• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pseudepiplatys annulatus

A 2213-as szűrő lily-vel nem csinál túl nagy áramlást 54 literben, de azt észrevettem, hogy a nagyobb áramlás elől a csendesebb részekre úsznak általában. Oto-k, amano-k a társaság, akik többet úszkálnak, RC-k, csigaevő csigák vannak még. A többi hal/ garnéla nem szökik. Ha a vízzel van baj, azt hogyan tudom kideríteni (milyen tesztet vegyek)?
 
A 2213-as szűrő lily-vel nem csinál túl nagy áramlást 54 literben, de azt észrevettem, hogy a nagyobb áramlás elől a csendesebb részekre úsznak általában. Oto-k, amano-k a társaság, akik többet úszkálnak, RC-k, csigaevő csigák vannak még. A többi hal/ garnéla nem szökik. Ha a vízzel van baj, azt hogyan tudom kideríteni (milyen tesztet vegyek)?

Vízzel kapcsaoltban arra gondoltam, hogy ha sok a CO2 pl.
 
A CO2-t direkt vissza vettem kicsit, szerintem nem sok.
Lehet ezzel a hallal sincs szerencsém, legközelebb guppit veszek, vagy mi.:(
 
Egy vékony üveglappal le lehetne fedni az akváriumot. Persze ez nem túl esztétikus.
Lehet visszavennék kicsit az áramlásból a szűrésnél és kipróbálnám hogy éjjeli átszellőztetéssel javul e valamit a szitu.
 
Köszönöm a segítséget Viktor!
A múlt éjszaka már feljebb húztam a lilyt, hogy jobban fodrozza a felszínt. Megpróbálkozom valami lefedéssel is és reménykedem.
 
A szellőztetés is biztos sokat segítene!
Én a felszíni hártya miatt iktattam be egy légpumpát,napi 3 alkalommal kapcsol be fél órákra,de látszik a garnélákon hogy sokkal aktívabbak,tetszik nekik.
Szerintem a halaknak sem tenne rosszat :)
 
Rendben, ezentúl jobban odafigyelek a szellőztetésre! Amúgy a garnélák elég aktívak így is, az oto-k is úszkálnak ide-oda, halat pipálni pedig még nem láttam, a csukákat se.
 
Nekem egy időben voltak ilyen halaim, ez az egyik kedvenc killim. Valóban nem túl nagyok, de azért elég erős túlzás, hogy kisebb, mint a törperazbóra. Kb 4-5 cm re nő meg. A hím tényleg díszesebb, de a nőstény is nagyon szép fekete fehér csíkos.

Napjainak nagy részét a víz legfelső szintjén tölti, szeret gyökerek és egyéb úszó dolgok árnyékában meghúzódni, és onnan vadászni. Ragadozó! Szóval kisebb halakkal óvatosan társítsuk.

A lágy és savas vizet szereti, mint ahogy a legtöbb killi. A szaporítása nem túl nehéz, a kicsik elúszás után rögtön vadászni indulnak.

annulatus.jpg


Sziasztok,

Nemregiben szereztem be 9 peldanyt ebbol a nagyon megnyero killibol. Egy 40/55L akvariumot osztanak meg mini Rasborakkal, meg carbon rillikkel.
Ez itt a nagy bokkeno: carbon rillik. Olvasgattam a netten es egy kicsit kezdtem bes....i, hogy levadaszhatjak a garnela novendekeket, ugyanis szeretnem egy kicsit felduzzasztani a CR nepesseget.
Mennyire garnela biztosak ezek a kis aprosagok??

Nagyon varom a tapasztalataitokat...

Elore is koszonom!!!
 
Igen, crs es cbsekkel. Nem bantották a garnikat...hamarabb kiugrottak az akvabol a halacsok

akkor te garnela biztosnak nyilvanitod ezeket a prima kis halakat?
tegnap en is megtalaltam egyet a megszaradva a foldon, pedig fedett az akvarium....
 
Idokozben, marmint az irogatas utan attelepitettem oket a 200 literes, habar az teli van rili garnelakkal, na meg oriasi dzsungel, kulon biotoppok akvariumon belul. Nem hiszem, hogy ott nagyon vadasznanak rili csemetre. 5cm - nel melyebbre nem kalandoznak.. Meg a mozgalmas vizfelszint sem szeretik annyi, tehat maradnak a csendesebb uszonovenyes reszlegen...
 
Kérdés: úszónövény nélküli durván megvilágított akvában jól éreznék magukat? Csak mert mindenhol azt írják hogy takarást találjanak, meg szeretnek meghúzódni az árnyékos részeken. Ilyen nálam nincs és nem is lesz. :D
 
Kérdés: úszónövény nélküli durván megvilágított akvában jól éreznék magukat? Csak mert mindenhol azt írják hogy takarást találjanak, meg szeretnek meghúzódni az árnyékos részeken. Ilyen nálam nincs és nem is lesz. :D

Ezt nagyjából minden halra írják. Mivel ő szeret a vízfelszín közelében tartózkodni, talán az is megteszi, ha pl. egy kis montevidensis ;) eléri, "neadjisten" felfekszik a vízfelszínre. @Selfedestroyer jut eszembe, akinek vannak csukái, de biztos más is tart ilyet, vagy a vöröstorkú változatot.
 
Ezt nagyjából minden halra írják. Mivel ő szeret a vízfelszín közelében tartózkodni, talán az is megteszi, ha pl. egy kis montevidensis ;) eléri, "neadjisten" felfekszik a vízfelszínre. @Selfedestroyer jut eszembe, akinek vannak csukái, de biztos más is tart ilyet, vagy a vöröstorkú változatot.

Sajnos csak voltak :( nálam is megmutatták, hogy milyen jól tudnak ugrani :( egyébként békalencse mindig volt a vízen. Néha csak pár darab néha pedig a negyed alváriumot elfedte.. :p
 
Áh meggondoltam, mégsem veszek egy csapatot. Nem éreznék jól magukat, elég nagy a felszínközeli áramlás a két lily miatt, meg telibe kapnák az ATI fényét... jobb helyen lesznek máshol. :D
 
Back
Oldal tetejére