• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reaktor

gelo said:
Ha pl.1000l/h a szűrő és bekötsz utána egy 300l/h pumpát akkor igen.
De ilyet logikusan gondolkodó ember nem tesz. :eek: :lol:
Ha meg a pumpa teljesítménye nagyobb mint a szűrőé akkor meg ne kösd rá a hálózatra a szűrőt hanem csak vödörként használd.
Pumpa elvégzi a többit. :thumbup:
Nálam a szűrő nem ment, csak vödörként funkcionált. :shh: :D


Attól ugyanúgy átmegy a víz a szürőanyagokon ugye? Ha nem teszem áram alá a szürőt az utána kötött pumpa elvégzi ugyanazt? Jol értem?
 
Igen! Lényegében a szűrőben is egy pumpa van, csak ez esetben nem a kannában, hanem azon kívül.

ui.: Nézz meg shopban egy ADA szűrőt :)
 
aziim said:
Igen! Lényegében a szűrőben is egy pumpa van, csak ez esetben nem a kannában, hanem azon kívül.

ui.: Nézz meg shopban egy ADA szűrőt :)


Most hogy így gondolkozok akkor minek venni 100 ezerért egy eheim szűrőt hogy meglegyen a kellő erő, ha veszek negyedannyiért egy bivalyerős pumpát a többit meg megoldom...
 
Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy hogyan kell működnie a SERA CO2 reaktorának?
Erről lenne szó:
P1030369.jpg

Annyit csináltam, hogy weak hozzájárulásával beépítettem elé egy kis szivattyút.
A SERA leírása szerint így kell bekötni:
sera.jpg

Tehát a külső szűrő helyén van most az akváriumban lévő kis szivattyú, hozzácsövezve egy T-hez, abból a víz egy része belefolyik a reaktorba, a másik része pedig az akváriumba.
Hogy kipróbáljam, a palack helyére bekötöttem egy levegő pumpát, egy tűszeleppel pedig beállítottam 1 bubi/mp-et.
Most a következő történik, ha elindítom a rendszert:
A T-ből a reaktorba szépen elkezd csordogálni a víz, a buborékok pedig elkezdik kiszorítani a vizet a reaktorból egészen addig, ameddig meg nem telik a reaktor kb. az alsó tapadókorongig levegővel. Ezután a levegő kiszorítja a vizet és kb. fele fele aránynál megáll. Ezután kezdődik elölről.
Gondolom ennek nem így kellene működnie, hiszen ilyenkor egy fél reaktornyi CO2-t tolna be egyszerre az akváriumba.
 
Én úgy gondolom hogy a kisszivattyúval van a baj, hogy nem elég erős. De nem ismerem ezt a reaktort.
 
HoZee said:
Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy hogyan kell működnie a SERA CO2 reaktorának?
Erről lenne szó:
KÉP
Annyit csináltam, hogy weak hozzájárulásával beépítettem elé egy kis szivattyút.
A SERA leírása szerint így kell bekötni:
KÉP
Tehát a külső szűrő helyén van most az akváriumban lévő kis szivattyú, hozzácsövezve egy T-hez, abból a víz egy része belefolyik a reaktorba, a másik része pedig az akváriumba.
Hogy kipróbáljam, a palack helyére bekötöttem egy levegő pumpát, egy tűszeleppel pedig beállítottam 1 bubi/mp-et.
Most a következő történik, ha elindítom a rendszert:
A T-ből a reaktorba szépen elkezd csordogálni a víz, a buborékok pedig elkezdik kiszorítani a vizet a reaktorból egészen addig, ameddig meg nem telik a reaktor kb. az alsó tapadókorongig levegővel. Ezután a levegő kiszorítja a vizet és kb. fele fele aránynál megáll. Ezután kezdődik elölről.
Gondolom ennek nem így kellene működnie, hiszen ilyenkor egy fél reaktornyi CO2-t tolna be egyszerre az akváriumba.

Próbáld meg széndioxiddal, a levegő nem oldódik a vízben.
 
Jó ötlet, ki fogom próbálni.
Bocsánat a rutintalanságom miatt, de még sosem használtam CO2-t.
Viszont így holnap össze is fogom rakni a rendszert, hogy kipróbáljam.
Addig is köszönöm a segítséget.
 
robokuty said:
Tomi said:
a levegő nem oldódik a vízben.[/quote
:?: :?: Ezzel mit akartál mondani?
Csak annyit, hogy a co2 viszonylag gyorsan lehet oldani a vízben viszont a légkör alkotóelemeit nem vagy nagyon lassan.
 
Tomi said:
a légkör alkotóelemeit nem vagy nagyon lassan
Nagy bajban lennének a túltelepített halas akik,ha ez igaz lenne.
Bár ,azt nem tudom hogy egységnyi co2 mennyivel hamarabb oldódik be mint levegő.Tudsz erről pontosat ,vagy csak tapasztalat?
 
robokuty said:
Tomi said:
a légkör alkotóelemeit nem vagy nagyon lassan
Nagy bajban lennének a túltelepített halas akik,ha ez igaz lenne.
Bár ,azt nem tudom hogy egységnyi co2 mennyivel hamarabb oldódik be mint levegő.Tudsz erről pontosat ,vagy csak tapasztalat?
Direkt nem oxigént írtam, a légkör áll: Nitrogén 78(%) Oxigén 20,9(%) Argon 0,9(%) mag ha jól emlékszem 18 egyéb elemből.
 
Én már elég rég tanultam kémiát, így utána kellett néznem egy kicsit. :?
Egyébként majdnem igazad van ,de nem teljesen.Ha az O2 ,N2, CO2, vesszük,akkor legjobban tényleg a CO2 oldódik.Ehhez képest az O2 39-szer rosszabbul ,a N2 pedig 88-szor rosszabbul oldódik a vízben.Én sem tudtam ,így legalább tudjuk. ;) :)
 
robokuty said:
Én már elég rég tanultam kémiát, így utána kellett néznem egy kicsit. :?
Egyébként majdnem igazad van ,de nem teljesen.Ha az O2 ,N2, CO2, vesszük,akkor legjobban tényleg a CO2 oldódik.Ehhez képest az O2 39-szer rosszabbul ,a N2 pedig 88-szor rosszabbul oldódik a vízben.Én sem tudtam ,így legalább tudjuk. ;) :)
:thumbup:
 
Úgy néz ki most működik.
Rákötöttem a CO2 rendszert, először ugyan azt tapasztaltam mint levegővel.
Leszűkítettem felére a kiömlő részt, így több víz kerül a reaktorba, most néhány bubi mindig kering a reaktorban meg látni az adagolt bubimennyiséget is.
Mérem folyamatosan a pH szintet, eddig kb 1,5 óra alatt 0.15-el csökkent a pH-m.
Gondolom jó lenne megmérni a víz keménységét, és ahhoz beállítani az ideális CO2 szintet.
 
Sziasztok :wave:

Érdeklődnek hogy valaki használ-e ,vagy látott élőbe ISTA CO2 Max-Mix reaktor.
Én egy 60l garnélás akváriumba szeretném használni Eheim 2224-re kötve.

Csaba
 
Nekem van és részben használom, de vigyázz vele, nekem két bajom volt vele:

1. ne bontsd szét egyáltalán, mert utána a tömítésnél folyni fog (ezt megfelelő mennyiségű sziloplaszt+szigszalag kombóval (nehogy eresszen alapon) kezelni lehet, de akkor egy napig nem fogod használni)
2. kb egy év után a CO2 csonk egyszerűen letört, "elöregszik" a műanyag

Szóval nem egy nagy minőség...
 
Köszi a választ.
Nem tudsz nekem valami külső (gyári) reaktort mondani ami jól működik.
Olvastam itt Aquamedic reactor 1000-röl is ,de elég borsos az ára, ahhoz képest pedig sokat kell rajta változtatni.

Csaba
 
gcsabai said:
Köszi a választ.
Nem tudsz nekem valami külső (gyári) reaktort mondani ami jól működik.
Olvastam itt Aquamedic reactor 1000-röl is ,de elég borsos az ára, ahhoz képest pedig sokat kell rajta változtatni.

Csaba

Ha garnélás akváriumba vennél, akkor felesleges a reaktor szerintem.
A növények miatt lenne értelme a jobb beoldásnak, de a garnikhoz nem kell csúcsrajáratott CO2. Elég egy kis difi, ami stabilan működik.
60 literes akváriumhoz egy 2cm-s difi megfelelő. Tartunk így CRS garnikat is és tökéletesen megvannak, szaporodnak stb.
 
viktorlantos said:
gcsabai said:
Köszi a választ.
Nem tudsz nekem valami külső (gyári) reaktort mondani ami jól működik.
Olvastam itt Aquamedic reactor 1000-röl is ,de elég borsos az ára, ahhoz képest pedig sokat kell rajta változtatni.

Csaba

Ha garnélás akváriumba vennél, akkor felesleges a reaktor szerintem.
A növények miatt lenne értelme a jobb beoldásnak, de a garnikhoz nem kell csúcsrajáratott CO2. Elég egy kis difi, ami stabilan működik.
60 literes akváriumhoz egy 2cm-s difi megfelelő. Tartunk így CRS garnikat is és tökéletesen megvannak, szaporodnak stb.



Köszi.
Csak gondoltam hogy mindent bedugok a szekrénybe ill. (jó) reaktorral nincs co2 bubi.
 
Back
Oldal tetejére