• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Moor fa probléma - a fa használata és előkészítése

red moor alámerül..fehér viz maradt...:cry:

Nekem a szőlőtőke okozott ilyet, áztattam vagy 2-3 hétig, aztán az akváriumba is opálos lett a víz, de 3 nap alatt elmúlt. A 2. nap talán cseréltem vizet, mert nagyon zavart, de aztán eltűnt és szép tiszta lett.
Kitartás! ;)
 
Nekem a szőlőtőke okozott ilyet, áztattam vagy 2-3 hétig, aztán az akváriumba is opálos lett a víz, de 3 nap alatt elmúlt. A 2. nap talán cseréltem vizet, mert nagyon zavart, de aztán eltűnt és szép tiszta lett.
Kitartás! ;)
bizok benne.mennyi vizet cseréltél??hány %-ot.
 
neked volt valami amikor beraktad a vizbe,hal stb.nem lesz bajuk???

Nekem sajnos a szőlőnél volt elhullás, de azt a tudatlanságomnak köszönhetem. Nem volt még beállva az akvárium, és áztatás közben sem cseréltem vizet, és az akváriumban sem. :(
Ha kifőzted, és áztattad is eleget, akkor nem lehet baj, meg ha persze megbízható helyről van a fa. Sok naplóban olvastam, hogy áztatás nélkül teszik be, lesúlyozzák, és csak az első héten cserélnek sűrűn vizet, aztán átállnak a heti egyre.
Nagyon okosat én sem tudok mondani, mert még nekem is csak ázik a fám, és csak szőlőtőkével van tapasztalatom.
 
Nekem sajnos a szőlőnél volt elhullás, de azt a tudatlanságomnak köszönhetem. Nem volt még beállva az akvárium, és áztatás közben sem cseréltem vizet, és az akváriumban sem. :(
Ha kifőzted, és áztattad is eleget, akkor nem lehet baj, meg ha persze megbízható helyről van a fa. Sok naplóban olvastam, hogy áztatás nélkül teszik be, lesúlyozzák, és csak az első héten cserélnek sűrűn vizet, aztán átállnak a heti egyre.
Nagyon okosat én sem tudok mondani, mert még nekem is csak ázik a fám, és csak szőlőtőkével van tapasztalatom.
jövöhéten berakom azt kész.akkor lesz 3hete hogy ázik,meg főzöm.:mad:
 
Nekem redmoor-om van, kábé két hétig áztattam - jött is elő a fehér trutyis víz, két naponta cseréltem. Amikor bekerült az akvába, már nem eresztett olyan durván, de azért opálos volt a víz egy kicsit tőle, de aztán letisztult. Még két hétig kellett lesúlyozni, amíg végre hajlandó volt a talajon maradni. Valahol itt a fórumon láttam egy jó ötletet, zokniba töltöttem apró szemű kavicsot, azt tettem rá - tök jól rásimult a fára és nem dobta le könnyen magáról. Élőlény nem volt benne egy hónapig, nem zavart senkit, csak egy kicsit bizarr volt a látvány :D
 
Én leragasztottam a redmoor-t, lent is maradt. Sajnos viszont nem áztattam, így megvan a fehér finom penész bevonat. Most várok, illetve az esedékes Oto telepítésben bízom. Valahol Viktor írta hogy addig nincs is baj, míg át nem alakul algává, neki már történt ilyen. Na ez csak azért érdekes, mert a föld közelében a fehér penész feketés bundát kezd ölteni. Gyorsan leszívtam 4 mm-es csővel, már eltűnt, és bár pár napja már nyoma sincs, de nem nyugtat meg.
 
Üdv!
Pár héttel ezelőtt én is vettem egy nagy Red Moor fát, forró vízzel átmostam, utána be is helyeztem az akváriumba. Megjelent rajta elég szép mennyiséggel az említett penész bevonat, az alsó részén pedig már kezdett besötétedni. Napokban vettem két ancit, 2 nap se kellett nekik és gyönyörűen letisztították a fát. Szóval egy algaevő a legjobb megoldás.
Viszont 3 hét elteltével is még mindig súlyoznom kell a fát, bár már nem emelkedik fel, viszont ha leveszem a súlyt, akkor előrebukik :s Remélem az idő orvosolni fogja a problémát.
 
