• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Protomyzon pachychilus - panda csík

eBalazs

Kertész szaki
Gyönyörű hal, de ahogy keresgéltem, itthon nem nagyon fellelhető. Pedig nagyon szép és érdekes teremtés. Elvileg nehézségek nélkül tartható növényes akváriumban.

 
Szia Balázs!

Külföldi oldalakon van róla információ!
Egy nagyon ritka csík féle.
Elvileg vörös könyves (kiemelten veszélyeztetett)!
Oxigéndús hegyi patakok lakója Kínában (3000m tengerszint fölött).
Kövekről legeli az algát nagy csapatokban.

Ezek szerint nem igazán ideális körülmény lenne neki egy növényes akvárium!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Szia Balázs!

Külföldi oldalakon van róla információ!
Egy nagyon ritka csík féle.
Elvileg vörös könyves (kiemelten veszélyeztetett)!
Oxigéndús hegyi patakok lakója Kínában (3000m tengerszint fölött).
Kövekről legeli az algát nagy csapatokban.

Ezek szerint nem igazán ideális körülmény lenne neki egy növényes akvárium!

A.ttila
Köszönöm az infókat! Meló közben nem tudok túl sokat olvasgatni, így még nem tudtam róla kellő információt gyűjteni. Ám egyelőre úgy tűnik, hogy felénk egyáltalán nem beszerezhető. :cry:
 
Köszönöm az infókat! Meló közben nem tudok túl sokat olvasgatni, így még nem tudtam róla kellő információt gyűjteni. Ám egyelőre úgy tűnik, hogy felénk egyáltalán nem beszerezhető. :cry:
hát ja... pedig jól nézne ki cbs-ekkel... :)
 
Linz-ben már biztos kapható talán még Bécsben is láttam ! Sajnos méreg drága ! Linz-ben jelenleg 48 euro db áron adják .... ,de Bécsben már 39 euroért is a tiéd lehet :)
 
Utoljára módosított:
Latin név: Yaoshania pachychilus
Származás: Dél Kína
Testhossz: 6cm-ig
Tartása: Közepes
Hőmérséklet: 15-24°
Keménység: GH: 3°-15° KH: 0°-7°
PH: 6,5-7,5


A Panda csík 1980-ban CHEN által Protomyzon pachychilus megnevezést kapta. Az állatokon fellelhető egy fiatal kort jelző mintázat ami egy kis bambus cápára emlékeztett.Ez az idő múlásával vátozik szürke sávokká. Előfordulása valószínűleg korlátozódik egyes helyekre , egyes folyók torkolata közelében Dayao Mountain (Dayaoshan) régióban ,Jinxiu County -ban ,Guangxi Zhuang Autonomous régióban Dél Kínában . A halak ott egy jó áramlású, 50cm magasságú vízben ,homokkal és síma kaviccsal kevert borított talaj környezetében élnek. Kis csoportokban fordul elő és mikroorganizmusokban gazdag biofilmen legelnek. A víz hőmérséklet a természetben 15°C -tól 24°C -ig terjed. 6 cm-t elérő példányokat 60cm-es akvárium mérettől az ők által támasztott igényekel rendelkező medencében lehet tartani. Fontos ,hogy a medence jó áramlással rendelkezzen és a víz oxigéndús legyen. A víz hőmérséklete nem lépheti túl a 24°C-t és egy évben az ingadozás 15°C-22°C között maradhat . A halakat kissebb csoportban tarthatóak. A jó víz minőségre figyelni kell melyet egy nagy teljesítményű vízszűrővel és heti rendszeres 30%-os vízcserével elérhető. A PH 6,5-7,5 között ingadozhat és a víz keménysége elérheti egészen a 15°-t . Tenyésztése esetén lágy vízzel hűvös esőt kell szimulálni . A halak a környezetükben táplálkozásuk egy nagy részét alga képzi így ezt figyelembe kell venni . Kérem vegye figyelembe ,hogy felnőtt korukban a halak elveszítik az erős fekete-fehér színezetüket !


Bátorkodtam lefordítani ezt a szöveget remélem hasznotokra válik ! :)
 
Sziasztok! Azóta mi a helyzet ezzel a hallal? Magyarországon van valahol? Németországban még mindig ilyen drága? :) Ujraidítás után szeretnék pár darabot.
 
