• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rhizoclonium vagy Fonalalga?

habee

Főkertész
Szerintetek az alábbi képeken melyik gazfickó szerepel,mert nem igazán vagyok otthon
a témában és már kezdik ellepni a nanot,kb ez a kép fogadott mikor felébredtem :cry:
Mondhatom nem volt kellemes látvány:
SAoV9TzwziI.jpg
és itt van még:
GZvAy5RMlIk.jpg
A tápozásnál leírtam az akvárium adatait(tegnap) ne haragudjatok de rohannom kell melózni :evil: ezért nem tudom
még 1X bepötyögni..Kérlek segítsetek,hogy mielőbb megszabadulhassak tőlük,mert így nincs képem feltenni
a Nanot,hogy megosszam veletek... :wave:
 
Esetleg valami nagyobb felbontású kép? Nekem pixelpenge a szemem, de így sem látom :lol:
Ha nem tudod beilleszteni akkor egy link egy nagyfelbontású képhez jól jönne.
 
Hát nekem elég erőteljesen Rhizo gyanús a dolog. Mivel sokféle köved és kavicsod van az akiban nagy valószínűséggel ezek okozzák. Szilikátot mérni kellene az akidban.
Ha viszont az, akkor ennél még sokkal rosszabb is lesz a helyzet amíg a problémát okozó kő vagy kavics ki nem kerül.
 
viktorlantos said:
Hát nekem elég erőteljesen Rhizo gyanús a dolog. Mivel sokféle köved és kavicsod van az akiban nagy valószínűséggel ezek okozzák. Szilikátot mérni kellene az akidban.
Ha viszont az, akkor ennél még sokkal rosszabb is lesz a helyzet amíg a problémát okozó kő vagy kavics ki nem kerül.

Én is ilyen algával küzdöttem volt belőle rendesen, bár nekem csak egy kő volt az akiban a fa lesúlyozására.
Mégis amikor kivettem rá körülbelül 1,5 hétre eltűnt teljesen.
 
Köszi Orpheus a korrigálást de egyenlőre még nem tudtam feltenni nagyobb képet egészen idáig :D
Köszi Viktor és Gabika azt hiszem elég nehéz dolgom lesz a kövekkel kapcsolatban ez a kép a második napon készült itt még
nem volt semmi gond a jelenlegi állapotot meg inkább nem szeretném közzé tenni,nem tudom,hogy a képek fognak-e segíteni de reménykedek benne,hogy valakinek majd szemet szúr a problémás kő

8217849_dd6d54a0ebff1c2233377d4c5efa66fc_m.jpg

Ezt a látványt szerettem volna megvalósítani de úgy érzem ez így nem fog menni :cry:
Ez az egy fajta 3-4mm kavics van a patak immitálására nagyon vékony rétegben+a fekete lapos kő az elválasztáshoz..
8302513_16521b6747753e21d581b243c5fd25c0_m.jpg

És ez lenne maga a talajréteg:
8302509_761c269e833a86adf8e612eb0ba61d60_m.jpg

Sera floredepot,Vitacraft általános talaj,Agyag granulátum...Remélem nem itt lesz a hiba,mert akkor elég szép munkának nézek elébe :evil:
Szerintetek melyik lehet a ludas?
Seyriu is van de ez természetesen kizárható...Viszont tartok tőle,hogy az a folyami sóder féleség nem volt a legjobb ötlet dekorációként.. :wave:
 
A Seiryu alapból kilőve.
A fekete lapos kövek folyami köveknek tűnnek, azok általában nem oldódnak.
Én a Vitakraft "általános talajára" dobnám a voksom. Utána kerestem, de ez is egy "Black Box" típusú cucc, a gyártó oldalán sincs róla semmi.
Esetleg még az "agyag granulátum" lehet gyanús. Ezeket direkt akvarisztikai célra árusítják?
A folyami sódert sem hinném, hogy ludas lenne ebben, nálam még nem okozott ilyen gondot semmilyen folyami sóder. (Hangsúlyoznám: NEM növényes akváriumban (!!!) használtam, és nem is ajánlom senkinek a használatát.)
 
Vitakraftos talaj volt a régi 54-esemben. Soha nem volt alga gond. Nem azzal a talajjal van a baj. Ahogy nézem, a kövekkel sincs gond. Másfelé kell keresni.
Ebből kiindulva: sok a világítás ideje és ereje. Emeld a CO2-t és cserélj naponta vizet. És mivel tök friss az akvárium, ne ess pánikba az alga miatt. ;)
 
Thanks Luna!
Én is próbáltam utána járni a Vitakraftos talajnak de én sem jártam sikerrel de nagyon dicsérték
és Nigro is azt mondja neki bevált annak idején ezek szerint más lesz a probléma az agyag granulátum
kifejezetten akvarisztikai célokra van legalább is a csomagolásán ez állt és a másik nanoban be is vált.. :wave:
 
Köszi Nigro!
Igyekszem nem pánikba esni :crazy: Kísérletezgetek,írtad,hogy sok a világítás ereje és ideje ha csökkentem az időt
maradhat a 11W-os Arcadia vagy ezt mindenképpen ki kell iktatni(csak,mert ennek van igazi növényes színe)Szerinted elegendő lesz az Osram magában :?:
 
Szia!

