• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rhizoclonium "a legyőzhetetlen"

Hát sajnos lassan nekem is így néz ki csak annyi a különbség, hogy nem zöld hanem barna a színe és sajnos a múlt héthez képest rosszabbodik a helyzet, mintha több lenne, pedig mindennap szedek le belőle amennyit tudok és rendszeresen cserélem a vizet is, kap az aki még egy eheim 2224-es szűrőt telenyomva biológia szűrőanyaggal, a mostani 2226-os kapja meg a DiY külső co2 reaktor, és ez mechanikai/biológiai szűrőnek lesz beállítva nagyon gondolkodom az aktív szénen is lehet valamelyikbe nyomatok egy adaggal. Szilikát szintet, hogy tudom ellenőrizni, lehet a miatt lesz ez az egész :crazy:
 
Kinek,hogy sikerült eltüntetni?Két hónapja naponta cserélek vizet,közben leszívom az algát. Belefáradtam,mert hatástalan.3 napos sötétkúra semmi,5 napos valamit javított a helyzeten,de a parvula majdnem odaveszett,és az alga megint szaporodik.Az aki elég MacGyver,de a szabályokat betartom.
 
A rhizot,hogy tudom megkülönböztetni a barna algától?ADA katalógus 59.oldal,szerintem nagyon egyformák.
 
Hasonló cipőben járok, hol jobb, hol rosszabb a helyzet. Viszont nem tudom eldönteni, hogy valóban rhizoról van-e szó. Én diatomra gondoltam, mert a bukofadában lévő kép erre hasonlít jobban, de már nem tudom. Semmilyen zöld színű alga nincs az akviban, de ez a barna retek mindenütt ott van. Kezdetektől, jelenleg másfél hónapja működik az akvi... azóta napi vízcserézek. Kb. 3 hét után jelent meg az első, vagyis kb. 3 hete van jelen. Az utóbbi időben nitrivec-et használtam, hátha a szűrővel van a baj. Napi 2x10ml-t toltam egy héten át és picit javult, de még nem tűnt el teljesen.

Úgy gondolom hogy mostanra mindent tökéletesen csinálok (fény,táp, CO2, szűrés). Nálam is bazalt kövek vannak egy nagyobb és néhány kisebb, ha ez okozza a problémát, valamiféle extra adalék, vagy szűrőtöltet, vagy akár UV segíthet? Nem akarok blackoutot, mert úgy gondolom, hogy olyan dolgot kellene találni amit a rutinba lehet építeni.
Íme ez:
5563763558_5d69e1b3e1.jpg


Ez rhizoclonium? Vagy diatom? Bocs a rossz minőségű képért :S A növények szerencsére erőteljesen növekednek ennek ellenére, de nagyon zavaró azért!
Rutin
Méret: kb. 35-40l
Szűrés: Eheim 2013 (390/h) (tömve siporaxxal + 350g aktívszén havonta cserélve) - tervben egy nagyobb csere, vagy még egy ugyanilyen
Napi vízcserékhez táp: mikro+makro 6-6ml, carbo 2ml
CO2: DIY patronos - 160bpm reaktorral beoldva, fény előtt 2 órával indul fény lekapcsolása után is megy, sárgába hajló DC napközben. Éjszaka levegőztetek,
(még mielőtt bárki a DIY részét megkérdőjelezné, egésznapi monitorozás után nyugodtan állíthatom pontosan adagol, nyomásszabályzó biztosítja ezt)
Fény: 36W 8000k kompakt 6h/nap

Nos? Szerintetek mivel állok szemben? Még több garnéla megoldaná a problémámat? (jelenleg 8 redcherry (3db nagy, 5db 2 hetes :) ) Lehet, hogy hülyeség, de a gyarkori vízcsere miatti hirtelen vízparaméter változás nem okozhat algásodást? Furcsamód olyan mintha estéről reggelre nőne oda... :wtf:
 
Ez szerintem Rhizo. Próbálj meg dupla tápot adni,plusz amit eddig is csináltál,sok vízcsere,szedj le ,amit tudsz.Fiatal az aki,a szűrőd is vele együtt.Szerintem nagyon sok idő kell,míg a szűrő beérik,egy két hókusz pókusz sem gyorsítja igazán..és ha már megjelent,nehéz a siker útja.Kitartás,előbb utóbb el fog tűnni.

