• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocks in the green

Inkább magas, de versenyfotónál simán működik, ha lejjebb ereszti a vízszintet. Egyébként jól néz ki. :)
 
Tetszetős ez a scape, ahogy Dani mondta, fotónál egy 5-6 cm-t leengeded és szép lesz. Ráadásul nagyobbnak is fog hatni, wide screen feeling. ;)
 
Az üveglazacok tesztüzemmódja:
Gyakorlatilag 0 KH-s alacsony PH-jú vízben tartom őket 3 hete, holott nekik elvileg keményebb, esetleg brakk-vízre lenne szükségük.
Sót azt nem merek adagolni a növények miatt, nem tudom mennyire tolerálnák...
Mindenesetre eddig jól vannak, étvágyuk is van.
IMGP7000 by Thomas Brown ™, on Flickr
 
Utoljára módosított moderátor által:
0 KH-s alacsony PH-jú vízben tartom őket
Azért ezen emelhetnél szerintem. Bármikor elmehet a pH savas irányba, és akkor lőttek az üveglazacoknak meg a garniknak...........+ a hal is egy élőlény így ő is megérdemli(nem csak a növények) azt, hogy a lehető legjobb körülményeket biztosítsuk neki. És a 3-5 kh is megfelelőbb ennek a fajnak mint a 0 kh.
 
Azért ezen emelhetnél szerintem. Bármikor elmehet a pH savas irányba, és akkor lőttek az üveglazacoknak meg a garniknak...........+ a hal is egy élőlény így ő is megérdemli(nem csak a növények) azt, hogy a lehető legjobb körülményeket biztosítsuk neki. És a 3-5 kh is megfelelőbb ennek a fajnak mint a 0 kh.
Igazad van, tervezem is már a KH növelését, de nem szívesen keverek csapvizet az RO-hoz, inkább veszek KH+ -t, azzal állítom be.
 
most komolyan, nálad is kékek az amanok? vagy csak a fehéregyensúly? :D
mert a tűzhalban láttam múlt hónapban szép nagy darab kék garnikat, de aztán mondták, hogy az biza amano...:)
 
most komolyan, nálad is kékek az amanok? vagy csak a fehéregyensúly? :D
mert a tűzhalban láttam múlt hónapban szép nagy darab kék garnikat, de aztán mondták, hogy az biza amano...:)
En is keken hoztam el aztan ugyan olyan szinuk lett mint a meglevoknek [emoji20]
 
Eltelt 1 hónap...
Az ecsetalga és a zöld poralga brutálisan megtelepedett a köveken és az üvegen. A zöldalgát hagytam egy jó hétig háborítatlanul az üvegen, aztán ma vízcsere előtt lekapartam.
Mintha a kövekről húzódna vissza... és az ecset is.
Picivel sűrűbb vízcserék lesznek, talán korai volt a heti 1-szeresre áttérni még.
A foszfát szintet nehezen tudom növelni (növények veszik fel folyamatosan), most olyan 0.2- 0.3 mg/l körül van.

IMGP7313 by Thomas Brown ™, on Flickr
IMGP7316 by Thomas Brown ™, on Flickr
IMGP7343 by Thomas Brown ™, on Flickr
 
Az ecset és zöldalga invázió elleni lépések:
Ma este elindítottam ebben az idényben is az éjszakai levegőztetést. Találtam olyan fa-porlasztót (Aquamedic) amelyik már egészen apró bubikat képes csinálni. Persze azért még nem diffúzor szintű, de már majdcsak...
Emellett tovább emelem a foszfát szintet, és visszafogom a nitrogén adagolást.
Algák ide vagy oda, mostanra elértem azt a víztisztaságot, amit a GA-s fiúknál az akváriumok legtöbbjében láttam. Végre "aktívszéngyanús", színeződésmentes, kristálytiszta a vizem az akváriumon oldal irányban átnézve is.
Úgy gondolom, mostanra beérett a Matrix Trop, így látható a Seachem Purigen munkája is.
:)
 
Back
Oldal tetejére