• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pseudepiplatys annulatus

Sid

Új regisztrált
Sokat nemtudok erről a pici halacskáról de nagyon szépek vannak a Vadonban ahogy néztem szerintem még a Törperazbóráknál is kisebb a kisfiúknak szép színes a farokúszójuk a kislányoknak átlátszóbb aki többet tud róla az írhatja.

 
Nekem egy időben voltak ilyen halaim, ez az egyik kedvenc killim. Valóban nem túl nagyok, de azért elég erős túlzás, hogy kisebb, mint a törperazbóra. Kb 4-5 cm re nő meg. A hím tényleg díszesebb, de a nőstény is nagyon szép fekete fehér csíkos.

Napjainak nagy részét a víz legfelső szintjén tölti, szeret gyökerek és egyéb úszó dolgok árnyékában meghúzódni, és onnan vadászni. Ragadozó! Szóval kisebb halakkal óvatosan társítsuk.

A lágy és savas vizet szereti, mint ahogy a legtöbb killi. A szaporítása nem túl nehéz, a kicsik elúszás után rögtön vadászni indulnak.

annulatus.jpg
 
Nekem is ez az egyik legkedvencebb killim.
Tartom és tenyésztem is.
Elég strapabíró kis halacska.Mindent megeszik.
Tenyésztése viszont ,ahogy szentgyó is írta csak lágy vízben.
Békés kis jószágok és szépek.Na persze meg ritka.
 
Csütörtökön kaptunk egy nagyobb adagot ebből a szépségből. Imádnivaló nano hal! Ha felénk jártok nézzétek meg mindenképp.
 
nagyon aranyosak csak bárcsak még "nanobbak" lennének :D úgy olvastam, hogy ugy 3-4 cm körül vannak. sajna az én akimban kicsit nagyok lennének. :(
 
A kifejlett méretet még nem láttam, de a mostaniak igazi nano halacsok. Hétvégén megpróbálom lekapni őket
 
Ma voltam kint a GA-ba és nem tudtam ellenállni ezeknek a halacsoknak :D Elhoztam 10 db-ot :D
Na jó, hozzá kell tenni, hogy ha lettek volna Brigittae-k, akkor azokat hoztam volna :)


Na szuper ! Igen majd szeretnénk képeket látni ! Illetve számolj be a viselkedésükről stb... Kíváncsi vagyok ,hogy milyen jószágok lehetnek mert mióta én is láttam azóta nekem is nagyon tetszenek csak nem tudom ,hogy milyen őket tartani legalább te most megtapasztalhatod őket :)
 
Keresgéltem a neten, mit írnak róluk, de rengeteg ellentmondásos info van. Van aki azt írja, hogy kisebb halakkal ne tartsuk együtt meg aggresszívak, másik helyen azt írják, hogy békés, inkább félénk halak.
Na majd kiderül :) Eddig egyik irányba se "húznak", barátságosnak és érdeklődőnek tűnnek. Főleg a vízfelszín közelében úszkálnak, de azért szétnéznek a lenti és középső rétegekben is :)
Néhol írják, hogy ugrálósok, ma majd ez is kiderül hamarosan :)
 
Ahogy olvasgattam ezekről a halakról,általában azt írják, hogy egy hím mellé 3-4 nőstényt érdemes telepíteni, mert a hímek könnyen összekaphatnak. Ugyan a képekről egyértelműen megállapítható és le is írják, hogy a hím jóval színesebb úszókkal rendelkezik,mint a nőstény, viszont "élőben" egyáltalán nem egyszerű megkülönböztetni őket ....legalábbis nekem :D

Na ahogy látom, nekem egy hímem biztos van, talán még egy de nem vagyok biztos benne. A többi tutira lány, úgyhogy így egész jók az arányok. :D
Érdekes, hogy talán a mai az első nap, hogy a fiúnál valóban színes a farokúszó, úgy és olyan színben, mint ahogy a képeken is van.
 
Sziasztok.

Garnélákkal megfér,vagy inkább kerülendő társítás?Tudom hogy ragadozó,de elég kis méretű...
 
Sziasztok!
Tudok tenni valamit azért, hogy az akváriumban maradjanak? 5 példányból már 2 kiugrott...:cry:. A felszínen van sok kagylótutaj, riccia-t is hagytam. Egyáltalán lehet tartani ezeket a halakat nyitott akváriumban?
 
Sziasztok!
Tudok tenni valamit azért, hogy az akváriumban maradjanak? 5 példányból már 2 kiugrott...:cry:. A felszínen van sok kagylótutaj, riccia-t is hagytam. Egyáltalán lehet tartani ezeket a halakat nyitott akváriumban?

Valami lehet stresszeli őket, vagy túl nagy az áramlat esetleg valami baj van a vízzel?
A boltban rendszeresen tartjuk őket nyitottban, de sosem láttam kiugrálni őket. Ott sima levegő szűrő van.
 
Back
Oldal tetejére