• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Raspberry Pi 3 akvárium vezérléshez?

A régebbi verziót ismerem, nagyon hasznos kis eszköz. Sok mindenre fel lehet használni, az ismerősöm pl. média boxot csimált belőle a szaletlijébe, hogy ott is tudjon nézni filmeket meg focimeccseket. Lehet hozzá kapni sok kiegészítő modult is, amik szintén hasznosak lehetnek. Mi linuxot futtattunk rajta, és ott szkriptekkel mindent megoldottunk. Programozói tudás kell hozzá.
Én is tervezem egy ilyen gép megvásárlását, torrentklienst szeretnék belőle csinálni, hogy ne a laptopomon kelljen visszaseedelni.

Szerintem akvárium vezérlésére kitűnően alkalmas de még az egyes verzió is jó lehet, az is elég gyors lenne ilyen műveletekehez.
Több programozható ki/bemente van, igazából azt csinálsz vele, amit akarsz. Vezérelhetsz vele digitális, és analóg eszközöket is.

A határ a csillagos ég :)
 
Rémlett, hogy valaki már csinált ilyenből időkapcsolót :rolleyes:,
https://akvakertesz.hu/threads/idokapcsolo.2618/page-10#post-289904

bár szimplán csak arra használni kicsit drága, de ha lenne rá valami tuti akváriumvezérlős program, akkor elképzelhető, hogy lenne kereslet iránta
Viktor! @viktorlantos !
Te ilyen téren dolgozol ha jól tudom, lehet, hogy megérné valamilyen Linuxos, vagy Windows-os programot fejleszteni rá, valószínű, hogy nincs is még hasonló se erre a panelre.
 
Csak egy példa:
A valósidejű esőztetés is megoldható lenne vele: rá lehet dugni az otthoni LAN-ra, és interneten keresztül egy szkript valamelyik meteorológiai oldalról leszedi az infót, hogy éppen hol mikor van eső, és az alapján vezérli az akvárium esőztetőjét.

Egyébként csak időkapcsolónak használni, az tipikusan egy ágyúval verébre helyzet.
Mivel több programozható be/kimenete van, illetve ezek még bővíthetők is, ez az eszköz egyszerre vezérelhet mindent az akva körül, ez lehet a központi agy.
És nem is drága. A régebbi verziókat meg használtan már pár ezresért meg lehet venni.
 
de ha lenne rá valami tuti akváriumvezérlős program, akkor elképzelhető, hogy lenne kereslet iránta
Nem csak akvárium, de bármilyen távolról vezérlendő, illetve monitorozandó rendszerhez alkalmas szabadon felhasználható programok léteznek. Például:
https://pimatic.org/

Ez a szerver (RPi) és a kliens oldalon is JavaScript-et használ, és elég jól "pluginelhető". Különböző szenzorok (pl. hőmérséklet, pH, stb.) és kapcsolók definiálhatók be alatta. Továbbá van egy szabályrendszere, ahol elég egyszerűen lehet definiálni szabályokat.
Pl.: ha 24 celsius fölé megy az akvárium hőmérséklete, akkor kapcsold be a hűtést, stb. stb.
 
Én valahogy nem látom értelmét, hogy figyeljük az időjárást , vagy Kínából piszkáljuk a akváriumot a neten ;). Illetve ha ezt is szövegesen kell programozni, akkor arra ott van olcsóbb megoldásként az arduino, vagy valamilyen programozható relé mint az Omron Zen amit én is használok.
Nagyon jók ezek a lapok, de olyan , erre az alapra készített program kellene amit egy átlag ember is tud használni. Olvastam, hogy Linuxot, vagy Windows 10-et is fel lehet tenni, tehát innentől mehetne valamilyen grafikus felületen a beállítás.
Egy GHL 100-150 ezer forintos árát kevesen tudjuk kifizetni, de ha kapható lenne memóriakártyán kész szoftver amit csak be kell dugni a neten, valamelyik webáruházban megvásárolt málna PC-be, arra biztos volna kereslet. Kis érintőképernyővel el tudnék képzelni az akváriumom alatt egy ilyen szerkezetet.
 
