• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Remény

A növényekről annyit még infonak: az egyik Bucephalandra sp. "Broad wavy", a másik elég ritka növény tudomásom szerint. Egy Polygonum (Persicaria) sp. "Porto Velho".
Elvileg elegendő fénynél gyönyörű barnás-vöröses leveleket fejleszt, lándzsa alakú levelekkel, középtéri vagy stem növény. Kíváncsi leszek.
 
Üdv mindenkinek!
Ma este végre sikerült üzembe helyezni a HQI lámpát.
Ahogy @viktorlantos is említette, nincs olyan egyenletes fénye, mint a 4x54 W T5-nek.
Amit a nejem is viszont megjegyzett, hogy természetesebb a hatása. Sikerült 2 db 150 W 6000K izzót beszereznem, édesvízi akvához való.
Ami nekem nem tetszik,hogy középen relatíve nagy területet hagy direkt megvilágítás nélkül.
Más HQI lámpákkal is ugyanez a helyzet?
Most hagyom így egy ideig, hogy lássam a hatását.
Azon is gondolkodtam, hogy beszerezzek-e középre valamilyen kisebb lapos lámpát, ami csak a középső részt világítja meg.
Szerintetek?
Ami viszont nagyon tetszik, hogy végre nyitott az akvárium, fölülről is belelátni, és a karbantartás is könnyebb!:)
Íme egy kép is nektek.
IMG_0863.JPG
 
Csak ahol kicsi a tükör és a tükör háza. Pl a Giesemann is szűkebb kúppal rendelkezik mint az ADA.
Egy gyakorlatban 2 lámpánál akár olyan hatást is jelenthet mint a képeden látszik.
Valóban, szerintem 15-20 cm lehet a reflektor alsó része.
Hagyjam így szerinted Viktor vagy már most szerezzek oda egy kisebb lámpát, amit az akva hátfalára rögzítek és csak a középső részt világítja meg?
Most, hogy láttam végre üzemben, attól tartok nem fognak a növények olyan jól fejlődni.
A Rotalam gyönyörű, nem szeretném ha rosszabb lenne.
Vagy csak várjak most a hosszabb távú hatásra?
 
Utoljára módosított:
Ebből a lámpából 3 kellene erre a méretre az egyenletes fényhez.
Vagy megoldod úgy az ültetést, hogy középen csak árnyékkedvelő növények legyenek. Ha tetszik a jelenlegi látvány.
 
Köszi a tanácsot. Egyenlőre megpróbálom ebben az állapotban, meglátom, hogy hogyan reagálnak.
Esetleg még töröm a fejem valamilyen kiegészítő világításon.
A T5 rendszert semmiképp sem adom el. Ha romlana a helyzet, bármikor vissza, hadrendbe tudom állítani.;)
 
Üdv mindenkinek!
Nehany informacioval szolgalok nektek. Tovabbra is müködik a HQI lampa, a valtozas egyenlöre kimerült annyiban, hogy a vizfelszintöl feljebb emeltem kb. 35-40 cm-re, igy mar jobban bevilagitja az akvariumot, es nagyban csökkent a közepen levö sötet terület is. Meg tovabbra is gondolkozom kiegeszitö vilagitason, amint talalok valamilyen Arben is megfelelöt beszerzesre kerülnek. Egyenlöre a növenyek allapota nem romlott.
Megvolt a hetvegen a masodik csere RO vizzel, igy most a jelenleg mert parameterek: Gh: 8, Kh: 4 es a pH 7,5, aminek nagyon örülök, mert eddig 8 ala nem birtam vinni.:)
Foszfat folyamatosan adagolva van, igy ugy tünik, mintha a zöld pontalga is valamelyest visszahuzodott volna, mindenesetre rajta tartom a szemem.
Következö honapra lett elnapolva meg nehany dolog beszerzese, azert valahol hatart szab az a franya penztarca...:( Megpedig egy vezetökepesseg merö, es ha minden jol megy egy in line pH meröt is beszerzek, talaltam egyet, ami remelem bevaltja a hozza füzött remenyeket es rendben müködik majd.
Mindenesetre almomban nem gondoltam volna, hogy ennyivel könnyebb a karbantartas:rolleyes:, ha nincs utban a 4x54 W vilagitas, mindent latni fölülröl, van hely, nem egeti ki a szemem a T5, egyszoval pazar!!:)
 
