• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Puntius titteya - Vörös karcsú díszmárna

Köszi a válaszokat! Szerencsére nem gyakori, de amikor egy hal nálam elpusztult, többnyire lefogyott, félrehúzódott, általában előbb felszín közelében tartózkodott, később lejjebb. Nem tudom, hogy alapból valami bélfertőzés lehet, vagy az étvágytalanság egy másik baj következménye. Minőségi tápokat adok csak.
 
Amikor átkerültek az új akváriumba (140), fél napig csak örültek...
Ez elképesztő látványos volt, órákig lekötött. Azt hittem násztánc, de a növényekkel is vadul forgolódtak.
 
Amikor átkerültek az új akváriumba (140), fél napig csak örültek...
Ez elképesztő látványos volt, órákig lekötött. Azt hittem násztánc, de a növényekkel is vadul forgolódtak.
Imadom en is oket. Hatalmas hancurozast szoktak levagni. Eszmeletlen sebessegrol szinte a nullara megallnak a masodperc toredeke alatt. Es nagyon szepek.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nekem is van 1 hatos csapat fél éve imádom is őket viszont a képek alapján szerintem 1 kivételével mind csaj és az az 1 sem biztos hogy hím mert elég fakó viszont intenzívebb a csajoknál. pedig direkt 2 hímet 4 nőstényt kértem szóval hímek most beszerzés alatt ugyanis 4 csaj tutira tele van ikrákkal. nálam vegyesben vannak 157l dániókal,razbórákal,guppykal és egy törpe nőstény gurámival :)
 
Kisfiam választott Titteya-t egy alapvetően pontylazacos társas akiba, azóta kicsit élettel telibb a dolog 😁
Nagyon szeretik a sűrű növényzetet, jókat bújócskáznak.
Láttam hogy szép hasas nőstényeket kaptunk, de azért meglepő volt, hogy már másnap délután elkezdtek ívni 😯
Láttam némi ikrahullást is. Gondolom így társasban nem sok esély van szaporulatra, de akkor is érdekes volt látni, jó választás volt 😊
 
Egyébként akinél vannak (és esetleg szaporodtak is): két ikrázás, ívás között mennyi idő szokott eltelni?
 
Egyébként akinél vannak (és esetleg szaporodtak is): két ikrázás, ívás között mennyi idő szokott eltelni?
Allat modra szaporodnak es rettento surun. A lenyeg hogy vagy moha aljzat kell vagy ikraztato medence meet rettenetesen ikra falok.Nalam amkkor ikraztak potyogas utan egybol felzabaltak..Nekem is a kedvenc halaim koze tartoznak.
 
Asszem az ivararányt kicsit elszabtam :ROFLMAO:
(Így jár, aki két türelmetlen kisgyerekkel megy szombaton a zsúfolt boltba :p)
Szinesíteni szerettünk volna, így 4 hímet és 2 nőstényt vittünk. Tegnap este megint ívtak, de a hímek elég durván hajtották a nőstényeket, meg egymással is kakaskodtak. Lehet kéne még 2-3 nőstény...
 
Back
Oldal tetejére