• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Remake

bandras

Kertész szaki
54l
Világítás: 15w t8 led fénycső. (később még megy mellé 1 vagy 2 ugyan ebből a fénycsőből)
Diy Co2 (idővel)
Szűrés: Matten vagy külső diy (idővel)
Talaj: 2,5l Jbl aqua basic plus, jbl manado, fekete bazalt(1-2mm)
Élőlények:
Sakura, amano garnélák,
Palacsinta algázó, nano hal.
 
Utoljára módosított:
Jelenleg így néz ki, mindjárt neki állok a szétszedésnek. A képeken látható wendtii és vallisneria ingyen elvihető!
20160618_111603.jpg 20160618_111618.jpg 20160618_111633.jpg
 
Kicsit csúszni fog az átalakítás mert mégse manado lesz(drága a boltba és a szine is csunya) hanem dennerle scapers soil csak még nem találtam olyan oldalt ahol olcsó lenne a szállítás.
 
IMG_20160710_205534.jpg Egyenlőre nagyon üres, a talajt hátul meg fogom emelni hogy a frontüveg felé lejtsen. Ha nem sikerül több követ szereznem akkor holland stílusu lesz! :) IMG_20160710_205527.jpg
 
Szia, hát nem vagyok nagy szaki a dologban, de szerintem emeld meg a köveket, mondjuk hogy alá raksz kevésbé formás darabokból, mert különben a növények miatt el fognak tűnni.
Egyébként kéne valami fa amivel feldobod kicsit. ;)
 
Szia, hát nem vagyok nagy szaki a dologban, de szerintem emeld meg a köveket, mondjuk hogy alá raksz kevésbé formás darabokból, mert különben a növények miatt el fognak tűnni.
Egyébként kéne valami fa amivel feldobod kicsit. ;)
Igen, valami fa marha jó lenne, de a közeli boltokban nincs, másmerre meg mostanában nem megyek. Rendelni meg nem merek úgy hogy nem látom élőbe. Így nekem se tetszenek a kövek :/. Megemelem ha ugyse lesz szebb a helyzet akkor holland stílusu akvárium lesz! ;)
 
Kezdjük a naplót tiszta lappal:

Akvárium mérete: 54liter
Világítás: 2db t8 led fénycső
co2: Készülőben.
Szűrés: aquael fan mini(3db sakura garnéla mellett kristály tiszta a víz. De valyon majd a halakat is elbírja?[oto harcsák, nano halak, megmég lesz egypár garnéla] vagy vegyek egyel nagyobbat?[fan1]) de lehet hogy késöbb külső szűrő lesz.
Talaj: jbl aqua basic plus 2,5l, fekete bazalt, proscape shrimp soil.
Növények: Elöl parvula mini fog gyepet alkotni(remélem) A hátteret tele szeretném ültetni vallisneria val vagy viviparával. Nehéz dönteni, mindkettő tetszene, melyik legyen?
Élőlények: Jelenleg 3db sakura van (a felnöttek kiugráltak, a kicsiket felfalták az örvényférgek) Rendeltem amano és sakura garnélát még mellélyük. Nano halak lesznek benne, még nemtudom milyen, és oto harcsák.
A kérdéseim hozzátok: :)
-Mitől sárgul a parvula? 2 hete volt zselésen a dobozában, másféh hete ültettem be, naponta liqui carbo val tápozok, hetente profitoval gyári ajánlás szerint. Multhéten nem voltam itthon így azon a héten nem kapott semmi féle tápozást.
-Az akvárum hátulját vallisnériával vagy viviparával ültessem végig? Vagy az egymásnak támasztott sziklák mögött legyen csak vivipara vagy vallisnéria a többi helyre meg másféle növényeket?
Az akvárium:
P1040013.JPG
A sárguló parvula:
P1040014.JPG
P1040015.JPG
P1040017.JPG P1040018.JPG
 
És ez milyen növény lehet? Véletlenül került hozzám, a csigák megrágták, nemtudom él e még, bár a levelei zöldek :) Nagyon rossz állapotban lévő blyxa lehet?P1040019.JPG P1040022.JPG
 

Attachments

  • P1040020.JPG
    P1040020.JPG
    40.1 KB · Megtekintések: 0
Inkább valisneria lehet szerintem
Esetleg lileapolis brasiliensis?


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
Biztos nem vallisneria. lileapolis brasiliensis az lehet. De ennek merev, kemény levelei vannak. Amíg nemtudom mi ez addig nem merem elültetni. Ha ez blyxa vagy brasiliensis akkor a középső kő mögé ültetném :)
 
A lilaeopsis brasiliensis-nek nem ilyen a gyökérzete. De ha valami méretet látnánk, vagy viszonyítási alapot, akkor könnyebb lenne a beazonosítás!
 
És ez milyen növény lehet? Véletlenül került hozzám, a csigák megrágták, nemtudom él e még, bár a levelei zöldek :) Nagyon rossz állapotban lévő blyxa lehet?View attachment 15936 View attachment 15938
Üdv. Ilyen nekem is van, sajnos nem tudom mi lehet. Akvarisztikai boltban vettem. Végignéztem a GA teljes kínálatát, de még nem sikerült beazonosítani. Nálam a legtöbb amire képes volt, hogy életben maradt. A gyöktörzsét növeszti úgy "próbál" terjeszkedni.
 
[QUOTE bandras, post: 32451721"]View attachment 15949[/QUOTE]
Köszi, így, hogy van méret, passzolom:p az biztos, hogy nem indával terjeszkedő, gyöktörzses, fűszerű növény. Esetleg littorella nem lehet? :rolleyes:Annak nem ismerem a gyökérzetét...
 
Back
Oldal tetejére