• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Cherry Shrimp – Neocaridina heteropoda

Ha találsz/kapsz rá választ, oszd meg Velem is kérlek.
Végül Sakurák lettek, de az mindegy is. A lényeg, hogy egy nagyobbacskát (1 cm) és vagy három picikét (lehetnek vagy fél centik) tegnap felfedeztünk. Remélhetőleg nem jelentenek már rájuk veszélyt az Izzófényűek. Úgyhogy van esély a túlélésre.
 
Sziasztok! A fakó nőstényekkel mit lehet csinálni? Látszanak a képen szép, piros sakurák is, jólenne ha csak olyanok lennének... Náluk nem lehet valami olyat etetni velük amitől bepirosodnak?(bocs ha hülye kérdés de ez pl parázslazacnál így van) Mit lehetne velük csinálni hogy ne legyenek ilyen csúnyácskák(vagy legalább az utódaik ne)?
IMG_20170222_202440.jpg
 

Attachments

  • IMG_20170222_202434.jpg
    IMG_20170222_202434.jpg
    132.9 KB · Megtekintések: 0
Sziasztok! A fakó nőstényekkel mit lehet csinálni? Látszanak a képen szép, piros sakurák is, jólenne ha csak olyanok lennének... Náluk nem lehet valami olyat etetni velük amitől bepirosodnak?(bocs ha hülye kérdés de ez pl parázslazacnál így van) Mit lehetne velük csinálni hogy ne legyenek ilyen csúnyácskák(vagy legalább az utódaik ne)?
View attachment 26614

Szia!
Próbálkozhatsz esetleg olyan táppal ami halaknak színerősítő fajta, de én nem tapasztaltam túl nagy javulást szín téren. Sajnos ezért kell szelektálni, ha csak erős színezetű garnikat akarsz. Mindig lesznek az utódok között halványabbak, és általában azokból van több. Az öröklődésben nem vagyok túlzottan otthon, de azt szokták mondani, hogy egy halvány garnéla utódja nem feltétlenül lesz halvány, simán lehet hogy az utód erősebb színű lesz mint a szülő. Csak persze ott kisebb az esély... úgyhogy a szelektáláson kívül túl sok dolgot nem tudsz tenni. Az erőteljes egyedeket kell összezárni, hogy csak egymással tudjanak szaporodni.
 
Sziasztok! A fakó nőstényekkel mit lehet csinálni? Látszanak a képen szép, piros sakurák is, jólenne ha csak olyanok lennének... Náluk nem lehet valami olyat etetni velük amitől bepirosodnak?(bocs ha hülye kérdés de ez pl parázslazacnál így van) Mit lehetne velük csinálni hogy ne legyenek ilyen csúnyácskák(vagy legalább az utódaik ne)?
View attachment 26614
Sajnos tényleg nincs más módszer, mint a szigorú szelektálás. Az elején mi is "kiselejteztünk" 100-ból 80-at. Most kb. 4 év után már csak néha-néha születik egy-egy halványabb példány. A kiszelektált példányokat elpasszoltuk takarítóbrigádnak.
 
Sajnos tényleg nincs más módszer, mint a szigorú szelektálás. Az elején mi is "kiselejteztünk" 100-ból 80-at. Most kb. 4 év után már csak néha-néha születik egy-egy halványabb példány. A kiszelektált példányokat elpasszoltuk takarítóbrigádnak.
A Ti esetekben a halványabb utódot idézőjelbe kellett volna tenni. Más örülne ha olyan garnélája lenne mint nálatok a selejtes példányok (y) (legalábbis amiket én láttam leselejtezve a gömbik mellett)
 
Ha már "selejtezés", ti mikor választjátok ki melyik marad és melyikből lesz sügérvacsi vagy takarítóbrigád tag?
Mennyi idővel a születés után látszik, hogy milyenek lesznek? 1 hónap, 2?

Köszi!
 
Ha már "selejtezés", ti mikor választjátok ki melyik marad és melyikből lesz sügérvacsi vagy takarítóbrigád tag?
Mennyi idővel a születés után látszik, hogy milyenek lesznek? 1 hónap, 2?

Köszi!

A tapasztaltabbak lehet megmondják 1-2 hónap után de én nekem több kellett szerintem inkább olyan 3-4 hónap amikor már látszódnak erősen a különbségek.
 
Köszönöm a válaszokat. De nekem valamiért nincs szívem megetetni őket a halakkal, meg élve lehúzni se.... De lehet az lesz :/
 
Köszönöm a válaszokat. De nekem valamiért nincs szívem megetetni őket a halakkal, meg élve lehúzni se.... De lehet az lesz :/

Indíts nekik egy külön akváriumot vagy ha olyan halaid vannak amik nem eszik meg őket akkor oda is tudsz tenni belőlük. Nekem szerencsére a halasban senki nem eszi meg a kifejlett példányokat. :)
 
Köszönöm a válaszokat. De nekem valamiért nincs szívem megetetni őket a halakkal, meg élve lehúzni se.... De lehet az lesz :/
kegyetlen dolog, de jobb az elején túllenni rajta és utána néha egyet-egyet kivenni mintha a gyengébb színűek is elkezdenék ontani a halványabbakat.
Ha nem tudod elpasszolni valakinek akinek nem a szín a fontos, akkor nincs más lehetőség.
A kidobásnál meg jobb ha feleteted halakkal, úgy legalább 'hasznosulnak'. :confused:
 
Én nem szelektálok. Egyrészt azért mert nem vagyok elég ügyes a kihalászáshoz, másrészt tettszenek a vadas és egyéb csíkos egyedek is. Újabban középrészen átlátszó, rili-hez hasonló garnikat is láttam. A társas medencében is elvannak a neonokkal és a zebradániókkal, sőt a Betta se bántja őket.
 
Indíts nekik egy külön akváriumot vagy ha olyan halaid vannak amik nem eszik meg őket akkor oda is tudsz tenni belőlük. Nekem szerencsére a halasban senki nem eszi meg a kifejlett példányokat. :)
Én ez utóbbit választottam, épp az este izzítottam be egy kicsi akváriumot, minimál setuppal, hogy ide lehessen áttenni a kevésbé telteket, ebből az akiból meg majd osztogatom mindenkinek akinek kell..

És köszi az előző választ is, akkor 2 hónap múlva kiderül, hogy melyik marad.
Kérdés még ami eszembe jutott. ezek kb mikortól lesznek ivarérettek? 4-5hónap? mert túl sokáig se akarok várni.

Közben megleltem a választ is. 3-4 hónap után lesznek ivarérettek.
 
Nekem lehet, hogy jó vérvonalból sikerült vásárolni, de eddig még nem kezdtek el kifakulni az RC- im, pedig legalább 3 éve vettem az elsőket és nem szelektáltam soha őket.
Amúgy állítólag leghumánusabb módszer ha jeges vízbe teszed, akkor szépen elalszik.
 
Nekem lehet, hogy jó vérvonalból sikerült vásárolni, de eddig még nem kezdtek el kifakulni az RC- im, pedig legalább 3 éve vettem az elsőket és nem szelektáltam soha őket.
Amúgy állítólag leghumánusabb módszer ha jeges vízbe teszed, akkor szépen elalszik.
Részemről, ha lehet elkerülném az eutanáziát.
Szerintem nem érdemlik meg, hogy csak azért pusztuljanak el, mert nekem nem tetszik a szinük. Akkor inkább elajándékozom őket valakinek nagy tételben algát enni.
Végülis 100 RC felér 10 amanoval... :)
 
a
Valószínü hogy ez lesz, énse végeznék velük, mégegy akváriumot nemtudok indítani helyhiány miatt. :(
Azért ha tudsz szorítani valahogy egy helyet, akkor érdemes egy pici 20 lityiset indítani.
Nem kell bele sok, egy sima szivacsszűrő, némi világítás, meg 1-2 szál kóró és moha. Abba át tudod tenni őket míg jön értük valaki.
Én is erre hivatkozva indítottam el tegnap a legkisebbet... :D
 
Red cherry garnélák mennyire szaporák? Nem áll szándékomban tenyészteni őket, pont ezért kérdezem. Meg lehet őket valamivel akadályozni a huncutkodásban? Azon kívül, hogy elzárom egymástól a fiút és a lányt...
Vízparaméter, vagy valami?
Páncélos harcsa esetleg megeszi a kicsiket? Razbórák vannak még esetleg... [emoji16]
 
Ha esetleg nincs takarítóbrigád, és eutanáziát sem szeretnétek, én szívesen elfogadok garnélát;)
2 akvárium is várja őket. Cserébe van egy most felbontott 95%-os lemezes tápom, és egy szintén most felbontott 95%-ban teli inkább zöldséges granulátum.
Illetve, ha valakinek épp pont erre van szüksége, egy kicsi Resun levegőztető.
Előre is kösz..
 
Back
Oldal tetejére