• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ramirezi birodalom

DSC01375_zpsrw8811hs.jpg
 
Várom az észrevételeket, tanácsokat, kérdéseket, véleményeket! (y)
Egyébként 120*50*50, bruttó 300 liter, kb 2-3 hete funkcionál az akvárium...
Lakók: 30 db Vörös neon (Paracheirodon axelrodi), 8 pillangó tarkasügér (Microgeophagus Ramirezi), 5 arany ramirezi, 3 electric blue ramirezi (ők még picik, meg többen lesznek majd), 4 kakadusügér (Apistogramma Cacaudites "double red"), meg a szokásos ancik, sterba-schwartzi páncélos harcsák! :)
Üdv!
 
Csak egy pár... Már kétszer leívtak, de a kicsik sajnos nem maradtak meg.
Jó, hogy Nálad így megférnek egymás mellett a különféle fajok, alfajok!
 
Csak egy pár... Már kétszer leívtak, de a kicsik sajnos nem maradtak meg.
Jó, hogy Nálad így megférnek egymás mellett a különféle fajok, alfajok!
Egyenlőre még tesztelési fázis van.. ramirezik békések meg bandázni is szoktak.. okés íváskor védi a területet, akkor agresszívabbak, de ezt nagyjából a többiek is tiszteletben tartják, néha tévednek csak arra véletlen...
A kicsik sajnos nekem sem maradtak meg, majd lehet berendezek egy óvoda akváriumot is.. majd kialakul..
Egyébként mikor kezd a kakaduknak nőni a hátúszója, mert nekem lehet 4 nőstényem van? Vagy csak türelmetlen vagyok! :)
Üdv!
 
Nem tudom, nálam kb. 4 hónapja vannak, azóta nőttek is valamit, szóval fiatal példányok lehettek. A kakaduknál elég feltűnő a nemek közötti különbség: a nőstény alig hosszabb egy neonhalnál, jellegtelen színű, a hím viszont jóval nagyobb, akár 7-8 cm-esre is megnőhet, úszói rikító narancssárgák. Nálam már az elejétől fogva nagy hátúszója van a hímnek, amelyeket főleg ívási szakban mutat meg a nőstény előtt.
Ő lenne a hím kakadum:
kakadu6.JPG

Voltam ramijaim is, de a nőstények gyilkolták egymást, végül 3 hónap után mind elpusztultak, nem bírták a vizemet...
Egyébként hány fokos a vized? Látom szépem fejlődik nálad az átokhínár. Nálam 25C-on csak vegetált, pedig a elég erős világításom van.
Üdv:
 
Utoljára módosított:
Nem tudom, nálam kb. 4 hónapja vannak, azóta nőttek is valamit, szóval fiatal példányok lehettek. A kakaduknál elég feltűnő a nemek közötti különbség: a nőstény alig hosszabb egy neonhalnál, jellegtelen színű, a hím viszont jóval nagyobb, akár 7-8 cm-esre is megnőhet, úszói rikító narancssárgák. Nálam már az elejétől fogva nagy hátúszója van a hímnek, amelyeket főleg ívási szakban mutat meg a nőstény előtt.
Ő lenne a hím kakadum:
kakadu6.JPG

Voltam ramijaim is, de a nőstények gyilkolták egymást, végül 3 hónap után mind elpusztultak, nem bírták a vizemet...
Egyébként hány fokos a vized? Látom szépem fejlődik nálad az átokhínár. Nálam 25C-on csak vegetált, pedig a elég erős világításom van.
Üdv:
Szép a kakadu nagyon.. várok a sajátjaimmal még pár hetet, aztán intézkedem, ha nem történik változás! :)
Nálam 26,5 fok, 7-8nK, 6,5-7pH! A fényem gyenge, jövő hónapban akarok újítani, most Sera plant t5+sylvania aquastar t5, de nincs 0,5 w/l-erem sem! Akarok még egy plant-os, illetve egy aktinikus kék csövet, szintén t-5-ös csöveket (120 cm)
Lehet a talaj is hozzájárul! Mivel spórolni akartam a táptalajjal, nem akartam huszonezer forintokat költeni rá, ezért sima virágföldet raktam alulra 25-30 litert, ezt lefogtam egy szúnyogálóval... :D majd arra ment 30 liter 1-3 mm-es fekete bazalt! Az észrevétel: a növényeknek nagyon bejön, kevés fénynél is nőnek, virágoznak, stb.. de az igényesebb növényeken pl vörös növényeknek azért kevés a fény! Úgyhogy következő tuning az lesz..
Majd este rakok fel képet a kakadumról, számítok a szakértelmedre, milyen nemű a krapek... :)
breki.. :)
 
Back
Oldal tetejére