• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Régi vágyam

Eszméletlen szép ez a színorgia Henrik.(y) Mindig tudsz valami újat mutatni.:woot: Ha tovább toltad volna hollandba egy versenyen tuti megállta volna a helyét. :snaphappy:(azért vald be nyugodtan ,hogy nyújtottad a növényeket és némi dopping ügy is volt a háttérben:D:LOL::ROFLMAO: ) Várom a folytatást és csorgatom a nyálam !!!
 
A vízcsere úgy néz ki hatásos volt. A nitrátom lement 5mg/ literre, a foszfátom itt is elfogyott. Ezentúl tartok itthon foszfátot és úgy néz ki be kell kalkulálni a heti tápozásba, mert nagyon hamar felrántják.
Megtette a hatását a vízcsere, 80%-nyi ment a lefolyóba. Vissza álltam a régi adagolásomra, az üvegen a por alga nem mutatkozik így 3 nap után sem. Úgy néz ki siker csak még a levelekről kell eltűnniük.
Kössz ha olvasod a naplómat, és jó éjt mindenkinek.
 
A vízcsere úgy néz ki hatásos volt. A nitrátom lement 5mg/ literre, a foszfátom itt is elfogyott. Ezentúl tartok itthon foszfátot és úgy néz ki be kell kalkulálni a heti tápozásba, mert nagyon hamar felrántják.
Megtette a hatását a vízcsere, 80%-nyi ment a lefolyóba. Vissza álltam a régi adagolásomra, az üvegen a por alga nem mutatkozik így 3 nap után sem. Úgy néz ki siker csak még a levelekről kell eltűnniük.
Kössz ha olvasod a naplómat, és jó éjt mindenkinek.

A foszfátot az agyagos aljzat is szívja magába. ;) Az aki továbbrra is nagyon baba (a többivel együtt! ;))


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A redmoor talán készen van nem tudom lesz-e időm rá, hogy megkezdjem az átépítést. A növények brutális méretet öltöttek szép egészségesek. A kimondhatatlan nevű tű levelű bambusz virágos növények szerintem elérték a végső stádiumukat. Mindegyikből 10-14 szál virág áll ki, nem történik velük semmi viszont az összes levelüket ledobták. Az hm-et hetente nyírom de szerintem ezt ő élvezi :) . Minden héten 10-12 cm-esre nől. Nem tudom hova fajul ez de lehet lecserélem glossora az aljzatot. Ezt még nem döntöttem el.
DSC03361.JPG DSC03362.JPG
 
HM gyep high tech-ben öngyilkossági kísérlet. :)
Egyébként nagyon szép színek laknak nálad még mindig. :)
Hogyhogy lecserélted a Montecarlo-t HM-re? Azt láttam, hogy nem akart haladni nálad a MC, nem is értettem miért. Te rájöttél az okára, vagy nem filóztál a dolgon?
 
HM gyep high tech-ben öngyilkossági kísérlet. :)
Egyébként nagyon szép színek laknak nálad még mindig. :)
Hogyhogy lecserélted a Montecarlo-t HM-re? Azt láttam, hogy nem akart haladni nálad a MC, nem is értettem miért. Te rájöttél az okára, vagy nem filóztál a dolgon?
Szia. Szerintem túl nagy szemű neki a talaj. Lassan hajtott és a hátra emelés miatt minden hajtására rá gurultak a talaj szemek. Amikor felszedtem rendes szőnyeg volt 1 cm mélyen amit korábban betemetett. Ugye ezért nem csak a gyep volt a cél hanem az is hogy meg legyen fogva a talaj csúszása. Sikerült. Úgy hogy gyanítom kiszedem és glosso-t teszek helyette :)
 
Vízoszlop 60cm mélység 80 cm sarokban a két derékszög 150-150cm ha jól emlékszem. 700-750 literes sarok. A pontos méretek a szeretett növényesem 150 literben van elégé kiveséztük.
 
Back
Oldal tetejére