• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rainbow Valley

Kedves naplóm (és követői :) )!
A mai napon vásároltam egy előtétlencsét a dslr-hez, picit gyakoroltam a garnélákkal, bubikkal és stb, hihetetlen baró cuccok ezek, igaz még nagyon sok gyakorlás vár vele, de mindenképpen meg fogja érni úgy érzem :D (Raynox DCR-250 + 50mm 1.8G nikon obi)
Elképzelhető hogy lesz sok ilyen unalmas fotó is :)
View attachment 48344Amano Shrimp by Tamás, on Flickr
View attachment 48345CBS Shrimp by Tamás Fábián, on Flickr
View attachment 48347bubble by Tamás, on Flickr
Szép képek! (y)
Majd ha erre jársz akkor az én aksimról is lőhetnél párat. Ne csak telós képek legyenek ;)
 
Én szívesen nézegetek még sok ilyen szép közeli képet.:snaphappy:
Az eucarion végül a tervek szerint teljesített?

Köszönöm. :)
Túl is teljesítette a célt :D Jelenleg négy van elszórva az akváriumban, mindegyik ontja a bimbókat folyamatosan, ha levágom őket akkor hoz helyette kettő másikat. :) Nagyon aranyos kis növényke, én szeretem, az egyiken jelenleg 15 bimbócska biztos van :)
 
elől bal oldalon és jobb hátul mi az a magasabb növény? visszaolvastam, de nem találtam egyértelmű választ.
Staurogyne Repens a becsületes neve :) Pár tövecske volt elültetve, de visszavágva és ledugdosva a maradványokat szépen el lehet bokrosítani, könnyen viseli az újraültetést és hamar gyökerezik is. :) én nagyon megszerettem, nekem is az első ültetésem belőlük :)
 
A heti karbantartás után estére letisztult a víz is, stauk alapos vágáson estek túl a múlt héten, picit a montecarlo is meg lett nyírva de nem vészesen.
A bal hátsó "teszt sarok" is lassan elkezd fejlődni, szépen kezdenek gyökerezni a növénykék, igaz egy-kettőnek még van kedve körülnézni a felszínen de szorgosan csipeszelek :D Hamarosan növésnek indulnak remélhetőleg és be is pirosodnak ha minden igaz.
Eközben fejben szorgosan mennek a tervezgetések a következő scapet illetően, ezért is jött létre a hátsó sarok a növények tesztelése céljából és a következő akváriumba ezek is be fognak kerülni kifejlett változatban már :)
Több mint valószínű hogy egy új OptiWhite akváriumban fogom már ezt megépíteni, haladni kell a korral :D De ez még a jövő zenéje :whistle:

Addig is egy kép a jelenleg uralkodó állapotokról :)
26318380928_4b3a8bc82d_h.jpgRainbow Valley Aqua by Tamás, on Flickr

És egy-két ráadás :)

DSC_9267.jpg DSC_9268.jpg DSC_9282.jpg
 
Sok embernél nagyon megtetszettek a videók, ezért úgy gondoltam hogy én is megpróbálkozom egy-két képkocka segítségével valamit "össze tákolni" :) Nehéz szakma ez a videószerkesztés az tény, de egy élmény volt megismerkedni ezzel is és az Adobe termékei mindig jó szolgálatot nyújtanak, nem semmi cuccok. :) Kezdőként kezeljétek szigorúan :D

 
Nagyon szuper kis videó lett, jó felvételekkel. Gratu! :)

Meg is lehet figyelni pár mozzanatot, ami felett könnyen elsiklanak a hobbiban már régebb óta részt vevő játékosok is :)
Az otocinclus remekül pucolja a növényt és a dekorkövet. De az ecsettel nem foglalkozik. Aztán jön az Amano és elkezdi pucolni az ecsetet és az ecset közül a szemetet. Ezért nem használunk Otocinclust ecsetre :)
 
Nagyon szuper kis videó lett, jó felvételekkel. Gratu! :)

Meg is lehet figyelni pár mozzanatot, ami felett könnyen elsiklanak a hobbiban már régebb óta részt vevő játékosok is :)
Az otocinclus remekül pucolja a növényt és a dekorkövet. De az ecsettel nem foglalkozik. Aztán jön az Amano és elkezdi pucolni az ecsetet és az ecset közül a szemetet. Ezért nem használunk Otocinclust ecsetre :)

Köszönöm szépen! :)
Az az ecset a kezdeti bénázásokból maradt ott amiről teljesen meg is feledkeztem és visszanézve a képkockákat eszméltem rá, hogy el is felejtettem letakarítani :D De kapóra jött mert pont mindenki jókor jó helyen volt a munkához :)
 
Sok embernél nagyon megtetszettek a videók, ezért úgy gondoltam hogy én is megpróbálkozom egy-két képkocka segítségével valamit "össze tákolni" :) Nehéz szakma ez a videószerkesztés az tény, de egy élmény volt megismerkedni ezzel is és az Adobe termékei mindig jó szolgálatot nyújtanak, nem semmi cuccok. :) Kezdőként kezeljétek szigorúan :D


Nagyon klassz kis videó, jobban élveztem, mint a Real meccset a tévében!:love:
 
Sok embernél nagyon megtetszettek a videók, ezért úgy gondoltam hogy én is megpróbálkozom egy-két képkocka segítségével valamit "össze tákolni" :) Nehéz szakma ez a videószerkesztés az tény, de egy élmény volt megismerkedni ezzel is és az Adobe termékei mindig jó szolgálatot nyújtanak, nem semmi cuccok. :) Kezdőként kezeljétek szigorúan :D

Gratulálok ! Szuper lett !
 
Elkészült még egy videó és valószínűleg az utolsó is az akvárium életéről :) Nagyon a szívemhez nőtt ez a berendezés, sokat dolgoztam vele, sokat igazítottam és csinosítgattam, de hamarosan új akváriumba költözök és egy új scape veszi kezdetét :)

Szép kis berendezés volt, büszke is lehetsz rá, gratulálok! Kíváncsian várjuk (azt hiszem mondhatom így többesszámban) az új összeállítást!;)
 
Szép kis berendezés volt, büszke is lehetsz rá, gratulálok! Kíváncsian várjuk (azt hiszem mondhatom így többesszámban) az új összeállítást!;)
Még pár hétig azért pöfög, szívesen megtartanám de sajnos se technika még egy akváriumhoz se hely egyelőre, így muszáj lesz feláldozni, de talán most lesz a legjobb formájában, azért lesz egy technika nélkül fotó még biztosan lesz róla :)
Az új tervei fejben már teljesen összeálltak, a fák áznak, az új talaj és homok már megvan, most már az ADA szállítmányra várakozás van a táptalajhoz és növénytáphoz. Jövő héten elvileg megjön az Opti üveg is és ha minden összeáll akkor jöhet a legó, bár lehet addig nem bírom ki és tákolok egy építő keretet :D
 
Elkészült még egy videó és valószínűleg az utolsó is az akvárium életéről :) Nagyon a szívemhez nőtt ez a berendezés, sokat dolgoztam vele, sokat igazítottam és csinosítgattam, de hamarosan új akváriumba költözök és egy új scape veszi kezdetét :)

Küzdottél vele de vegul csak összeállt (y)
 
Back
Oldal tetejére