1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Rhizoclonium "a legyőzhetetlen"

Kategória: 'Alga', témanyitó: hectorvti, téma nyitása: Ápr 6, 2010.

1. hectorvti
    Épp nem fórumozik ...

hectorvti Kertész szaki

Tag:
    Dec 19, 2009
    Kedvelik:
    115
    Hely:
    Debrecen
    Ebben a keverd házilag dologban nem vagyok a legjobb, lehet, hogy nem egy nagy őrdöngősíég de nem nekem találták ki :crazy: . Akkor TPN-ből kb. 40 ml kapjon heti 3 megbontásban, ha most jó fizut kapok :roll: , akkor lehet, hogy kipróbálom a TPN mellé a Brighty-K. Ez a párosítás jó lesz?

2 db 70W-os HQi lámpám van, egy édes kevésnek bizonyul, 130 lityóra 70W :wtf: max ha lowtwch lenne. A LED téma az teljesen más sztori, ott a fényáram ami jobban számít, nem lehet összehasonlítani se a HQi-val se a fénycsővel!

2. hectorvti
    Épp nem fórumozik ...

hectorvti Kertész szaki

Tag:
    Dec 19, 2009
    Kedvelik:
    115
    Hely:
    Debrecen
    Már lassan a plafonon vannak azok a szerencsétlen lámpatestek :lol: :lol: Ahogy megjelent ez a trutyi, egyből csökkentettem a világítás hosszán, valamint feljebb húztam a lámpát (még jó, hogy lógatva vannak, és nem kell furkálni :cool: )

3. atti76
    Épp nem fórumozik ...

atti76 Főkertész Legjobb napló

Tag:
    Jan 19, 2010
    Kedvelik:
    170
    Hely:
    Hódmezővásárhely
    Hidd el, én sem vagyok vmi nagy vegyész :)
    Sima konyhai mérlegen kimérem a cuccost, és összekeverem. Ennyi.
    Ha gondolod, priviben megírom.
    Ja, és ehhez nem kell jobb fizu ;)

4. hectorvti
    Épp nem fórumozik ...

hectorvti Kertész szaki

Tag:
    Dec 19, 2009
    Kedvelik:
    115
    Hely:
    Debrecen
    :lol: a Brighty-K-ra kell a jobb fizu. Természetesen, ha elküldenéd a receptet azt megköszönném :thumbup:

5. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    45,933
    Hely:
    Budapest
    A TPN táp nagyon vékony erre a fényre. Még akkor is ha 5x-ös túladagolásba nyomnád :roll:
    UKAPS-en látni néhány megolást rá hogy hazsnálják sokfénynél, de leginkább sehogy. Szokták váltva a TPN+ táppal de iszonyat szinten túladagolva a gyárihoz képest.

6. hunwarp
    Épp nem fórumozik ...

hunwarp Főkertész

Tag:
    Jan 5, 2013
    Kedvelik:
    637
    Hely:
    Debrecen
    Sajnos nekem is előjött ez a csúnyaság egy kb 1 hónapos akiban. A szűrőt nagyobbra cseréltem, és így a reggeli szedegetéssel, meg amanókkal lassan kezdett is fogyni, de sajna el kellett utaznom 5 napra, és mire hazaértem az egész aki tele volt ezzel! De szó szerint! A fámon már felült a víz tetejére is. Sajnos a HC- t is megtámadta, és arról nem lehetett úgy leszedni, hogy ne jöjjön fel gyökerestül. Így kiszedtem minden növényt, és szépen egyesével megtisztogattam őket. Mondanom sem kell, hogy ez a visszaültetéssel, és némi átrendezéssel több mint 10 óra volt.
    Azóta a maradékot az amanók elfogyasztották és nyoma sincs sehol!
    Összegezve én sem találtam nehéznek a pusztítását, de napi többszöri manuális takarítást igényel!