Üdv!
Pár héttel ezelőtt én is vettem egy nagy Red Moor fát, forró vízzel átmostam, utána be is helyeztem az akváriumba. Megjelent rajta elég szép mennyiséggel az említett penész bevonat, az alsó részén pedig már kezdett besötétedni. Napokban vettem két ancit, 2 nap se kellett nekik és gyönyörűen letisztították a fát. Szóval egy algaevő a legjobb megoldás.
Viszont 3 hét elteltével is még mindig súlyoznom kell a fát, bár már nem emelkedik fel, viszont ha leveszem a súlyt, akkor előrebukik :s Remélem az idő orvosolni fogja a problémát.
Igen, én Otocinclust telepítettem, ők is szépen leették. Ancit nem rakok be, mert nagyon nagyra nő, és kitúrja az aljazatot. Amúgy kedves jószág.
 
Igen, én Otocinclust telepítettem, ők is szépen leették. Ancit nem rakok be, mert nagyon nagyra nő, és kitúrja az aljazatot. Amúgy kedves jószág.

Igaz. Én az algázó gében gondolkodtam, de évekkel korábban volt egy anci párom, akkor nagyon megkedveltem őket (tény, hogy tényleg hatalmasak lesznek). Jó látvány számomra, ahogy a Red Moor fa ágain pihennek.
 
Úgy néz ki szerencsém lesz a red moorral amit vettem mert még csak 4. napja ázik, de ahogy nézem egyre kevésbé színezi a vizet és csak kicsit opálosodik. Bízom benne hogy 2-3 héten belül már víz alatt marad. :)
 
Úgy néz ki szerencsém lesz a red moorral amit vettem mert még csak 4. napja ázik, de ahogy nézem egyre kevésbé színezi a vizet és csak kicsit opálosodik. Bízom benne hogy 2-3 héten belül már víz alatt marad. :)

Remélem szerencséd lesz vele, én szőlőtőkét főztem ki többször is, mire már alig színezte a vizet, aztán beraktam az akváriumba. Kb. még fél évig jött belőle a "szín", amit a Seachem Purigen se tudott eltüntetni. Szóval ha van hozzá türelmed, adj neki minél több időt és főzd is ki párszor.
 
Hát én is remélem, sajnos kifőzni nem tudom a mérete miatt, de minden vízcserénél forró vizet engedek rá.
Még színezi kicsit, de első naphoz képest alig. Amikor beraktam fél nap után olyan barna lett a víz mint a parketta ami nem túl világos.
Majd meglátjuk mi lesz, most inkább fehéres/opálosodik...
 
Nekem két hete ázik a red moor, már lent marad súlyozás nélkül.
Terveim szerint holnap lesz egy fél napom összerakni a scape-t a nanoban, előtte reggel a mosogatógépben kap egy 2 órás max. hőfokos "mosást". Majd beszámolok hogy van-e taknyosodás. :D

Fejben már megvan minden, ami miatt elhúzódhat: rohadt sok microsorum lesz a fákon kötözve, az ipari mennyiségű karácsonymoháról nem is beszélve... A fát kicsit "formára" kell nyírni még, a sok kicsi ág mutasson is valamit, de az pikk-pakk meglesz..
 
Sziasztok,

Lehet valamit félreértettem, elkélne egy kis segítség. RedMoor-om 2 hete ázik egy zárt hordóban amibe a RO fog menni, csak még nincs kész.
Ma felnyitottam, valami marha büdös a cucc :)
Cserélni kellene a vizet rajta?
 
Sziasztok,

Lehet valamit félreértettem, elkélne egy kis segítség. RedMoor-om 2 hete ázik egy zárt hordóban amibe a RO fog menni, csak még nincs kész.
Ma felnyitottam, valami marha büdös a cucc :)
Cserélni kellene a vizet rajta?
Lehet hogy elég lenne ha nem zárnád le,és néha lecserélnél némi vizet rajta;)
 
Back
Oldal tetejére