• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Reditum

stevo

VIP kertész
"Reditum" = visszatérés
Több év kihagyás után most végre úgy tűnik, hogy ismét lehetőségem nyílik akváriumot indítani, üzemeltetni. Eddig az egyetem, munka, új munka, költözés, lakásfelújítás beleköptek a levesembe... De most! :)
Ami mindenképpen nagy öröm nekem, párom még nem látja benne a sok pozitívumot, de érdeklődik, és tetszik neki, ami szintén fontos. Köszönhetően, hogy nem adtam el mindent, így szerencsére a technika nagy része adott volt, amit idővel majd bővítek/cserélik, ahogy a büdzsé engedi. ;)

Szárazon:

AKVÁRIUM
70x30x35 (73,5L) 6mm float üveg, zéró merevítéssel
SZŰRÉS
Tetratec EX700
VILÁGÍTÁS
Hagen Glo 1x24W (Osram Daylight) függesztve
FŰTÉS
Jager 75W
HŰTÉS
-
ALJZAT
Akadama
Aquatic Nature Pro Soil + JBL Kugeln
DEKORÁCIÓ
~10kg lávakő
3db red moor + apró ágak
TÁPOZÁS
Green Aqua Micro + Macro
Easy Carbo
Co2: nincs
FLORA
Hamarosan
FAUNA
Hamarosan

Stílusát tekintve nem skatulyáznám be, nem tudom/nem szeretném, de nem is kell úgy gondolom. Cél egy hosszútávon fenntartható akvárium, ami a nappaliba egy kis víz alatti életet csempész.

A hardscape már összeállt, ma szerencsére nem dolgoztam, így hasznosabban töltöttem az időmet, kép nemsokára lesz. ;)

(@AmegA látod, csak elindult ez a napló... ;) )
 
"Reditum" = visszatérés
Több év kihagyás után most végre úgy tűnik, hogy ismét lehetőségem nyílik akváriumot indítani, üzemeltetni. Eddig az egyetem, munka, új munka, költözés, lakásfelújítás beleköptek a levesembe... De most! :)
Ami mindenképpen nagy öröm nekem, párom még nem látja benne a sok pozitívumot, de érdeklődik, és tetszik neki, ami szintén fontos. Köszönhetően, hogy nem adtam el mindent, így szerencsére a technika nagy része adott volt, amit idővel majd bővítek/cserélik, ahogy a büdzsé engedi. ;)

Szárazon:

AKVÁRIUM
70x30x35 (73,5L) 6mm float üveg, zéró merevítéssel
SZŰRÉS
Tetratec EX700
VILÁGÍTÁS
Hagen Glo 1x24W (Osram Daylight) függesztve
FŰTÉS
Jager 75W
HŰTÉS
-
ALJZAT
Akadama
Aquatic Nature Pro Soil + JBL Kugeln
DEKORÁCIÓ
~10kg lávakő
3db red moor + apró ágak
TÁPOZÁS
Green Aqua Micro + Macro
Easy Carbo
Co2: nincs
FLORA
Hamarosan
FAUNA
Hamarosan

Stílusát tekintve nem skatulyáznám be, nem tudom/nem szeretném, de nem is kell úgy gondolom. Cél egy hosszútávon fenntartható akvárium, ami a nappaliba egy kis víz alatti életet csempész.

A hardscape már összeállt, ma szerencsére nem dolgoztam, így hasznosabban töltöttem az időmet, kép nemsokára lesz. ;)

(@AmegA látod, csak elindult ez a napló... ;) )
Többen várjuk mind gondolod. :)
 
Szia István!
Sejtettem, hogy lávaköves lesz :cool: .
Jó lesz!
Mik kerülnek a fákra, emers rész lesz?
A.ttila
Jók a megérzéseid... :D Mik lesznek a hétvégi lottószámok? :D
Az ágakat nem gondoltam takarni, itt-ott moha kötözve/ragasztva. De az idő majd eldönti, vagy a scape, hogy áll jól neki. Emers rész... :rolleyes: Naná, hogy szeretnék! :love:
 
Ez eddig elég izgalmasnak tűnik ;)... Bár nekem egy kicsit sok a hosszú ág, amik kilógnak az akváriumból, tervezel emers szekciót is? (közben elolvastam az előzményeket, eszerint igen, akkor így még izgalmasabb...:D)
 
Ez eddig elég izgalmasnak tűnik ;)... Bár nekem egy kicsit sok a hosszú ág, amik kilógnak az akváriumból, tervezel emers szekciót is? (közben elolvastam az előzményeket, eszerint igen, akkor így még izgalmasabb...:D)
Köszi szépen! ;) Bizony, tervezek emers részt is, aztán kiderül, hogy mennyire lesz majd jó. :)

Amúgy nem bírtam magammal... Sokat filóztam rajta, hogy világos, vagy sötét dekorhomok legyen. Utóbbi mellett döntöttem, de nem bántam meg. :cool:
 
Hoppá!
Combos visszatérés.RO hozott! :D
Bal oldalt van egy ág,ami elég egyenesen mered felfele.Annak az alját ha kicsit bentebb hoznád jobbra,illetve még egy kevés ág a lávakövek közé is mehetne,ha még akad.A többi nekem zseni!(y)
 
Hoppá!
Combos visszatérés.RO hozott! :D
Bal oldalt van egy ág,ami elég egyenesen mered felfele.Annak az alját ha kicsit bentebb hoznád jobbra,illetve még egy kevés ág a lávakövek közé is mehetne,ha még akad.A többi nekem zseni!(y)
Köszi szépen! :) A bal oldalon lévő ág sajnos már így is hozzáér az akvárium oldalához, és koppon van minden irányban, így nem lehet dönteni se. Viszont kis apró ágak lesznek még, de köszi a tippet! ;)
 
Kép nincs, csak mondóka... :) Múlt csütörtökön kipucoltam az akváriumot, az összes dekor elemet, lávakövet, red moort átmostam, aljzat szintén, szűrő feltöltve pöcc-röff, kb. 1-1,5 éves állás után is. A hardscape-et persze nem úgy sikeredett visszaépíteni, ahogy eredetileg is volt, ezen mindig egy jó sort mérgelődök, és elhatározom, hogy majd máskor! :D
A fákat áztatni kell, ezeknek nem tett jót a kihagyás, addig pörög a szűrő, és szoktatom az asszonyt az akváriumhoz... :DDD

Növényesítés már kezd összeállni:
Szokásos jávai, karácsony moha kombó a résekbe, illetve az ágakra kötözve
Stau a kövek előterébe
Hydro tri a kövekre futtatva diszkréten
Riccia, szigorúan egy kevéske! :)
Bacopa, Ceratopteris és Bolbitis hátra
Anubias barteri nana red moor-ok közé
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére