• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Riccia szőnyeg

kipser

Főkertész
Sziasztok,
Szeretnék készíteni riccia szőnyeget az akvámba. Ehhez nem tudom mit szoktatok használni. Ha adnátok ötletet azt nagyon megköszönném. Még gondolkodtam, hogy az akva hátuljára is valahogyan felfuttatnám, de azt se tudom mire próbáljam meg.
 
Tisztán riccia az szinte lehetetlen! Valamivel kombinálni kell!
Szerintem a hátteret is felejtsd el! Arra célra más moha jó lehet, de ennyi mohával csak gondod lesz!
 
Tisztán riccia az szinte lehetetlen! Valamivel kombinálni kell!
Szerintem a hátteret is felejtsd el! Arra célra más moha jó lehet, de ennyi mohával csak gondod lesz!
Ez igy van En probaltam kb 3 hetig birta aztan elbarnult az alja es a szep zold teteje elszakad a totol mert ugye ez uszo majmoha igy mindig felfele fog torekedni. Tehat nem mukodik,na meg a nyiras az kesz remalom a.sok uszo mohadarabkak miatt :confused:;)
 
A riicciával alapvetően az a baj hogy úszik a vízen, szóval nagyon nehéz lenn-tartani. Gyakorlatilag akárhova kötözöd előbb utóbb túlnövi magát és felszakad. Vagy extrémebb esetben mint egyszer nálam szépen átment súlyemelőbe és felemelte a rögzítésre szánt dekorokat :D :D



 
A riicciával alapvetően az a baj hogy úszik a vízen, szóval nagyon nehéz lenn-tartani. Gyakorlatilag akárhova kötözöd előbb utóbb túlnövi magát és felszakad. Vagy extrémebb esetben mint egyszer nálam szépen átment súlyemelőbe és felemelte a rögzítésre szánt dekorokat :D :D



Az nem semmi azert a garnélák probaltak sulyozni lefele,amig lehet :D:D
 
A ricciat nagyon kell szeretni, bolondulásig, és elviselni, hogy a rabszolgája vagy. :D Belőlem valami hiányozhatott, mikor megpróbált betörni, mert kivágtam...! :D A vízben mindig lebegett valahol...fél doboz Valeriana relax után viszont azt is lesza....tam....:D
 
Üdv.
Én bátorítanálak a riccia gyepre.Én már hónapok óta ezt használom gyepnek,és ha rendszeresen vágod hogy alacsony maradjon semmi baja nem lesz.Én eddig kövekre kötöztem sűrű lyukú hálóval,de nemrégiben áttértem az összetört csempedarabkákra és erre is sűrű lyukú hálóval kötöztem.Ha te is csempézni akarsz,akkor ajánlom,hogy az éleket gömbölyítsd le,mert elvágja a hálót simán.
És még egyszer mondom,semmi esetre se damillal kötözz mert az egy rémálom.
 
Ami a háttér mohásítását illeti,szerény véleményem szerint az hülyeség.
Elnézést kérek mindazoktól akiknek ilyen van,nekem valahogy nem jön be.
De erre is mondok egy jó ötletet ha ilyet szeretnél.Lehet kapni madaras multiban főleg most húsvét tájékán ilyen műfűt virággal kombinálva.Az egész egy rácson van amiről a fű utánzatot illetve a virágutánzatot csak le kell szedni és marad a műanyag rács.Erre rákötözöd a mohát simán damillal,és pár helyen sziloplasztattal odaragasztod a hátuljához.Ha meguntad csak lekaparod a szilót.
 
Üdv.
Én bátorítanálak a riccia gyepre.Én már hónapok óta ezt használom gyepnek,és ha rendszeresen vágod hogy alacsony maradjon semmi baja nem lesz.Én eddig kövekre kötöztem sűrű lyukú hálóval,de nemrégiben áttértem az összetört csempedarabkákra és erre is sűrű lyukú hálóval kötöztem.Ha te is csempézni akarsz,akkor ajánlom,hogy az éleket gömbölyítsd le,mert elvágja a hálót simán.
És még egyszer mondom,semmi esetre se damillal kötözz mert az egy rémálom.
Mivel lenne érdemes akkor kötözni :) ???
 
Hát én kaptam ismerőstől ilyen műanyagos sűrű lyukú hálót.De én már használtam azt a fajta hálót is amiben a gyerek játékok vannak(homokozó,több darabos dolgok.)
 
Nem tudom mi nem érthető rajta,de akkor elmondom lépésről lépésre.
Kerestem egy laposabb kődarabot,vagy össze törtem egy csempét,amiből egy darabot fogtam lekerekítettem az éleit köszörűvel.Erre ráraktam a ricciát,annyit,hogy a tetejét ellepje a kőnek vagy csempének.Majd levágtam egy nagyobb darabka hálót négyzet alakúra,amit ráraktam a kő vagy csempedarabkára.Ami pedig túl lógott a kő vagy csempedarabon,azt alul összetekertem és damillal elkötöttem,a felesleges hálódarabkát levágtam és kész is.
 
Igen a háló és a kő közé kerül a riccia,nem ajánlom túl vastagon rakni,mert annál könnyebben berohad.Úgyis benövi magát.
 
sok sikert hozzá,kellesz egy kis idő mire beindul,a jó világítást nagyon szereti.Ha pedig majd odakerül a sor,hogy vágni kellesz,készülj fel,hogy szállni fognak mindenfelé a darabkák,ajánlatos szűrőt kikapcsolni,na és amit tudsz hálóval szedj ki,a többivel ne foglalkozz várj 1-2 napot az akvárium üvegére fog ragadni amit szivaccsal leszedsz és kész is.Nem tudom mások mért félnek tőle annyira.
 
Back
Oldal tetejére