Nekem szerencsere a raspberry pi mar 2 eve mukodik az aki alatt. Lenyegeben csak idokapcsolo, de az nagyon jol mukodik. Linux alap, es mondjuk az a jo, hogy napi/heti/havi beallitas van, ha az asszony panaszkodik, akkor notebookrol lekapcsolom/felkapcsolom a fenyt, egyszerubb a tapozas allitgatasa. Nem kell bontani a technikat valtoztataskor. Meghat talan azert raspberry, mert a programozas a rendes munkam es az arduino legalabb is hozzam kesobb jott meg. Ja 8 cuccot kapcsol(hatok), 2-2fenycso, 6 perisztaltikus pumpa(Easy Life cuccra)
Par kep:
DSCN9865.JPG
DSCN9870.JPG
IMG_0091.jpg
 
Nekem mondjuk az amit Viktor talált annyiban tetszik, hogy az alu ház maga egyben a proci hűtője is.
 
Sziasztok!
Éppen pár napja beszélgettük egyik ismerősömmel, hogy kéne csinálni vele egy akvavezérlőt és erre szembe jön itt ez a téma...
Nekem jelenleg egy 3-as fut, amin egyszerre megy média szerver (Kodi), torrent kliens és webserver szóval alkalmasnak mindenképpen alkalmas rá. (Ismerősöm az egész házát vezérli róla és egyszer riasztott is tűz miatt, szóval már megérte...)
Ha jutunk valamire, aminek egyenlőre a legnagyobb gátja egy olyan akvárium léte, amiben több vezérlési potenciál van a halak etetésénél, akkor jelzem!
üdv!
 
Sziasztok,

Felpörgetném ezt a topic-ot. Eddig Arduinora fejlesztgettem de irtó lassan haladt.
Napokban viszont szembe jött egy "reef-pi" nevű projekt ami Raspberry-t használ.

Mivel éppen minden volt itthon, gyorsan összekötöttem és már van is egy működő prototípusom.

Tetszik a projekt, bár nem reljes még. Viszont ha nem akarod a 0-rol felprogramozni a világot, akkor egy járható alternatíva.

Ami eddig megy:

- 8 relé modul időzítve
- dózis pumpa 3 csatornán

Ami ma este jön, ha nem alszom el:

- hőmérő
- hűtés és fűtés vezérlés

És a jövő hét programja:
- ph mérés és co vezérlés

Majd igyekszem beszámolni a haladásról.

I
 
Szia!
Nálam 1 éve üzemel a rendszer, és azt kell mondanom atombiztos!
Van rajta egy óramodul ami abban segít, hogy áramszünet után hozzá sem kell nyúlni, mert a napszaknak megfelelően folytatja a napi rutint.
12 relés az enyém. 3 dózispumpa, vízhőmérséklet figyelés, és egy webkamera is segít az akvárium távfelügyeletében. Látom rajta hogy milyen színű a drop checker, és az automata etetés is megtörtén-e. :) Naplózza a ki és bekapcsolásokat, amiket vissza is ellenőrizhetsz. A hőmérsékletet 30 percenként méri, és egy heti grafikont rajzol róla.
Nem olcsó szerkezet, de aki keveset van otthon, annak nagy segítség! A heti karbantartást nem tudja sajnos megcsinálni! :) De a vízcsere után 1 hétre simán ott tudom hagyni egyedül az akáriumot egy nyaralásra.
 
@ierdelyi milyen hutesed van?
Es mik s tovabbi tapasztalatok a projektel? en NodeMCU-n nyomom (olcso es mukodik), de nalam sem tul gyors a fejlodes (tobbnyire idohiany miatt).
 
@ierdelyi milyen hutesed van?
Es mik s tovabbi tapasztalatok a projektel? en NodeMCU-n nyomom (olcso es mukodik), de nalam sem tul gyors a fejlodes (tobbnyire idohiany miatt).

Melyik hűtésre gondolsz? Az akváriumon két extra csendes PC ház hűtő venti. A Pi-n pedig két kis réz borda.
(akvárium: épp most gondolkodom egy ballonos vízadagoló hűtő beszerzésén :)

Pénteken megjött az utolsó hiányzó alkatrész, épp itt ülök most is felette.
Sajnos nem sikerül az I2C buszon két eszközt feltennem. Külön-külön (más címen természetesen) működnek de amikor együtt vannak, akkor csak 1 eszközt talál meg ez a gonosz...
 
Az akvarium hutore gondoltam koszi a valaszt! Vizadagolos huto? Rakotned az akváriumot? eeez erdekesen hangzik!
I2C-t en kerulom ha lehet, de sokszor nem lehet.
 
Sziasztok,

Dozis pumpánál, ti milyen paraméterűt használtok/javasoltok? 12/24V? cső méret vastagsága(gondolom itt a precizitás kontra sebesség a kérdés) 3*5-as nagy, vagy az egy jó méret?
 
Back
Oldal tetejére