Hoztam nektek meg egy fotot, egy garnelarol, amiket meg az elejen vasaroltam az akiba, es az ammoniabumm miatt szinte mind elpusztult, legalabbis azt hittem...de akadt egy igazi tulelö, maga Godzilla...:eek:
Kb. 3 cm hosszu, nagyon erös, robosztus, a szemei zöldek, a foton nem jön ez at, valami brutalis, en nem gondoltam, hogy ezek ekkorara nönek...:alien:
IMG_0861.JPG
 
De még kiegészítő világításon töröm a fejem..., két oldalról valami spottal vagy egyéb talán ledes megoldással. Még nem találtam ki.
 
Sziasztok!

Nehany informaciomorzsa, hogy hanyadan allok is a dologgal...
Hetvegen megvolt a 4. vizcsere RO vizzel, most mar nagyjabol a teljes vizmennyiseg RO vizre valo lecserelesre került.
Megerkezett a TDS merö kütyü, kalibralo folyadekot nem kaptam hozza, egyenlöre müködik rendben. 150-160 ppm-et mertem most hetvegen vizcsere utan, ezt 300-320 mikroSiemensnek merte, van rajta atvaltasi lehetöseg is.
A tapasztalatom szerint hetvege fele fokozatosan emelkedik, gondolom a talaj, es a napi tapozas miatt, esetleg minimalisan lehet a bazalt is emeli.
Az elölenyek jol viselik, a növenyek sem tiltakoznak. A pH ertekem is lejjebb ment. Mertem NO3 tartalmat is, gyakorlatilag 0-5 mg/l lehet, eleg keves. Gondoltam, hogy adagolni kellene N-t, hogy a NO3 es PO4 aranyt beallitsam, de ami van itthon oldatom, azzal nemcsak a NO3 tartalmat, hanem Ca es Mg tartalmat es emelek, tehat kemenyitem a vizet, amit meg nem szeretnek, mert most kezdtem RO vizet hasznalni.
Lassan mocorog mar a fejemben egy uj terv, atepites lesz hamarosan. Szeretnek akar versenyen indithato akvariumot berendezni, de mindezt ugy, hogy a karbantartas es a raforditott idö ne legyen horror mennyisegü, ami azert nem egyszerü. Hogy a lakok közül ki marad, ki megy, es milyen lesz az uj berendezes, meg nem tudni. Dilemmat okoz az is, hogy milyen dekorokbol epitsek. Költeni nem szeretnek, de igazan strukturalt szep kövekre pl. aldozni kell, meg sokszor a fa dekorokra is....Ugyhogy meg nem dölt el semmi. De valoszinübb, hogy meprobalom a meglevö dekorokat felhasznalni, es lesz amilyen lesz.
Lassan 1 eves az akva, es a betegseget leszamitva, mely lezuzta az allomany egy reszet, illetve a zöld pontalgan kivül jol müködik a dolog. A következöben a tapozasi sziszteman is valtoztatni fogok, megvarom mig a mostani tapoldatok elfogynak es utana atepites van tervben.
 
Üdv!
Néhány kép nektek.
Kb. 6 hete megy az RO, látványosan bedurrantak a növények... a Vallisneria nagyon nő, de a Microsorum, Anubias es Rotala, Hygrophila sem panaszkodik. Végre megindult a Polygonum "Porto Velho" is, már azt hittem csak vegetálni fog. Imádom, szerintem a következő berendezésben is helyet kap :).
Már érlelődik a dolog, csak még az időpontot kell megtalálnom, pár dolgot elpasszolni illetve beszerezni és Rescape!!

IMG_0939.JPG
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére