• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reflektorok

Készülő armatúrához keresek reflektort, ezek közül melyiknek jobb a hatásfoka: Arcadia T5 Reflector vagy ATI SuperReflektor? Melyiket érdemes megvenni?
 
hnorbi said:
Készülő armatúrához keresek reflektort, ezek közül melyiknek jobb a hatásfoka: Arcadia T5 Reflector vagy ATI SuperReflektor? Melyiket érdemes megvenni?

Lsd. első oldal. Én szvsz. Ati-t vennék. ;)
 
Hali!
Kéne egy kis segítség. Power compacthoz keresek reflektort, de nem találok. Az itt, néhány hozzászólással feljebb írt oldalakat néztem, de csak T5-höz
vannak.

Tud valaki esetleg ilyesmit?
 
Sstubi said:
Hali!
Kéne egy kis segítség. Power compacthoz keresek reflektort, de nem találok. Az itt, néhány hozzászólással feljebb írt oldalakat néztem, de csak T5-höz
vannak.

Tud valaki esetleg ilyesmit?
Egyszerű!!
Veszel egy T5-höz árult reflektort és méretre vágod a power compact-hoz!!
 
Cecska said:
Sstubi said:
Hali!
Kéne egy kis segítség. Power compacthoz keresek reflektort, de nem találok. Az itt, néhány hozzászólással feljebb írt oldalakat néztem, de csak T5-höz
vannak.

Tud valaki esetleg ilyesmit?
Egyszerű!!
Veszel egy T5-höz árult reflektort és méretre vágod a power compact-hoz!!

Ez sajnos nem nagyon működik mert a power compact széles és nem fér bele!
Külföldön találtam de nem éri meg! Marad az építés! Fillérekből meg lehet oldani!
 
A T8-as refibe sem fér be? Az gondolom egy kicsit szélesebb.

Talachi! A tiédet megnézem, hogy csináltad, bár nem vagyok egy nagy barkácsoló típus, csak sajnos nem lehet ilyen lámpákat kapni. Volt egy blau 18W-os lámpám, de kijött a füst a tápegységből, és nem forgalmazzák már a boltban ahol vettem, meg úgy leginkább sehol. :( Gondolom mások is hasonlóan jártak.

Ferrarira meg sajnálom a pénzt, annyiból kijön egy 60-as opti, szűrővel, világítással. ;) Na jó, majdnem.
 
Sstubi said:
A T8-as refibe sem fér be? Az gondolom egy kicsit szélesebb.

Talachi! A tiédet megnézem, hogy csináltad, bár nem vagyok egy nagy barkácsoló típus, csak sajnos nem lehet ilyen lámpákat kapni. Volt egy blau 18W-os lámpám, de kijött a füst a tápegységből, és nem forgalmazzák már a boltban ahol vettem, meg úgy leginkább sehol. :( Gondolom mások is hasonlóan jártak.

Ferrarira meg sajnálom a pénzt, annyiból kijön egy 60-as opti, szűrővel, világítással. ;) Na jó, majdnem.

Szerintem többnyire ugyan azt a refit adják mindkét típushoz csak más rögzítővel! Küldj egy privát üzit mihez kellene a refi és megpróbálok segíteni!
 
Sziasztok!

T8-as csőhöz reflektort keresnék. Ezeket találtam eddig:
HOBBY Multireflect, Tunze, SERA, JUWEL. Ismeri ezeket valaki? Melyiket javasoljátok? Esetleg valami más?
Köszi!

Üdv: Tipegő
 
A semminél jobb, de nem csak a csiszolása gyengébb, hanem a kialakítása sem a legprofibb. Olvass feljebb.


Bár nem jojo vagyok, de én személy szerint az ATI reflektorokat javaslom.

Az faxa mert most rendeltem a gyári tetőmbe kettőt
 
Én 1-es alulemezt hengereltem meg a közepén így ott íves a szélén meg egyenes :) Belülre meg dekorboltból öntapadós tükörfóliát raktam (na azzal szívtam a legtöbbet..:D)
 
Sziasztok! A nagyon homályos 2x30W T8-hoz keresek reflektort. A JUWELről lebeszéltetek, meg egyet volt szerencsém megfogdosni, nem az igazi.
ATI SuperReflektor 39W
Ezt nézegettem.
Tudja valaki, hogy a bármely villamosboltban kapható függesztő klippet rá tudom csavarozni, hogy t8-ra is rá lehessen pattintani?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok! A nagyon homályos 2x30W T8-hoz keresek reflektort. A JUWELről lebeszéltetek, meg egyet volt szerencsém megfogdosni, nem az igazi.
ATI SuperReflektor 39W
Ezt nézegettem.
Tudja valaki, hogy a bármely villamosboltban kapható függesztő klippet rá tudom csavarozni, hogy t8-ra is rá lehessen pattintani?
az a T5 ATI refi konkrétan kb. akkora szélességre mint a T8 cső, szóval nem fog úgy fényt visszaverni neked, mint keskeny T5 csővel
T8 hoz keress refit
 
Ezeket a refiket mivel érdemes takarítani?
Elsősorban a vízkövet szeretném leszedni róla. Van olyan vízkőoldó, ami megmarhatja a felületet?
 
Köszönöm a tippeket. Az ecetet kipróbáltam és felemás eredményt kaptam. Sokat levitt a vízkőlerakódásból, de még mindig marad egy réteg amivel az ecet már nem képes megbirkózni. Feltételezem ez a réteg már jobban hozzátapadt a reflektorhoz. Veszek majd sósavat és futok vele is egy kört.

Esetleg a háztartásban használatos vízkőoldó termékek alkalmasak lehetnek erre?
 
Köszönöm a tippeket. Az ecetet kipróbáltam és felemás eredményt kaptam. Sokat levitt a vízkőlerakódásból, de még mindig marad egy réteg amivel az ecet már nem képes megbirkózni. Feltételezem ez a réteg már jobban hozzátapadt a reflektorhoz. Veszek majd sósavat és futok vele is egy kört.

Esetleg a háztartásban használatos vízkőoldó termékek alkalmasak lehetnek erre?

A vízkőoldó is higított sósav.
 
oRphEus cikke nyomán, a zigur által tett kiegészítést megpróbáltam lemodellezni és T5-ös csövekhez alakítani.

A jelenlegi 96 literes akvárium felett egy gyári tető külső műanyag részét meghagyva be applikáltam 3 db T5 HO F24W/865 daylight 6500K 16x549mm (Maximális fényáram: 1850lm Gyártó: Sylvania Germany) fénycsövet, de a fénnyel se én, se a növények nincsenek megelégedve, ezért a helyzeten javítani kell.

Jelenleg csak papír alapon, és nem a cső teljes hosszában készült el a "minta" reflektor, de érezhetően jobbak lettek a fénycső mutatói (nyilván csak a tesztelés rövid ideje alatt). Normális fénymérő készülékkel nem rendelkezem, ezért az adatok lehet, hogy kicsit (de az is, hogy nagyon) eltérnek egy kifejezetten a célra gyártott fénymérőtől. Az adatokat Samsung Galaxy S5-re telepített Light Meter alkalmazással hoztam össze.

BNfToY

2015-12-16_05-00-48 | Flickr - Photo Sharing!

Ezek a számok voltak a kiinduló alapok és ezeket az adatokat felhasználva papírból elkészült egy 31 cm hosszú rész. A papír nyilván nem verte volna vissza a fényt ezért sima alufóliát felragasztottam a papírra majd ezt az egészet helyeztem bele az ideiglenes tartó "lábakra"

BhRN8w

20151216_111410 | Flickr - Photo Sharing!

Így nézett ki már "összeszerelve"

BNePKN

20151216_112548 | Flickr - Photo Sharing!

Azt figyelembe kell venni, hogy nyilván a papír mintát nem minden szögben tudtam a pontos adatoknak megfelelően hajlítani, de ez egy alumínium lemezzel nyilván nem jelentene problémát.

És akkor a konkrét számok, mert igazából ezért volt az egész varázslat, hogy legyen-e és ha igen ez a formátum legyen-e.

50 cm magasból (víz nélkül) a sima cső (1 db) 1450 lumen körüli értéket produkált.
ugyanezen magasságból szintén víz nélkül a 31 cm hosszú minta darab felhelyezésével 2220 lumen körüli értéket sikerült produkálni.

Azt gondolom, hogy figyelembe véve a felület egyenetlenségét, a rögzítést és azt, hogy csak a cső felében tudott nőni a megvilágítás nagyon bíztatóak az eredmények.

Korábban felmerült, hogy elég nagy a helyigénye ennek a típusú reflektornak, de figyelembe véve, hogy a szélessége 4,5 cm azért 6 db cső egymás mellé helyezése esetén is 27 cm, ami egy normál akvárium felett még nem olyan vészes, de 8 cső esetén is "csak" 36 cm (ahova 8 cső kell azért ott ez a szélesség már megvan). Nyilván géppel kell (és érdemes) hajlíttatni egy lemezből, hogy az összeszerelés (egymáshoz illesztés) már ne okozzon (külön) gondot. Tervezem elkészíttetni, ha más nem legalább egy költségkalkuláció erejéig, hogy megéri-e/ki tud-e váltani egy gyári quad armatúrát, vagy nem éri meg foglalatoskodni vele.

A készítés során készített képek elérhetők itt: DIY reflektor | Flickr - Photo Sharing!
 
Back
Oldal tetejére