• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Régi vágyam

Ebből látszik, hogy valamit nagyon jól csinál és ért ehhez az "akvakertészkedés" dologhoz. ;)
Sajna csak egy részéhez. Maga az építés, koncepció, az az ami nem megy...:( Régi álmom volt egy ilyen holland de sajna el kell fogadnom a tényt hogy ekkora hosszhoz édes kevés a mélység. Az építés első legfontosabb része ha tudjuk mit szeretnénk berendezni és ahhoz választunk megfelelő akváriumot. Még egyet próbálok és ha nem tetszik. rescape.... Maga a projektet nem dobom el. Ha elköltöztünk folytatom a 80 mély akváriumba. Megtaláltam a világ legszebb redmoorját.
 
Utoljára módosított:
Döntöttem. Ugyan úgy megmarad a színes növényzet, de kombinálva lesz egy hatalmas redmoor felépített dekorral. El engedem a kezét a holland útnak. :( Itt a holland téma véget ér. Ezt a naplót folytatom, a rescapeval, nem nyitok újat.
 
Sziasztok. Sikerült megszereznem az általam eddig látott legszebb redmoort. Egy gyökérzet az egész. minimálisan lesz fazonírozva.
Méretei a következőek:
Szélesség: 60 cm
Mélység: 25 cm
Magasság.37cm

Következzenek a képek grrrrrrr.;)
 
Lehet hülye kérdés lesz de jobb reggel adagolni a tápot? Én este szoktam lámpa oltás előtt kb 1-1.5 órával...
A kérdés nagyon jó. Sajna fogalmam sincs. Elvileg az excel nem bomlik le de mivel nem EI tápozást követek így sokkal kisebb adagokat használok. Lehet nem bomlana le vagy a szűrő nem szólna bele, de 2500 liter/ óra.. Ha bármit elvesz belőle vagy csökkenti akkor hiányzik. Egyszer kimérem esti adagolásnál mérek egyet és megmérem reggel mennyi maradt belőle. Elvileg elszívás nincs.
 
A kérdés nagyon jó. Sajna fogalmam sincs. Elvileg az excel nem bomlik le de mivel nem EI tápozást követek így sokkal kisebb adagokat használok. Lehet nem bomlana le vagy a szűrő nem szólna bele, de 2500 liter/ óra.. Ha bármit elvesz belőle vagy csökkenti akkor hiányzik. Egyszer kimérem esti adagolásnál mérek egyet és megmérem reggel mennyi maradt belőle. Elvileg elszívás nincs.
Nagyon kíváncsi lennék rá, hogy mikor hatékonyabb.
 
A redmoor-om gyönyörűen végzi a megtisztulást. 8. napja van az áztató lében, mondanom se kell szépen jön ki belőle a minden. Ha elképzelem, hogy ez az akváriumba távozott volna,..... Heti 2 perlon csere kb és az űllepítő öblögetése. És még csak a 8. nap. Meglepetésemre zuhanyzás után gyönyörű színeivel kecsegtet, hogy már kész vagyok, már lent is tud maradni, de tudjuk jól, hogy csak most indul meg a java. Takony, zselé, penész gombák tárháza stb. Az akvárium nemsokára egy elég erős átalakításon megy keresztül.
DSC03353.JPG DSC03354.JPG
 
Eriocaulon kulombozo fajtaji. Egy fajon belul van 3 fajtam bar en nem tudok kulombseget tenni koztuk. Koszonom. Szerintem bejovosebb lesz.
 
Belőttem a nitrát foszfát rátát. Meglepődtem a mennyiségen. 10ml nitro ment bele, és 50ml fosfo :)
Így a végeredmény: 10mg /liter nitrát, 1,5mg/liter foszfát. Meglátjuk lesz e valami meglepő. Jön a keretek közt :)
 
Sziasztok. Szomorú dolog történt. Algamentességem saját hibámból egyelőre szünetel. Addig erőltettem a laborkodást, és a jól működő tápozási rendszeremet nem komolyan véve, belenyúltam a nitrát foszfát szintembe ami durván opálfolia vastagságú por algát képezett mind a növényeken, mind az üvegen. Hála az égnek azért nem véletlenül játszottam sokszor a tűzzel, holnapi nap elkezdem a felszámolását. A tápozást vissza állítom eredeti állapotába egy jó 80%-os vízcserével karöltve a keretesbe és ebben is. Hála az égnek, hogy a két kicsi akvába nem avatkoztam bele. Azért fellélegezhetek, hogy csak por támadott be mert az könnyen felszámolható.
Ahogy nézem az előzményeket 3 nap elég volt a szét cseszéshez.
 
Back
Oldal tetejére