• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

R.I.P.

Az egyik furcatusom ma elkezdett pipálni, és hamarosan távozott az örök parvula mezőkre.
Egy hónapja egy másikkal is ez történt. A többi teljesen jól van. 1-2 óra alatt folyt le az egész.
Nem tudom mi lehet.

U.i. Amikor a többi észrevette, hogy ez beteg akkor alaposan megcsipkedték, és kiutálták.
 
outro said:
DomeSL said:
U.i. Amikor a többi észrevette, hogy ez beteg akkor alaposan megcsipkedték, és kiutálták.

Uh..durva... Wild Word :wtf:


Hasonlókat tapasztaltam én is múlt héten, igaz más szereplőkkel. 180l (növényesítésre váró ) aksiban vettem észre, hogy az egyik thorocatum harcsa éppen egy 1,5-2cm-es - még élő!- guppit eszik (?!) persze azt azért hozzátenném, hogy a guppi eléggé lestrapált állapotban volt már előtte lévő nap is... ahogy kiszabadult a szájából, megpróbált rögtön elúszni, erre meg a thori még jobban vérszemet kapott... persze hogy kivettem, de rá egy napra el is pusztult - biztos vagyok benne hogy nem azért mert "megcsócsálták", bár az eset után eléggé elgondolkoztam...

talán még sem kellett volna kivennem, talán akkor nem szenvedett volna még egy napot (?)... Az eset óta gondolkozok azon, hogy vajon a halak is kommunikálhatnak egymással valamilyen módon? (ugyanis néha-néha lehet hallani hogy a torik egymást hangjelzéssel "teszik" helyre) Vagyis lehet, hogy ezeknek az eseteknek azért vagyunk szemtanúi, mert létezik az ő kis "társadalmukban" valamiféle egymás felé tanúsított eutanázia? Vagy azért viselkednek így, mert a természetben rajhalak inkább kilökik maguk közül a leggyengébbeket, hogy ne hívják fel magukra a ragadozók figyelmét? Vagy mert megkívánták a halhúst???? :shock: :shock:
 
Milyen romantikus alkat vagy. ;)
Ha engem kérdezel akkor éhes volt.

Ez viszont elgondolkodtató: "a természetben rajhalak inkább kilökik maguk közül a leggyengébbeket, hogy ne hívják fel magukra a ragadozók figyelmét".
Nálam a furcatusok hímek voltak és azok elégé rivalizálnak. Én arra gondoltam, hogy csak kihasználták, hogy most biztosan "lenyomhatják" a konkurenciát.
carrie said:
Hasonlókat tapasztaltam én is múlt héten, igaz más szereplőkkel. 180l (növényesítésre váró ) aksiban vettem észre, hogy az egyik thorocatum harcsa éppen egy 1,5-2cm-es - még élő!- guppit eszik (?!) persze azt azért hozzátenném, hogy a guppi eléggé lestrapált állapotban volt már előtte lévő nap is... ahogy kiszabadult a szájából, megpróbált rögtön elúszni, erre meg a thori még jobban vérszemet kapott... persze hogy kivettem, de rá egy napra el is pusztult - biztos vagyok benne hogy nem azért mert "megcsócsálták", bár az eset után eléggé elgondolkoztam...

talán még sem kellett volna kivennem, talán akkor nem szenvedett volna még egy napot (?)... Az eset óta gondolkozok azon, hogy vajon a halak is kommunikálhatnak egymással valamilyen módon? (ugyanis néha-néha lehet hallani hogy a torik egymást hangjelzéssel "teszik" helyre) Vagyis lehet, hogy ezeknek az eseteknek azért vagyunk szemtanúi, mert létezik az ő kis "társadalmukban" valamiféle egymás felé tanúsított eutanázia? Vagy azért viselkednek így, mert a természetben rajhalak inkább kilökik maguk közül a leggyengébbeket, hogy ne hívják fel magukra a ragadozók figyelmét? Vagy mert megkívánták a halhúst???? :shock: :shock:
 
DomeSL said:
Nálam a furcatusok hímek voltak és azok elégé rivalizálnak. Én arra gondoltam, hogy csak kihasználták, hogy most biztosan "lenyomhatják" a konkurenciát.
:shock:
Ezt amúgy addig fogják csinálni, ameddig "végül csak egy marad(hat)"?
Vagy unatkoztak és mivel nem volt társasjáték az uszonyuk közelében, ezért elkezdtek "Big Brothers"-t játszani, és kiszavazták szegényt (?!)...

Csak nehogy Téged is "konkurenciának" nézzenek, miközben eteted őket...
fishhatsmiley.gif

Na jó, viccet félretéve: őszinte részvétem...
 
Hát én ilyet még nem éltem! Kb egy hete vettem észre a népszámlálásnál, hogy hiányzik két neonom. Kerestem őket mindenütt a logikusnak tűnő körzeten belül. Na ma megtaláltam az egyiket. :( Szegénykém az akváriumhoz képest a szoba másik felén volt (kb 2-2,5 méterre) az akváriumtól, szárazon. :( Takarítás közben vettem észre egy kis zugban a konnektor mellett, először azt hittem valami csokipapír darabka, hát nem. :oops: A sikoly az persze járt a szituációhoz... Csak azt nem értem, hogy a zárt akváriumból ezt a hadműveletet hogyan vitte véghez, pláne ilyen távolságra. :(
 
Igazából nem is ezen akadtam fent, hanem hogy hogyan tehetett meg ekkora távolságot a vízen kívül szegény kis hal. :(
 
Luna said:
Igazából nem is ezen akadtam fent, hanem hogy hogyan tehetett meg ekkora távolságot a vízen kívül szegény kis hal. :(

lehet egy Amano segített neki..... pfff ;) Elnézést a csúnya poénért.
Egyébként fura tényleg.
 