Sziasztok! Azóta mi a helyzet ezzel a hallal? Magyarországon van valahol? Németországban még mindig ilyen drága? :) Ujraidítás után szeretnék pár darabot.
Bp-en van egy boltban, de nagyságrendileg 3ezer/darab. Én is szemezek vele de még nem győztem meg magam a dologról :)
 
Igen, találtam! :) És azt lehet tudni hogy mennyi idős korukig van ilyen fekete fehér színük? Annyit írnak hogy "ahogy öregszik"

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Amúgy csak úgy megsúgom, hogy ez a jövő akvakertész hala. Le fogja váltani a sziámi ormányos márnát. Vegyél egy otot egy sziámi márnát, egy amanot, illetve egy algázó gébet és kapsz egy pandacsíkot. Árban tudásban együtt véve. Nálam most tesztelődik. Nagyon hamar elveszti a színét ez nyilván függ attól , hogy mennyi időt tölt egy halas boltban. A lényeg nem a színeiben rejlik. Ezt felejtsétek el. Ezt a halat ne a színe miatt vedd meg hanem azért mert a galacsinba gyúrt fonal algát (kb kockacukor méretűt) pontosan 3 perc alatt kebelezi be. Irdatlan mohósággal gyűri nyalja befelé az algát és nagyon hasznos kis halacska. Nekem kettő darab van de várom a következő tíz darabot amit megrendeltem. Egy a lényeg ami rendkívül fontos!!! Csak és kizárólag beindult akváriumban használható, amiben működik a bubizás, úgy ahogy az elő van írva, vagy megy a levegőztetés mert olyan szinten oxigén igényes, hogy ha nincs bubi egyből pipál. Vagy inkább kimászik levegőzni a kiálló növények tetejére. Szédületes sebességgel írtja az algát.. Az árán nem kell meglepődni. Bőségesen megéri. amit rendeltem 10 db-ot, közel 30K- lesz (na jó picit olcsóbb de majdnem annyi) Bőségesen megéri mert ahogy a köveken végigmegy ami poralgás, látszik a sáv ahol végig nyalja. Rendkívül hasznos.
 
Amúgy csak úgy megsúgom, hogy ez a jövő akvakertész hala. Le fogja váltani a sziámi ormányos márnát. Vegyél egy otot egy sziámi márnát, egy amanot, illetve egy algázó gébet és kapsz egy pandacsíkot. Árban tudásban együtt véve. Nálam most tesztelődik. Nagyon hamar elveszti a színét ez nyilván függ attól , hogy mennyi időt tölt egy halas boltban. A lényeg nem a színeiben rejlik. Ezt felejtsétek el. Ezt a halat ne a színe miatt vedd meg hanem azért mert a galacsinba gyúrt fonal algát (kb kockacukor méretűt) pontosan 3 perc alatt kebelezi be. Irdatlan mohósággal gyűri nyalja befelé az algát és nagyon hasznos kis halacska. Nekem kettő darab van de várom a következő tíz darabot amit megrendeltem. Egy a lényeg ami rendkívül fontos!!! Csak és kizárólag beindult akváriumban használható, amiben működik a bubizás, úgy ahogy az elő van írva, vagy megy a levegőztetés mert olyan szinten oxigén igényes, hogy ha nincs bubi egyből pipál. Vagy inkább kimászik levegőzni a kiálló növények tetejére. Szédületes sebességgel írtja az algát.. Az árán nem kell meglepődni. Bőségesen megéri. amit rendeltem 10 db-ot, közel 30K- lesz (na jó picit olcsóbb de majdnem annyi) Bőségesen megéri mert ahogy a köveken végigmegy ami poralgás, látszik a sáv ahol végig nyalja. Rendkívül hasznos.
Én vittem a boltba fonalas és ecsetes buce-kat tesztelni. A fonalat eltüntették, de az ecsethez nem nyúltak ;)
 
Tudok a tesztről :) Az ecsetet nem viszi sajna. De a fonalat durván :)
hát igen... én is szoktam hallani hogy miket vásárolsz és rendelsz náluk ;)
Bár arról eddig lemaradtam hogy nagyüzemi panda csík beszerzésbe kezdtél. :p
De végre valaki akit nem tántorított el az ára. Nekem tetszik felnőtt korában is a színe, csak eddig nem volt helyem ahova tegyem. Na meg én zebra oto-kat gyűjtögettem ilyen árban :)
 
hát igen... én is szoktam hallani hogy miket vásárolsz és rendelsz náluk ;)
Bár arról eddig lemaradtam hogy nagyüzemi panda csík beszerzésbe kezdtél. :p
De végre valaki akit nem tántorított el az ára. Nekem tetszik felnőtt korában is a színe, csak eddig nem volt helyem ahova tegyem. Na meg én zebra oto-kat gyűjtögettem ilyen árban :)
És bejövős? A színe nekem is tetszik nagyon de hatásos?
 
Back
Oldal tetejére