• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Moor fa probléma - a fa használata és előkészítése

nee már mossam ki???nics valami más megoldás:)))
A másik megoldás a mosogatógépben kimosás!:D Viccet félretéve! eMZé jól mondta.
Ha nem kivitelezhető, akkor további áztatás, s az áztatóvíz gyakori cseréje. Ezt muszáj megtenni, mert különben csak bajod lesz vele. Nálam két hétig ázott mindennapos vízcserével, s így nem volt gond.
Ehhez is türelem kell!
 
A másik megoldás a mosogatógépben kimosás!:D Viccet félretéve! eMZé jól mondta.
Ha nem kivitelezhető, akkor további áztatás, s az áztatóvíz gyakori cseréje. Ezt muszáj megtenni, mert különben csak bajod lesz vele. Nálam két hétig ázott mindennapos vízcserével, s így nem volt gond.
Ehhez is türelem kell!
van időm.kifőzőm most jó sós vizbe.
 
A másik megoldás a mosogatógépben kimosás!:D Viccet félretéve! eMZé jól mondta.
Ha nem kivitelezhető, akkor további áztatás, s az áztatóvíz gyakori cseréje. Ezt muszáj megtenni, mert különben csak bajod lesz vele. Nálam két hétig ázott mindennapos vízcserével, s így nem volt gond.
Ehhez is türelem kell!

Milyen gond lehet vele, ha nem naponta cserélem a vizet? Én úgy 2-3 naponta cserélem, már 2 hete ázik így. Elrontottam volna? :(
 
Már kérdeztem de megkérdezem mégegyszer.nektek is fehéritette a vizet a red moor?? ez valaha elmulik majd??másfél hete ugyanavval a lendülettel opálosodik a vizem.még van két hetem kb azt menne az aksiba.de igy???:(
 
Ha egy beállt akváriumba akarom betenni, a már lassan 3 hete ázó fákat, akkor is kell napi szinten cserélni az akvárium vizet?
Ha egy működő akváriumba teszel dekor fát vagy követ akkor miért akarsz naponta vizet cserélni??
Nem kell, csak friss setup-nál kell a napi/2kapi vízcsere az is csak az első héten.
 
Ha egy működő akváriumba teszel dekor fát vagy követ akkor miért akarsz naponta vizet cserélni??
Nem kell, csak friss setup-nál kell a napi/2kapi vízcsere az is csak az első héten.

Az esetlegesen kioldódó anyagokból gondoltam, vagy valami "bomlástermék" miatt. Meg a fent említett "fehér víz" vagy csak simán, mert színezi a vizet. Csak parás vagyok ezen a téren. Legutóbb mikor szőlő tőkét raktam áztatás után, akkor is volt sajnos egy-két elhullás. Nem szeretnék megint rosszat csinálni. Persze, tudom, hogy a red moor meg a szőlő tőke között óriási a különbség. Red moor-al még nem volt dolgom, inkább kérdezek mint baromságot csináljak. :)
Köszönöm!
 
Az esetlegesen kioldódó anyagokból gondoltam, vagy valami "bomlástermék" miatt. Meg a fent említett "fehér víz" vagy csak simán, mert színezi a vizet. Csak parás vagyok ezen a téren. Legutóbb mikor szőlő tőkét raktam áztatás után, akkor is volt sajnos egy-két elhullás. Nem szeretnék megint rosszat csinálni. Persze, tudom, hogy a red moor meg a szőlő tőke között óriási a különbség. Red moor-al még nem volt dolgom, inkább kérdezek mint baromságot csináljak. :)
Köszönöm!
neked az áztatás alatt opálosodott a viz???
 
Inkább kicsit barnásnak mondanám, meg barna hártya is megjelent a víz felszínén. 2-3 naponta cserélem rajta vizet, egy kb. 50 literes műanyag tárolóban ázik.
én naponta cserélem.mostmár.nekem inkább fehér ködös a vizem.
 
Back
Oldal tetejére