Vagy eressz rá 20-30 db Amano garnélát ;) ,a Redek ugy tudom nem eszik.
 
Nálunk a nagy HC-s akiban volt ez. Gyanus egyébként, hogy elég nagy gyakorisággal jelenik meg pl HC növényen friss szűrős indításnál.

Szóval az időzítésed alapján akár diatom is lehet. Ha megnézed amano 16 garnélát dobott 60 literes akihoz. Mi is ezt követtük és 3 nap alatt felkajolták az algaszőnyeget.
Én diatomra voksolok nálatok. Ha van rá lehetőségetek dobjatok be egy rakat amano garnélát. Ha nincs akkor marad a sűrű vízcsere és kézi eltávolítás heteken át.
Jó hír az, hogy ha eltűnik, soha nem jön vissza többet ;)
 
Köszi a válaszokat!
Akkor folytatom, amit eddig, mindkét esehetőségen segítene a dolog.
Indítok mégegy szűrőt (Eheim 2011 290l/h) jövőhéten. Ártani nem fogok vele talán.

3 amanot vettem eddig, de sajnos mind3-nak nyoma veszett. Nem jöttem rá, hova tűntek és miért... (tető az akvira segíthet?)A redek nem szeretik ezeket az algákat?
Pici off: Viktor, Ti árultok amanot? Amúgy is tervezem, hogy megnézem a boltot hamarosan. (a képeken annyira gyönyörű, hogy akár belépőt is szedhetnétek :thumbup: )
 
Próbálj tetőt használni a szökések ellen, vagy engedd lejjebb kicsit a vizet az akiban. A garnikkal kapcsolatban küldtem Pü-t. De a rövöd válasz, hogy természetesen tudunk segíteni. A többit privátban.
 
Én rhizo-nak nézem. Ebben az esetben emelni kell a tápon (amúgy is, de úgy néz ki hiába írtam korábban a napi vízcserékhez szükséges tápozást... :) )
Ha így sem tűnik el, akkor a kő is lehet ludas, mint nálam korábban.
 
Sajnos az indítást követően engem is elöntött rendesen, a fák, kövek, növények, minden kapott rendesen.
A napi vízcsere nem volt nálam megoldható, 375 liternél napi kb. 200 liter cserélgetése képtelenség lett volna, nem beszélve az RO-ról ami ennyi vízet nálam nem tud produkálni.
Nálam sajnos a garnélák is ki vannak lőve, mert a vitorlásaimtól, nem voltam hajlandó megvállni. Sokáig szegény garnélák nem húzták volna :?
Próbálkoztam blackout-tal is. Sajnos nálam nem ért semmit, szemmel láthatólag alig csökkent az alga.
Aztán meglett a megoldás, egy sokkal nagyobb biológiai szűrőkapacitással rendelkező szűrőre (eheim 2080) cseréltem a JBL 1500-ast, úgy néz ki mára megoldotta és teljesen megszabadultam tőle.
Most kb. 2,5 hónapos az akvárium, és már csak elvétve látni ilyen algát.

Szóval aki még küzd vele, kitartás, ha beállt és megfelelően méretezett a biológiai szűrés akkor garnélák és napi vízcserék nélkül is meg lehet tőle szabadulni.

ps.
pár héttel ezelőtt előfordult, hogy idő hiányában a heti vízcseréket sem tudtam csinálni 3 hétig, pedig megy rendesen az EI tápozás és a CO2, de az alga minden formája továbbra is folyamatosan csökken.
Tehát nem feladni, van remény :thumbup:

Persze azt azért hozzá kell tenni, hogy egy kisebb méretű aksiban jóval kisebb a mozgástér..
 
atti76 said:
Én rhizo-nak nézem. Ebben az esetben emelni kell a tápon (amúgy is, de úgy néz ki hiába írtam korábban a napi vízcserékhez szükséges tápozást... :) )
Ha így sem tűnik el, akkor a kő is lehet ludas, mint nálam korábban.
Szia Atti,

nem hiába... miért mondod? :) ml/20l/nap - 2ml/40/nap heti vízcseréknél, napi vízcserekor, indításkor pedig 2.8x2ml vagyis kb. 6ml/40l/nap... vagy már megint elszámoltam valamit? Vagy azzal van a baj, hogy az egyik felét vízcsere után adom a másikat reggel? Szóval megvan a 6ml naponta, csak 3 vízcserekor, meg 3 reggel... vagy ez így nem jó? Mennyivel emeljem az adagot? :roll:

Talán jövőhéten indítok még egy 2011-et mint írtam is, a 2013 mellett.
390/h+290/óra összesen kb. 5l térfogat. Csakelég... vagy... nem? :shifty:

szerk.

