• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pseudomugil gertrudae

Akkor 10 hím és 10 nőstény nem para? A hímek csak jobban néznek ki.. Vagy mondjuk 8 hím 12 nőstény?
Szerintem még a 8 hím 12 nőstény elmegy, mivel valóban sokkal szebbek a hímek. Valamint igazából nem is bántják egymást, így nagy bajuk nem is lesz a kergetőzéstől. Inkább akkor kergetik egymást, ha ikráznak és az ikrázó pár kergeti el a többieket.

Viszont sokszor csak párban adják őket így nem mindíg lehet ezt megoldani.
 
Szerintem még a 8 hím 12 nőstény elmegy, mivel valóban sokkal szebbek a hímek. Valamint igazából nem is bántják egymást, így nagy bajuk nem is lesz a kergetőzéstől. Inkább akkor kergetik egymást, ha ikráznak és az ikrázó pár kergeti el a többieket.

Viszont sokszor csak párban adják őket így nem mindíg lehet ezt megoldani.

Ok köszi! Ezt majd a GA-ban megbeszélem rendelésnél.
 
Ok köszi! Ezt majd a GA-ban megbeszélem rendelésnél.

Most nagyon szépek jöttek a héten. Általában mindig kis méretűek vannak ahol nem lehet kivárni hogy kicsit testesebb színesebb legyen. A mostaniak egész jó méretűek. Ha felénk jársz és sürgős érdemes megnézni.
 
Most nagyon szépek jöttek a héten. Általában mindig kis méretűek vannak ahol nem lehet kivárni hogy kicsit testesebb színesebb legyen. A mostaniak egész jó méretűek. Ha felénk jársz és sürgős érdemes megnézni.
Egyelőre gyepesítek, nem nekem való ez a DSM módszer :) majd kb 2 hónap múlva kellenek a halak, meg majd a sakurák. Előtte majd telefonálok úgyis, hogy miből mennyit érdemes stb.... De köszi!
 
Van valami otletetek a kiugralassal kapcsolatban? Ma vettem 9 db-ot, instant szerelem volt ahogy meglattam..... A problema hogy amikor a lampa lekapcsolodott, 2 rogton ki is ugrott. En dolgoztam, a Zasszony me 2 ora mulva talalta meg oket a foldon kiszaradva.
190 literes a medence, lefedni nem tudom a HQI lampa miatt. En minden este 17-kor elmegyek melozni, a lampa csak 19-kor kapcsol le.
Van tapasztalat vagy otlet hogy mit lehet tenni? Esetleg egy kis asztalilampat valahogy felbarkacsolni a hqi kozelebe, amikor az kialszik indulna a kis feny....
Jo volna megoldas, mert nagyon szeretnek meg egy furcata csapatot is..
Koszi

Ui: szerencsere az amanok nem szoknek, pedig azol is megtehetnek, szinte teljesen tele van vizzel az akvarium.
 
Van valami otletetek a kiugralassal kapcsolatban? Ma vettem 9 db-ot, instant szerelem volt ahogy meglattam..... A problema hogy amikor a lampa lekapcsolodott, 2 rogton ki is ugrott. En dolgoztam, a Zasszony me 2 ora mulva talalta meg oket a foldon kiszaradva.
190 literes a medence, lefedni nem tudom a HQI lampa miatt. En minden este 17-kor elmegyek melozni, a lampa csak 19-kor kapcsol le.
Van tapasztalat vagy otlet hogy mit lehet tenni? Esetleg egy kis asztalilampat valahogy felbarkacsolni a hqi kozelebe, amikor az kialszik indulna a kis feny....
Jo volna megoldas, mert nagyon szeretnek meg egy furcata csapatot is..
Koszi

Ui: szerencsere az amanok nem szoknek, pedig azol is megtehetnek, szinte teljesen tele van vizzel az akvarium.
Amíg megszokják a helyüket és a lámpa oltással járó stresszt, érdemes lenne kb 5-10cm-rel csökkentened a vízszintet. Nálam a pseudomugil cf. paskai-ok vannak, ugyanez volt a probléma.
 