Mindenképpen indítás után sporólj a világítással, fokozatosan told neki, de újonan összepakolt akinál sajna előfordul az a fránya alga. A Co2 pedig Nigro-t idézem "TÖVIG NYOMD A GÁZT" ! Nigro blogján olvasd el a cikket! Segíthet a Phiton Git Easy Carbo páros is! Ja és naponta takaritsd az akit amig nyoma se lessz az algának!
Ne keseregj sokan legyőztük már az algát megnyered a harcot Te is :lol: !!!

Üdv w-rig!
 
Ezért nem csak a fekete és fehér létezik, egyetlen akvarisztikai kérdésben sem :) És aki tanácsokat keres ember legyen talpán, ha leszűri mi lehet a hiba.
Elhangzott már, hogy kövek/dekor miatt, táp és fény miatt is lehet ez az alga. Kicsit a többiekkel kardoznék a táp és fény kérdésben, mivel eddig sosem találkoztam ezzel az algával egyetlen esetet kivéve:
viewtopic.php?f=11&t=855

Itt is minden szakszerűen történt az egyetlen különbség az volt, hogy a lesúlyozó köveknek mást alkalmaztunk. Azóta sem láttam pedig 2 akváriumot is indítottam.

A túl sokféle kő kavics stb alapanyag szerintem nem jó döntés, mert nehezen tudod kizárni melyikkel van a baj. Nem hiszem, hogy ez az alga tápozás és fény miatt lenne, akkor sokkal gyakrabban fordulna elő itt a fórumon is.
Ehhez képest jellemzően néhány elszigetelt esetről beszélünk.

Lehet persze más az oka, de még mindig itt keresném. Addig is nyomj egy black out-ot és kézzel szedd le amit le tudsz, mert teljesen elnyomja a növényeidet.

Azért ha tudsz mérni, még egy vízkeménységet is mérhetnél.
 
Csak azt tudom mondani hogy kitartás. Az algák közül ez az egyik legelvetemültebb fajta. Nehéz kiírtani.

Csak hogy más véleményeket is behozzunk Tom Bar egyértelműen CO2 problémának írja le. És jellemzően az élesztős rendszerek sajátja, a nem megfelelő CO2 szint miatt.

Easy Carboval / Seachem Excel adagolással fékezhető volt a fejlődése. Amano garnélák rá sem bagóznak. Sötét kúra bár hasznos és jó, végleg nem írtja ki. Sok sok vízcsere, kézzel eltávolítás, nézd meg a CO2-t és mérj egy víz keménységet is.
Nekünk az ügyfélnél elég sokáig tartott az írtása, kitartás.
 
Re: Ez milyen alga?

Sziasztok!

Hozzáértőktől kérdezném hogy szerintetek ez Rhizoclonium vagy valamilyen más alga lehet esetleg nem is alga?? Az akvárium most lett elindítva először csak a szőlőtőkéken jelent meg azt gondoltam, hogy az a bizonyos fehér zselé szerű valami amit sokan írtak de most már egyáltalán nem vagyok biztos benne ezért szeretném kérni segítségeteket.
Teszek fel róla képeket is compacttal lettek csinálva jobbat sajnos nem tudok

10747095_b420d9ee081b4e1718ae5c0820938bd4_m.jpg


10747091_e1452d14336117e8a06a5445c33d8584_m.jpg
 
A világos (fehér?) színe miatt szerintem ez nem alga, csak az új akvárium indításánál előforduló nyálkás valami. Szipkázd le a vízcserénél. ;)
 
katroc said:
Valószínűleg nem lett kellőképpen előkészítve a tőke.
Nekem a szőlőtőkém száradt majd' 9 hónapig, aztán 4 hónapig ázott (közben ment a főzés, súrolás, stb.) és így ment be az aksiba. Mégis megjelent rajta az első héten ez a fehér nyák, nyálka, vagy mi. Kivettem, lesúroltam, azóta nincs. És a frissen betett porlasztó csövemen is megjelent először. Le kell takarítani, utána valószínűleg nem jön elő újra.
 
Köszi szépen ez némiképp megnyugtató, nekem is az volt furcsa, hogy fehér, igazság szerint még nem telt el 1 hét sem az indítás óta remélem el fog tűnni teljesen majd teszek fel képeket róla csak küzdjem le ezt a fehér trutyit.A szőlőtőkét áztattam kb. 4 hónapig aztán letakarítgattam majd sűtőbe került vagy egy fél órára majd sósvízbe főztem utána megint sütő és további másfél 2 hónap áztatás mégis előjött rajta ez a valami.
Köszönöm szépen a segítséget!
 
Back
Oldal tetejére