Az amano-k elég trükkösek. Én egyszer a ház másik végéből mentettem vissza szegényt az akváriumba. Kb 30m-t tett meg.... és még mászott :shock:
 
Luna said:
Igazából nem is ezen akadtam fent, hanem hogy hogyan tehetett meg ekkora távolságot a vízen kívül szegény kis hal. :(

Kiugrás után szegénykék elég messzire képesek elfickándozni, főleg ha nem szőnyeg van :( .
Én is fogtam meg 2 méterre neont, szerencsére életben volt.
 
A héten sajnos kiugrott a 2 sziámiból az egyik :( Pedig nálam 2/3 arányban fedett az akvárium pont az ilyen balesetek miatt! Nagyon sajnálom szegényt mert a párjával mindig egymással úszkáltak az akvárium hosszában és volt hogy kis köröket írtak le. Remélem az új párjával is jól fogja magát érezni! Fura hogy nincs olyan kapcsolat egy hallal mint egy kutyával vagy macskával még is sajnálja őket az ember.
 
NEM IGAZ!!!!!
Nem tudtam 1 hétig figyelni az akváriumomra csak ma sikerült ránéznem 1 pillantást és az a látvány várt hogy kikelt vagy 10 kiscsiga petefészek és az akvárium alján a Hemianthus callitrichoides szőnyeg felét megették a frissen kikelt csigák !!! :O
Meg még plusz pár vízinövény levelén nagy lyukak voltak!!
Most kiszedtem minden növényt az akiból holnap délután leengedem az akváriumot és újra az egészet csigák nélkül!!!:D
Hibáztam amikor adott unokatestvérem 5 nagy ilyen barna vízicsigát !!!!
:cry: :cry: :crazy: :crazy:
 
Milyen fajták pontosan? Nekem van egy rakat féle csigám (a "söpredék" fajtákból), de egyet nem láttam növényt enni, én magam raktam be őket, mert néhány, néhány típusú algát eszik.
 
Nem tudom de barna szinű a háza és lapos 1-3 cm átmérőjű a háza!!
Es vagy 7mm széles hátulról nézve.
Nagyon gyorsan szaporodik és nől!!!
 
Sajnos ma elhagyott egy öreg harcos. 6,5 évet húztunk le együtt, túlélte minden kezdeti botlásomat. Rendkívül szelíd jószág volt, bármiféle akváriumban matatáskor a kezembe úszott... A legjobban az szomorít el, hogy nem az öregség vitte el; beszorult az egyik fa dekor alá, valószínűleg a gerincével történt valami... Nagyon fog hiányozni. :cry:
23l08-1.jpg
 
Luna said:
Sajnos ma elhagyott egy öreg harcos. 6,5 évet húztunk le együtt, túlélte minden kezdeti botlásomat. Rendkívül szelíd jószág volt, bármiféle akváriumban matatáskor a kezembe úszott... A legjobban az szomorít el, hogy nem az öregség vitte el; beszorult az egyik fa dekor alá, valószínűleg a gerincével történt valami... Nagyon fog hiányozni. :cry:
23l08-1.jpg

Részvétem! :(
 
Sajnos a napokban nekem is eltávozott egy Oto, és igazából nem is tudom miért. Persze azonnal vízparamétereket mértem, de semmi nem tűnt rossznak. CO2 nincs, a Carbo-val pedig óvatosan bánok, nincs túladagolás. Igaz pár napja vettem őket, és az, amelyik elpusztult, kicsit gyengébbnek, és halványabb színűnek tűnt már az elejétől. Lehet, hogy nem bírta az utazást Törökbálinttól siófokig. Mindenesetre két társa azóta is jól van.
Viszont tényleg nem könnyű etetni őket. Alga szerencsére (mármint nekem szerencse, nekik meg nem annyira) kevés van, a salátalevelet nem ették, a harcsáknak való spirulinás tablettát is elkerülik, uborkaszeletet még nem próbáltam. Lehet, hogy át kellene raknom őket egy pár napos hizlaló-kúrára a nagyobb (nem kimondottan növényes) akváriumba; ott több kaját találnának (sajnos). :)

Az Amano garnélák pedig valóban igazi "expedíciókra" képesek a szobában (valaki írta már korábban, hogy méterekre talált az akváriumtól egyet, és még mászott). Feleségem talált egyet takarítás közben, kb. 4 méterre az akváriumtól. Már éppen fel akarta seperni, mert kissé száraznak tűnt, amikor a garnéla megmozdította a lábát. Gyorsan egy pohár akváriumvízbe tettem, és egy fél óra után úgy tűnt, jobban van. Vissza is ment a többiekhez. Azóta nem találtam hullát az akváriumban, úgyhogy szerintem túlélte.
 
Ma reggel az aki utántöltése után (nem volt baja a víznek) az egyik RC műugrást hajtott végre az akvárium elé, az asztalra (Nagy volt ma a mozgás az aki körül, gyanítom, a felszín közelében galoppozás közben ijedhetett meg valamitől és rossz irányban állt, amikor begyújtotta a rakétáit).
Nem tudom, mennyi ideig lehetett idekint, amikor visszakerült, még mozgott picit, de végül az örök algamezőkre távozott. A többiek a bozótosban csendesen gyászolnak.
:cry:
 
Back
Oldal tetejére