Megnéztem mégegyszer a Green Aqua Micro-macro táblázatot 1.5x-ír algásodás esetére és indításra, tehát tényleg keveset adagoltam eddig :) akkor ez azt jelenti hogy 9ml mindenből az eddigi 6 helyett :roll:
Pedig ennél bonyolultabb dolgokat is oldottam már meg... :lol: Ááááá :clap:
 
Week,az szerintem marhaság,már bocsánat,hogy egyik fele ekkor,a másik meg akkor.Egyszerre zutty bele az egész.Kár elaprózni.
Vannak bizonyos algák,amik megemelt tápanyagszintre eltűnnek.(ha egyébként más rendben van)Én nem használok GA tápot,ezért csak azt mondom,hogy van egy általános adagolási ajánlás,(1ml 20 literre?),gyakori vízcserénél ugye ez is változik,ennek a dupláját add egy darabig.Nekem ez a Staghornál bejött.Nem minden algánál működik,de ennél a kettőnél biztos.
Itt olvashatsz róla:
http://www.jsctech.co.uk/theplantedtank/algae.htm
 
A megfontolás ami szerint így csinálom (természetesen ez a saját elgondolásom és simán lehet hogy marhaság):
Tudom hogy az EI-vel túladagoljuk a tápot. Ettől függetlenül ha minden este csinálok 50%-os vízcserét, máris a fele annyi táp van a vízben, mint amennyi volt. Úgy gondoltam - lehet hogy rosszul, hogy - a víz paramétereinek változásához hasonlóan az sem tesz jót ha ilyen hirtelen változik meg az oldott tápanyagok mennyisége. Lehet, hogy értelmetlen és hülyeség is de ezzel ártok az akvinak? Mert akkor elfelejtem ezt a módit :eh:

Különben meg, odavagyok azért hogy tápozhassak, amolyan szertartásosan, ezért van az egész... :mrgreen:
 
weak said:
akkor ez azt jelenti hogy 9ml mindenből az eddigi 6 helyett :roll:
Pedig ennél bonyolultabb dolgokat is oldottam már meg... :lol: Ááááá :clap:

Szóval napi 50% vízcserénél 40 literre napi 12-14 ml Micro és ugyanennyi Macro, természetesen egyszerre lámpa on előtt.

Nem annyira bonyolult :twisted:
 
atti76 said:
weak said:
akkor ez azt jelenti hogy 9ml mindenből az eddigi 6 helyett :roll:
Pedig ennél bonyolultabb dolgokat is oldottam már meg... :lol: Ááááá :clap:

Szóval napi 50% vízcserénél 40 literre napi 12-14 ml Micro és ugyanennyi Macro, természetesen egyszerre lámpa on előtt.

Nem annyira bonyolult :twisted:
Ejj... mondom én hogy 12-14ml! :oops: (az "és" nyilvánvaló volt eddig is.. bár a renomijémnek már úgyis mindegy ;) )

Így fogok tenni és minden problémám megoldódik... de azért este is adhatok? Csak 1 nyomást... plihíz... :angel:
:mrgreen:
Najó... ezt csak a poén kedvéért írtam... reggelente 14ml.
 
weak said:
atti76 said:
weak said:
akkor ez azt jelenti hogy 9ml mindenből az eddigi 6 helyett :roll:
Pedig ennél bonyolultabb dolgokat is oldottam már meg... :lol: Ááááá :clap:

Szóval napi 50% vízcserénél 40 literre napi 12-14 ml Micro és ugyanennyi Macro, természetesen egyszerre lámpa on előtt.

Nem annyira bonyolult :twisted:
Ejj... mondom én hogy 12-14ml! :oops: (az "és" nyilvánvaló volt eddig is.. bár a renomijémnek már úgyis mindegy ;) )

Így fogok tenni és minden problémám megoldódik... de azért este is adhatok? Csak 1 nyomást... plihíz... :angel:
:mrgreen:
Najó... ezt csak a poén kedvéért írtam... reggelente 14ml.

Fecskendővel ;)
 
Back
Oldal tetejére