• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rajban úszó halak

Rush77

Kertész szaki
Melyik halfélék mozognak igazan rajban?

Sziasztok!
Ismét újra szeretném indítani az akváriumom. Az elképzelés megvan, a hétvégén talán meg is valósul. A kérdésem az lenne, ki milyen halat tudnátok ajánlani, akik valóban rajban mozognak?
 
Utoljára módosított:
Ha nem probléma, hogy kicsit nagyobbak akkor a ferdén úszó pontylazacokat tudnám javasolni, nálam mindig alakzatban mozogtak. Jó fejek, ha elkóricálnak és rájönnek, hogy egyedül vannak akkor spuriznak vissza a csapathoz.. :)
 
Ha nem probléma, hogy kicsit nagyobbak akkor a ferdén úszó pontylazacokat tudnám javasolni, nálam mindig alakzatban mozogtak. Jó fejek, ha elkóricálnak és rájönnek, hogy egyedül vannak akkor spuriznak vissza a csapathoz.. :)
Köszönöm! Kicsit nagyok nekem, de azért jó lenne egybe gyűjteni ide azokat a fajokat akik mint ahogy írtad alakzatban mozognak. Így ez is lehetne egy támpont a választásnál. Be is szállok én is egy halacskával: Réz lazac. Tartottam őket, valóban csapatban mozognak, és érdekes halak. Állandóan megy a küzdelem a vezető pozícióért köztük :)
 
Ez engem is erdekel 60 literbe keresek rajhalat. Minnel kisebb annal jobb.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
180 l. De inkább kistestű halakat szeretnék, egy 30-40 es rajt. De minden ötletet ide lehet írni, hátha valakinek hasznos! Egy a lényeg, olyan halakat keresek, akik valóban csapatban mozognak.
Amanda Lazac, Espei Razbóra (Egymással is rajkodnak)
Törpe páncélosharcsa
Otocinclus
Galaxy Razbóra
Moszkítórazbóra
Igazából majdnem az összes kistestű, vagy nanohal rajhal.
 
Melyik halfélék mozognak igazan rajban?

Sziasztok!
Ismét újra szeretném indítani az akváriumom. Az elképzelés megvan, a hétvégén talán meg is valósul. A kérdésem az lenne, ki milyen halat tudnátok ajánlani, akik valóban rajban mozognak?
Pirosorrú pontylazac az egyik leginkább rajban úszó halacska.

Tapatalkkal küldve az én LG-H815 eszközömről
 
Régi-régi vágyam egy szép kolibri raj, de még nem volt sajna.
Ez a raj ugyan nem 30-40 fős, cserében nem igazán ijedősek:
Én bepróbálnám, de hangsúlyozom: elfogult vagyok...:)
Igen, én is őket szemeltem ki elsősorban. Be is szerezhető, és még az áruk sem horror. .. nah remélem hamarosan magaménak tudhatok párat :)
 
Amanda Lazac, Espei Razbóra (Egymással is rajkodnak)
Törpe páncélosharcsa
Otocinclus
Galaxy Razbóra
Moszkítórazbóra
Igazából majdnem az összes kistestű, vagy nanohal rajhal.

Sajnos ezt én nem tudom megerősíteni...nekem van 10-10 db espei, galaxy és amandai is, de nálam nem túl jól neveltek:)rajban csak akkor látom őket, ha meglátnak az esti kajával etetésnél:)bár azt meg nem rajnak hívnám, hanem kupacnak:) szóval ahány hal, annyifelé úszkálnak.Pedig én is úgy vágynék arra, hogy igazi rajba "mozogjanak" de sajna nálam ez nem működik.Sőt, mikor 15 db amanda volt, akkor sem úsztak rajban.A galaxykat meg inkább hagyjuk:)Talán még az espei ami hajlamosabb "rajoskodni":)
 
Szerintem létszám függő is a rajoskodás néhány fajtánál, de szinte minden lazac, rasbora, dánió szeret rajban úszni.Ez védekező viselkedés az apró halaknál. :)
 
Sajnos ezt én nem tudom megerősíteni...nekem van 10-10 db espei, galaxy és amandai is, de nálam nem túl jól neveltek:)rajban csak akkor látom őket, ha meglátnak az esti kajával etetésnél:)bár azt meg nem rajnak hívnám, hanem kupacnak:) szóval ahány hal, annyifelé úszkálnak.Pedig én is úgy vágynék arra, hogy igazi rajba "mozogjanak" de sajna nálam ez nem működik.Sőt, mikor 15 db amanda volt, akkor sem úsztak rajban.A galaxykat meg inkább hagyjuk:)Talán még az espei ami hajlamosabb "rajoskodni":)
10 darab szerintem kevés ahhoz hogy igazán együtt mozogjanak. 30-40 darabnál más lenne a helyzet.
 
10 darab szerintem kevés ahhoz hogy igazán együtt mozogjanak. 30-40 darabnál más lenne a helyzet.

Nekem eddig 70 lityibe a 15 db amanda volt a legtöbb, de azok sem úsztak még rajban. Lehet más lenne a helyzet 40 halacskánál, de személyes véleményem és a saját halaim viselkedéséből kiindulva, szerintem akármennyi amandám és galaxym volna, nem úsznának igazán rajban....talán az espeiek.
Imádom egyébként az amandákat és a galaxykat is, de szerintem ha az elsődleges cél, hogy a halak rajban ússzanak és bandázzanak, akkor nem feltétlen ezt a 2 halfajt választanám...persze ezt csak saját tapasztalataimra alapozva írom.
 
Igen, a létszám fontos és az akvárium mérete, berendezése. Ha raj, akkor minél több egyed és úszótér. Egy dzsungelben kis ösvénnyel pl. nem úszótér.

A kolibriket nem ajánlom. Relatíve nagyok lesznek és nagyon szeleburdik. Kétszer akkora is lehet mint egy kifejlett neon. Ez a boltban nem látszik és gyorsan nőnek.
 
Nálam a rézlazacok voltak 15-en. Egészen szépen beálltak egy irányba, és onnan ki ki törtek ilyen olyan irányba, vagy éppen egymást kergetve. Még az is lehet ők maradnak. Vagy bemegyek a boltba és akik legjobban rajban vannak azokat választom. Tényleg marha jó lenne igazi csapathalat találni... De ki tudja talán ilyen kis térben nem is tud ez előjönni...
 
De ki tudja talán ilyen kis térben nem is tud ez előjönni...
180 liter nem olyan kis tér, hacsak nem egy dzsungel lesz benne.
Láttam már nem egy 200 körüli akvát rengeteg növénnyel, de úszótér is maradt bőven.
A rézlazacnál nem nő nagyobbra és karcsúbb, színesebb a kolibri, az összes felsorolt kistestű lazac, dánió egyike sem nő nagyobbra, bármelyikből elfér egy 30-40-es raj 180-ban az tuti.
 
180 liter nem olyan kis tér, hacsak nem egy dzsungel lesz benne.
Láttam már nem egy 200 körüli akvát rengeteg növénnyel, de úszótér is maradt bőven.
A rézlazacnál nem nő nagyobbra és karcsúbb, színesebb a kolibri, az összes felsorolt kistestű lazac, dánió egyike sem nő nagyobbra, bármelyikből elfér egy 30-40-es raj 180-ban az tuti.
A tervekben nagy úszótér van. Erősen hajlok a kolibrikra ;) Az a 15 rezes is bőven elfért, már akkor is azon gondolkodtam jobb lenne több. Viszont akkor kékneonból, vagyis asszem otthon ők a zöldneonok, volt több...
 
Back
Oldal tetejére