• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pseudomugil gertrudae

ok, én is így gondoltam, hogy majd szépen kialakulnak. Cyclopsot fogok nekik adni, remélem szeretni fogják. Azt persze nem tudom, hogy milyen sűrűséggel etessem őket. erről elfelejtettem kérdezősködni szombaton a boltban.

Minden kalászhal zabagép. Naponta!
Érdemes figyelni rá, hogy a popondettákkal ellentétben ezt a halat könnyen elnyomja néhány hal.
Szóval ha társak vannak azok ne agresszívek legyenek, mert a kajáltatásoknál stb a Gertrudaek háttérbe szorulnak.
 
Köszi Viktor!

Csak ők vannak. Meg 3 oto, 8 Amano, és 14 sakura, meg a Jar-Jar Binks. Azt hiszem az etetéssel nem lesz gond :)

Akkor még egy gyors kérdés: A cyclops-ot leállított szűrőnél vagy menet közbe szorjam be. Merthogy nem merül ám el, a víz tetején úszik. Onnan is levadásszák?
 
Köszi Viktor!

Csak ők vannak. Meg 3 oto, 8 Amano, és 14 sakura, meg a Jar-Jar Binks. Azt hiszem az etetéssel nem lesz gond :)

Akkor még egy gyors kérdés: A cyclops-ot leállított szűrőnél vagy menet közbe szorjam be. Merthogy nem merül ám el, a víz tetején úszik. Onnan is levadásszák?

Leszedik a felszínről is. De ha egy csipetet kiveszel a tápból és a víz alatt morzsolod el szerintem a lesüllyedés is megoldódik.
Sosem szoktam etetésnél lekapcsolni a szűrést. Csak olyan esetben ha túlfolyó van bent, vagy skimmer.
 
Ok, megpróbálom akkor így. Én a vörös neonokat mindig leálltott szűrőnél etettem. Nagyon gyorsan felvették a pavlovi reflexet. Ha leállt a szűrés rögtön tudták, hogy kaja lesz. Így könyebben elfogyasztották azt és nem hullt le az aljzatra,a honnan már nem szedegették olyan lelkesen :) Én ezért kedvelem a leállított szűrős etetést. Na majd kitapasztalom magam, csak a Cyclopse eddig még nem aratott akkora sikert amiatt, hogy olyan mint valami por.
 
Ok, megpróbálom akkor így. Én a vörös neonokat mindig leálltott szűrőnél etettem. Nagyon gyorsan felvették a pavlovi reflexet. Ha leállt a szűrés rögtön tudták, hogy kaja lesz. Így könyebben elfogyasztották azt és nem hullt le az aljzatra,a honnan már nem szedegették olyan lelkesen :) Én ezért kedvelem a leállított szűrős etetést. Na majd kitapasztalom magam, csak a Cyclopse eddig még nem aratott akkora sikert amiatt, hogy olyan mint valami por.

Keverd össze valamivel, valami lemezes kajával. Persze valami apróbb szemű lemezessel. Úgy könnyebb kontrollálni is hogy mennyit adsz nekik mert sokszor nem tűnik fel, hogy túl sok cyclop eeze kerül adagolásra, mert azért abból egy csipetnyi is elég sok ha kevés halad van. a sok fehérjedús kajától is alakulhat ki hártya a felszínen.
 
a Cyclopse eddig még nem aratott akkora sikert amiatt, hogy olyan mint valami por

Ha a boltban még emlékszel a gyönyörű Popondettákra Balázs korábbi 240-es akváriumából, nah ők szinte csak ezt kapták.
De érdemes 2-3 minőségi eledelt tartani. Lehetőleg nem nagy kiszerelésben, mert a kaják szavatossága 1 éven belül lejár általában. Van ami ezuán is használható nem érzel állag romlást, de van aminek megváltozik a szaga, a sok levegőből felvett párától felpuhul stb.
 
Vik, mindenkitől csak jót hallottam róla, ezért is vettem. Ezt is fogom nekik adni, mert hiszek nektek. Egyszerűen csak furcsa a por állaga miatt, a korábbi tápokhoz képest. De hiszek nektek és bízom a tápban. Tuti jó lesz. :)
 
ok, én is így gondoltam, hogy majd szépen kialakulnak. Cyclopsot fogok nekik adni, remélem szeretni fogják. Azt persze nem tudom, hogy milyen sűrűséggel etessem őket. erről elfelejtettem kérdezősködni szombaton a boltban.