A. Kavicsos kedveli.
  7. hal111
    Épp nem fórumozik ...

hal111 Kertész szaki

Tag:
    Nov 28, 2012
    Kedvelik:
    44
    Hely:
    Szombathely
    Nem is olyan rég nálam is eme becses faj ütötte fel a fejét.Ahogy átolvastam ezt a pár oldalt, lehetségesnek tartom azt, hogy nálam is a kövek okozzák a problémát, mert azokon van a legtöbb, és gondolom onnan jut a növényekre is, bár elég régóta bent vannak és nem egyhamar jelentkezett ez a probléma.Kezdem elvetni a kevés talaj felkavarodás elméletet is növény kiszedéskor, mert máskor is előfordult és nem volt belőle gond.Viszont tegnap este nekiálltam leszedegetni a kövekről ami mára szintén visszanőtt tetemes mennyiségben, de ma kiszúrtam a köveken sok repedést.Csatári követ rakosgattam az akváriumba ami réteges szerkezetű, így az sem elképzelhetetlen számomra, hogy a repedésekből szivárog ki valami ami ezt okozza.Most új tápot is használok, szóval azóta valamivel többet adagolok a vízbe, ha 1-2 hét után így sem látok javulást, akkor kénytelen leszek kiszedni a köveket.Ha lesz érdembeli változás akkor leírom, hátha valakinek hasznos lesz később.

A. Kavicsos kedveli.
  8. hunwarp
    Épp nem fórumozik ...

hunwarp Főkertész

Tag:
    Jan 5, 2013
    Kedvelik:
    637
    Hely:
    Debrecen
    Szerintem próbàlkozz sok sok amanóval meg 1-2 sziámi slgaevővel, és napi manuális szedegetéssel

9. hal111
    Épp nem fórumozik ...

hal111 Kertész szaki

Tag:
    Nov 28, 2012
    Kedvelik:
    44
    Hely:
    Szombathely
    RC van, az amano meglép nyitott akváriumban, sziámi meg 40L-be nem való.Amúgy is a problémát akarom megtalálni, na meg nem igazán szívlelem az élőlényeket az akváriumaimban, így nem is akarok semmit sem belerakni már, elég az a kicsi RC csapat, igaz semmi hasznuk sincs.

10. hunwarp
    Épp nem fórumozik ...

hunwarp Főkertész

Tag:
    Jan 5, 2013
    Kedvelik:
    637
    Hely:
    Debrecen
    Sajnos nem ismerem az akidat, csak saját tapasztalatból mondtam az állatokat. Ilyen esetben akár ideiglenes lakók is lehetnek. Nálam igazából a nagytakarítás volt a végső megoldás, tápozáson, világításon nem nagyon változtattam, de a takarítàs óta nem jött vissza. A tápon azért nem emeltem, mert azt logikáztam ki, hogy sok növényem már nem tudott levélen keresztül sok mindent felvenni a vízből, mert annyira benőtte az alga. Az eltávolítás után viszont ez a probléma megoldódik.

A. Kavicsos kedveli.
  11. hal111
    Épp nem fórumozik ...

hal111 Kertész szaki

Tag:
    Nov 28, 2012
    Kedvelik:
    44
    Hely:
    Szombathely
    Már jó pár napja tekergetem őket rendesen hurkapálcára, ma meg tartottam egy porszívózást.Jet kiömlőm van, így azt most totálisan a diffúzorra irányítottam rá, meg normálisan kitakarítottam, így ontja a buborékokat magából.Még új korában sem üzemelt ilyen jól.Carbo megy még hozzá a szokásos 1ml, meg profitora váltottam néhány napja.Egyenlőre ez a kicsit többet tápozós+takarítós módszer megy sajnos, de már holnapra kiderül mennyi nő vissza belőle.Egy leveleken barna algás taknyos problémám volt akvárium indításnál ami nem akart eltűnni, azt csak komplett nagytakarítással és akvárium szétszedéssel tudtam eltüntetni.Ennél remélem ilyenre nem kerül sor, de ha nem csökken rövid időn belül, akkor kénytelen leszek kiszedni a köveket.Ha az sem segít, akkor tényleg jön a nagytakarítás sajnos.

