• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

régi szűrő új akvárium indítás

kipser

Főkertész
sziasztok,
nem tudom hova írjam a kérdésem ezért nyitottam új topicot.
szóval ma szedem szét a régi akváriumomat és indítom a másikat egyből. ilyenkor mit kell tennem a szűrővel?? van valami tanácsotok? kimossam vagy maradjon??
 
sziasztok,
nem tudom hova írjam a kérdésem ezért nyitottam új topicot.
szóval ma szedem szét a régi akváriumomat és indítom a másikat egyből. ilyenkor mit kell tennem a szűrővel?? van valami tanácsotok? kimossam vagy maradjon??

Szia,

én pont az elmúlt napokban tettem ezt meg. :) Nekem 3 nap volt, míg szétszedtem a régi berendezést, és összeraktam az újat. A lakók addig egy 30 literes hordóban laktak, és ott járt a szűrő is, így nem volt bacielhalás. Ha sokáig tart az átrendezés, akkor egy vödör vízzel járasd a szűrőt!
Miután elkészültem, szétszedtem a szűrőt, cseréltem perlont és durva szivacsot (már nagyon régi volt), kicsit átmostam a szűrőanyagot (akvárium vízzel, mert elég sok bacimulm volt benne), de a legfelső Matrixot tartalmazó tálcát az akváriumba mostam bele. Ezzel plusz baci és kaja került a vízbe, amit a visszatelepítés után pár órával a lakók mind befaltak. Adtam még bacikultúrát a vízhez. Most minden rendben van, a víz kristálytiszta. :)
 
Back
Oldal tetejére