• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rasbora heteromorpha - Ékfoltos razbóra

Arizona

Tapasztalt kertész
Tudományos név : Rasbora heteromorpha
Magyar név: Ékfoltos razbóra
Csoport: Pontyfélék
Származás: Thaiföld, Malajzia, Szumátra.
Testhossz: 4 cm
Természetes élőhely: Kis árnyas és sekély folyóvizek.
Viselkedés: Nagyon békés, rajokban él.
Szaporítás: Elég nehéz
Medence: Minimum 100 literes
Halnépesség: 100 literre 10 hal
Dekoráció: Gyökér, sűrű növényzet és nyílt tér az úszáshoz.
Hőmérséklet: 24-28 °C
pH: 6-6,5
Keménység: 4,5-8,5NK°

Megjegyzés: Nevét az oldalán látható háromszögnek köszönheti. Jó természete van, ezért szívesen látott lakó a közös akváriumokban. Összetársíthatók nyugodt pontyfélékkel (Cyprinidae), pl. karcsú díszmárna (Barbus titteya), szivárványos díszmárna (Barbus oligolepis) vagy labirinthalakkal (Belontiidae) a Colisa nemzetségből. Az akváriumot úgy kell berendezni, hogy az úszásra szabadon hagyott térség mellett legyen benne növényekkel beültetett biztonságosabb zóna is. A szaporításhoz válasszunk egy 50 literes akváriumot, béleljük ki jávai mohával (Vesicularia dubyana), és tegyünk bele széles levelű növényt, cserépben vízilándzsát. A víz legyen nagyon lágy (keménység alacsonyabb, mint 2,8 NK°), a pH-ja 5,8 és 6,4 között. Szaporításra élénk hímet és erősen kikerekedő hasú nőstényt válasszunk. A nőstény ritkán ikrázik nyílt vízbe, ikráit egy levélre ereszti.

101357.jpg
 
Nálam a 240-es akiban egy 20-30-as csapat uszkál a kezdetek óta. Nagyon barátságos jószágok tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek. Elég sok Amano aváriumban is láttam őket az utóbbi időkben.

Ha valamiért mégis le kellene cserélnem őket az a méretük. Egy fokkal nagyobbnak érzem őket mint ami elegáns lenne egy ilyen méretű akiban.

Ha Echinodorus van az akváriumban arra előszeretettel ikráznak. Persze csak a szép egészséges levelekre, de gondolom itt ezen a fórumon ez nem lehet probléma :D
 
Sziasztok!

Sűrgősen segítséget kérnék!
Kb 10-15 ikrát látok az akiban, egy csülőszoba hálóján kívülről. Belül egy black molly anyuka volt.
Molly-t kivettem, az ikrázó nőstényt és két hímet pedig be a szobába.
Folytatni fogják az ikrázást?

Illetve ami kívülről van a hálón, kikelnek majd?
Mit tegyek?

Molly-k már születtek nálam, de ez az első ikrázó halacskám...... Pls help!
 
Hali!
Valószínű sokszor fognak még ikrázni de elég kicsi az esély, hogy megmaradjanak.
Lágy víz kell nekik, élő eleséget kell nekik tenyészteni stb. A tenyésztésére rá kell készülni :)
 
Értem oksi. Hátha.. :) Köszi és boldog karit.
És mennyi idő mire kikelnek?
(most az összes ikrát beraktam a szobába amit találtam...)
 
1-2 Nap alatt kelnek ki, utána még 2-3 nap amire felszívódik a szikzacskó.
Kezdetben lehet adni nekik papucsállatkát, aztán grindált, vágott tudit stb.
Élő eleséggel pikk-pakk felnőnek.
Neked is boldog karácsonyt. :)
 
Erdekes,hogy azt olvasni PH6-6,5.nekem miota beält az aki 6,8-ra azota a razbora csapatom a diffuzorral ätelenes oldalon vannak,majdnem a sarokban.koräbban nem volt räjuk ez jellemzö.:(
 
Hello. Az egyik razbórámnak óriási hasa van, fejjel lefelé lóg néha egy egy nagyobb levélen. Azt olvastam, ilyenkor ikráznak, de nekem 100% hogy nem olyan a vizem hozzá. Ilyenkor mi történik?
 
Üdv
Ma figyelmes lettem egy eléggé "jóllakott" razbórára. Melyik a hím és melyik a nőstény?Ha a nőstény ikrával van tele akkor mi a teendő?

razbora_1.JPG


razbora_2.JPG
 
Sziasztok! Nemreg inditottam az akvariumom es ugy gondoltam veszek bele par halat. Regebben is tartottam ekfoltost igy most is ra esett a valasztas. Tegnap vettem 10db-ot es 5 amanot a 112literbe. Ok az elso lakok. Ahogy ma felkapcsolodott a vilagitas lattam hogy az egyik razbora fura mozgasokat vegez majd eszembe jutottak az itt olvasottak hogy valoszinuleg ikrazik. Ezt gyorsan telefonnal meg is orokitettem egy videon amit fogalmam nincs hogy tolthetnek fel ide (youtube?!). Majd a procedura soran lattam is ahogy kilovellt az halbol a sok ikra amit megprobaltam le is fotozni, mar ami latszik belole. A vizkemenysegem 6-7nk a ph 7 koruli, ezert nem is ertem hogy miert ikrazik, plane ilyen hamar az uj helyen. Szerintetek erdemes foglalkoznom a kis ikrakkal, vagy az amanok ugy is rarabolnak?
Az igert foto:
22650009a95117243d0a4edbd091ad8e.jpg
 
Back
Oldal tetejére