Amíg megszokják a helyüket és a lámpa oltással járó stresszt, érdemes lenne kb 5-10cm-rel csökkentened a vízszintet. Nálam a pseudomugil cf. paskai-ok vannak, ugyanez volt a probléma.

Most megprobalkozok egy 10 centi szeles polikarbonat lap csikkal, korben leteszem az akvarium szelere, azt csak nem ugorjak at.... Proba szerencse :) sajnos az en akvariumomban eleg nehezkes barmi trukkozes, haromszog alaku...
 
Amíg megszokják a helyüket és a lámpa oltással járó stresszt, érdemes lenne kb 5-10cm-rel csökkentened a vízszintet. Nálam a pseudomugil cf. paskai-ok vannak, ugyanez volt a probléma.
Szerintem ezt a stresszt nem lehet megszokni. Az előző ötleted jobbnak tűnik (plusz lámpa). Illetve, a legjobb lenne ha a kiegészítő lámpa dimmelhető lenne, napfelkelte- naplemente funkcióval.
 
Sziasztok!
Ez az ugrálósdi mennyire általános náluk? Ezek a csápos kis szörnyek felkerültek a beszerzési listámra, de szárított halnak kicsit drágák lennének.
 
hétvégén letesztelem... néhány hete nálam van egy csapat (együtt jöttek bohóccsukákkal), de miután két csuka öngyilkos lett, lefedtem őket. De itt az ideje kideríteni hogy megszokták-e már helyet.
Annyi változás volt hogy az esőztető ami elég erős áramlatot csinált a felszínen le lett cserélve spinnerre, így most nyugis a felszín, talán nem kapnak majd annyi lendületet :)
 
hétvégén letesztelem... néhány hete nálam van egy csapat (együtt jöttek bohóccsukákkal), de miután két csuka öngyilkos lett, lefedtem őket. De itt az ideje kideríteni hogy megszokták-e már helyet.
Annyi változás volt hogy az esőztető ami elég erős áramlatot csinált a felszínen le lett cserélve spinnerre, így most nyugis a felszín, talán nem kapnak majd annyi lendületet :)
Hát, lehet, hogy ma este én is tesztelni fogom már. Nem igazán tudok dönteni, hogy melyik halacska legyen most, hogy megszabadultam az ékfoltosoktól végre. :D De ezek eszméletlen aranyosak, ahogy rebegtetik a kis izéket a fejükön "harc" közben.
 
Hát, lehet, hogy ma este én is tesztelni fogom már. Nem igazán tudok dönteni, hogy melyik halacska legyen most, hogy megszabadultam az ékfoltosoktól végre. :D De ezek eszméletlen aranyosak, ahogy rebegtetik a kis izéket a fejükön "harc" közben.
a női megfontoltság... :)
de nálam sem ugrottak ki az első néhány napban, úgyhogy hajrá.
 
hétvégén letesztelem... néhány hete nálam van egy csapat (együtt jöttek bohóccsukákkal), de miután két csuka öngyilkos lett, lefedtem őket. De itt az ideje kideríteni hogy megszokták-e már helyet.
Annyi változás volt hogy az esőztető ami elég erős áramlatot csinált a felszínen le lett cserélve spinnerre, így most nyugis a felszín, talán nem kapnak majd annyi lendületet :)

A csuka viszont ugrálós. Szeret szomszédolni, ha van mellette más akvárium.
 
a női megfontoltság... :)
de nálam sem ugrottak ki az első néhány napban, úgyhogy hajrá.
Na kérem, legalább az akváriumom méretéhez igazítom a választást, nem csak az játszik szerepet, hogy "cuki-muki-bülü-bülü". :D Az most teljesen véletlen, hogy ez a cuki-muki-bülübülü jöhet méretileg hozzám is. :p
 
Nekem egy 12 es csapat van (volt) 72 literben csurig töltve. 2 elment túrázni! Ekkor lefedtem. Már egy hete leszedtem a takarást és nem jöttek ki többen. A lámpa lekapcsolása okozza az ugrálást. Dimmelni kellene naplemente funkció a tuti.
Azert ne vegyétek meg az összeset mert nekem nem marad 26ára egy sem.
 
Back
Oldal tetejére