• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Reggeli kávé helyett. Aquascaping a legjobb akváriumok

Miért ennyire japán/kínai központú az akvarisztika ezen ága?

Kínában most kezd csak felfutni. Sorra nyitnak a profi boltok. Már a boltok mérete is olyan, hogy sehol a világon nincs ilyen méretben specializált bolt, de ezeken a böszme akváriumokon látszik, hogy pénz stb bőven van.
Simán lemosnak majd mindenkit :)
 
Kínában most kezd csak felfutni. Sorra nyitnak a profi boltok. Már a boltok mérete is olyan, hogy sehol a világon nincs ilyen méretben specializált bolt, de ezeken a böszme akváriumokon látszik, hogy pénz stb bőven van.
Simán lemosnak majd mindenkit :)
Keményen tolják...
 
Az algás Spagettiszörny egy újabb jelenése.
Az algát én már észre sem veszem. Évek óta edzem magam az akváriumommal: most már másnál sem látom meg. :LOL:
A koncepció egy az egyben jöhetne az akváriumomba. De az a hagyma nagy lenne a 65 literbe. Akkor inkább vivipara. Pedig jó lenne egy ilyen tekeredő polipszörny.
 
+1 a Crinum Calamistratum-ra.
Ami zavaró kicsit nekem: mindent kitakar. Nekem nem jön be, hogy a fák nem érvényesülnek, a mögötte lévő stemről nem is beszélve.
Vagy a megvilágítást nem találták jól el, vagy a crinum-ot tolták túl.
 
Ami zavaró kicsit nekem: mindent kitakar.
Igazad van, mintha el lettek volna hanyagolva a növények: a polip elburjánzott (mintha valami piros is lenne középen hátul, de ki tudja), elöl pedig vagy a fotó rossz, vagy tényleg algásak a dekorok. Akkor csak azt nem értem, az üvegek hogyan lehetnek tiszták. Mindegy is, engem az a girbe-gurbaság (van ilyen szó?) fogott meg.
De 65 literben már maga az elrendezés is kihívás (na jó, @Molroth szörnyen jól vette ezt az akadályt, de Ő mégiscsak egy legenda!;)) ilyen nagy hagymákkal viszont már esélytelennek mondanám. Nincs véletlenül crinum calamistratum pico-mini? :D
 
Igazad van, mintha el lettek volna hanyagolva a növények: a polip elburjánzott (mintha valami piros is lenne középen hátul, de ki tudja), elöl pedig vagy a fotó rossz, vagy tényleg algásak a dekorok. Akkor csak azt nem értem, az üvegek hogyan lehetnek tiszták. Mindegy is, engem az a girbe-gurbaság (van ilyen szó?) fogott meg.
De 65 literben már maga az elrendezés is kihívás (na jó, @Molroth szörnyen jól vette ezt az akadályt, de Ő mégiscsak egy legenda!;)) ilyen nagy hagymákkal viszont már esélytelennek mondanám. Nincs véletlenül crinum calamistratum pico-mini? :D

Ugyan, csak egy jó fa kell, meg kavics. :)

Helyettesítő növény:
Cryptocoryne Crispatula var. Balansae
Aponogeton crispus
Aponogeton longiplumulosus

Vagy:
Cyperus helferi
Microsorum narrow, vagy needle leaf

Na? :D




iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére