.
Egy kis segítség: http://diszhal.info/Hyphessobrycon_amandae.php
az akasztós szűrőm beszívóján van szivacs, és a külső részében aktív szén is, így elég steril maradhat az akvárium majd.
HM-em van dögivel, viszont akkor azt egy kis manado-ba ültetem be, itt úgyse kell domborzat.
Köszi a linket, mindjárt rá is megyek :)
 
Nagyon szép akvárium, most hogy bekerült a lily elhúzza a szememet az a sárga hőmérő :p, annak cseréjét nem tervezed?
Az olyan picike :) Egyébként lecserélhetném valóban... de engem annál jobban zavar a bumszli fűtőm zsinórja... muszáj vennem egy külső fűtőt.
 
Az olyan picike :) Egyébként lecserélhetném valóban... de engem annál jobban zavar a bumszli fűtőm zsinórja... muszáj vennem egy külső fűtőt.

Észre se vettem, hogy ott van egy vezeték, szakmai ártalom! :)
 
Back
Oldal tetejére