12. hunwarp
    Épp nem fórumozik ...

hunwarp Főkertész

Tag:
    Jan 5, 2013
    Kedvelik:
    637
    Hely:
    Debrecen
    Én kb 2 hétig küzdöttem vele, mire úgy éreztem, hogy fogy elfele, de aztán pár napra hanyagolnom kellett és bumm, mire hazaértem csúnyább lett mint volt! Szerintem 2 hétig maradj a takarítgatásnál, ha nem muszály ne robbantsd az akit!

13. hal111
    Épp nem fórumozik ...

hal111 Kertész szaki

Tag:
    Nov 28, 2012
    Kedvelik:
    44
    Hely:
    Szombathely
    Már fontolóra vettem, hogy kiszedek két kicsi követ, letakarítom alaposan, és átrakom a nanoba, hogy ott mit csinál.Mert ha alapos takarítás ellenére is nekiáll a kő algásodni, akkor abból válhat ki valami.Minden esetre eléggé el tudja venni szerintem sokak kedvét ez az állandó szerencsétlenkedés, hogy hetekig kísérletezgetni kell valamivel, mert felüti a fejét egy újabb gond, és így a hobbyból egy utálatos kényszer lesz.Régen is ezért hagytam fel az akvarisztikával, most talán tovább bírom a kiképzést, de ezek már az utolsó utáni esélyek nálam akvarisztika terén.

14. Guszti256
    Épp nem fórumozik ...

Guszti256 Kertész szaki

Tag:
    Aug 7, 2011
    Kedvelik:
    128
    Hely:
    Makó
    Sziasztok!
    Tudnátok ajánlani nekem valamilyen algaevőt ami megeszi ezt a rhizoclonium nevű algát. Sajnos nálam piszok gyorsan nő, vízcserekor leszedem mindenhonnan ahogy csak tudom, de 1 hét elteltével ismét tele vele az akvárium. :(

15. hunwarp
    Épp nem fórumozik ...

hunwarp Főkertész

Tag:
    Jan 5, 2013
    Kedvelik:
    637
    Hely:
    Debrecen
    Amano, sziámi algaevő

16. matyasandras
    Épp nem fórumozik ...

matyasandras Tapasztalt kertész

Tag:
    Jan 17, 2013
    Kedvelik:
    13
    Hely:
    Hollókő
    Sajnos nálam is megjelent ez a csúfság...
    az új kövektől vagy a növelt táp miatt?
    Amano nálam nem jöhet szóba a pontylazacok-kakadu miatt, a sziámi algaevő meg elég ritka errefelé, és amúgy sem szeretném már növelni a halak számát... anci, páncélos nem kap rá?

17. inadsz

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,977
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Milyen új kövek? Fajtája az érdekes.

18. matyasandras
    Épp nem fórumozik ...

matyasandras Tapasztalt kertész

Tag:
    Jan 17, 2013
    Kedvelik:
    13
    Hely:
    Hollókő
    99%, hogy andezit :shifty:

19. Gelfiro
    Épp nem fórumozik ...

Gelfiro Kertész szaki

Tag:
    Júli 2, 2012
    Kedvelik:
    56
    Hely:
    Veszprém megye, Pápa
    Egy hete nálam is megjelent ez az alga. Nem tudom, mi váltotta ki, de fura, hogy csak az egyik növényemre (Cabomba) telepedett rá. Első alkalommal amennyire tudtam lepucoltam, vízcsere. Másnapra annyira ellepte, hogy növény ki és kuka. Fura, hogy a többin nem volt nagyon észrevehető. Pár apróbb szál itt-ott megjelent, de amióta átkerült a halak egy része,(Molly és Guppi) szó szerint lelegelték. Nálam nagyon szépen rendbe rakták. Már csak pár levélen vehető észre itt-ott, de ilyen ütemben pár nap és teljesen eltűnhet.

20. Markiboy
    Épp nem fórumozik ...

Markiboy Főkertész

Tag:
    Márc 5, 2013
    Kedvelik:
    819
    Hely:
    Budaörs
    Sziasztok!

Nálam is belepett mindent az alga, és rá is eresztettem Amanokat, de úgy nézem, nem igazán tesznek az ügy érdekében semmit (nem eszik az algát :( ) Mit tegyek, hogy kicsit belelkesítsem őket?

Aktuális oldal megosztása