Amíg növendékek, nyugodtan adhatsz nekik naponta többször, pl. 3-4szer, de mindig csak nagyon keveset, ami pár perc alatt elfogy. Különösen a nano halak, de más növendék halak etetésénél is szerintem ez fontos.
 
Köszi! Én kb 5 hím és 15 nőstény halra gondoltam 112L-en, bár csak kb félig tölteném fel az akváriumot és 15 garnélát melléjük mondjuk.
 
A nagyon piciket vadásszák ezek is, persze egy növényes akváriumban bőven van hely ahol fel tudnak nőni akkorára, hogy ne nézzék kajának őket úgyhogy nincs velük igazából gond :)
Amit meg tudnak enni arra vadásznak, ilyen ez a természet :)
 
Sziasztok!

Mivel a naplómban nem kaptam semmi érdemleges infót, gondoltam itt is felteszem a kérdést!

Az egyik halamnak elég nagy a pocakja. Miért lehet?
Lehetséges, hogy állománynövekedés várható?

Egyáltalán hogy zajlik ez az egész ezeknél a kalászhalaknál? Mikor kell szülődobozba rakni? Honnan tudok meggyőződni arról, hogy tényleg hasas?
 
Sziasztok!

Mivel a naplómban nem kaptam semmi érdemleges infót, gondoltam itt is felteszem a kérdést!

Az egyik halamnak elég nagy a pocakja. Miért lehet?
Lehetséges, hogy állománynövekedés várható?

Egyáltalán hogy zajlik ez az egész ezeknél a kalászhalaknál? Mikor kell szülődobozba rakni? Honnan tudok meggyőződni arról, hogy tényleg hasas?

Szerintem mindenféleképpen dobj fel egy képet a halacsról, úgy többet tudnak mondani a szakik, vagy én is össze tudom hasonlítani a sajátjaimmal. ;)

Rainbowfish.info • View topic - Breeding with Pseudomugil cf gertrudae Aru esetleg olvasgass itt. ;)
 
Sziasztok!

Mivel a naplómban nem kaptam semmi érdemleges infót, gondoltam itt is felteszem a kérdést!

Az egyik halamnak elég nagy a pocakja. Miért lehet?
Lehetséges, hogy állománynövekedés várható?

Egyáltalán hogy zajlik ez az egész ezeknél a kalászhalaknál? Mikor kell szülődobozba rakni? Honnan tudok meggyőződni arról, hogy tényleg hasas?

Valószínű, hogy be van ikrásodva.
Nem tudod szülődobozba tenni, mert ők nem úgy szaporodnak.
Minden nap letesznek néhány ikrát az akváriumban lévő növényekre. Ezeket a növényeket kellene eltávolítani és egy külön akiba tenni
 
Ez jó hír! Én is úgy olvastam, hogy csak szülőszobában lehet őket szaporítani. Szerintem elég, ha leszeded az ikrákat a növényekről és átrakod egy másik aksiba.
 
Ez jó hír! Én is úgy olvastam, hogy csak szülőszobában lehet őket szaporítani. Szerintem elég, ha leszeded az ikrákat a növényekről és átrakod egy másik aksiba.
Az is jó megoldás lehet, csak vigyázni kell, hogy ne sérüljenek meg.
Valamint nem könnyű megtalálni az ikrákat a növények között... :)
 
Ha minden igaz -és amennyire meg tudom a nemeket állapítani- 4 hím, és 4 nőstény pettyesem van. És ebből 1 hím állandóan kakaskodik, folyton hajtja a többi halat, akár nőstény, akár hím. Ez nem baj? Nem hiszem, hogy bántaná őket, de amint valaki a közelébe úszik, azt rögtön megkergeti. Nem szeretném, hogy a másik 7 halat agyon stresszelje. Nyugtassatok meg, hogy ez nem valami harcoshal keverék :D
 
Ha minden igaz -és amennyire meg tudom a nemeket állapítani- 4 hím, és 4 nőstény pettyesem van. És ebből 1 hím állandóan kakaskodik, folyton hajtja a többi halat, akár nőstény, akár hím. Ez nem baj? Nem hiszem, hogy bántaná őket, de amint valaki a közelébe úszik, azt rögtön megkergeti. Nem szeretném, hogy a másik 7 halat agyon stresszelje. Nyugtassatok meg, hogy ez nem valami harcoshal keverék :D
A hímek mindíg pózolnak egymásnak és valószínűleg a kakaskodó hím a domináns. Ezért is célszerű - ha lehet - inkább több nőstényt tartani.
De ez természetes ezeknél a halaknál, nem kell aggódni miatta.:)
 
Back
Oldal tetejére