• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Progressive Consciousness - 45x30x30 (40 l)

Na jó, végülis nem bonyolult. A kanna tele lett (meg a konyha is), de a csapot még nem zártam el - hiszen 2 kannám van - csak átraktam a csövet a másik kannába. Innen meg már tudod :)
Nézzük a jó oldalát: nem 4, hanem csak 3 úszás :D
 
Utoljára módosított:
Én kétszer áztattam el a fürdőből kifolyó RO vízzel a nappaliban a laminált padlót (nyilván azóta nyikorog meg itt-ott az illesztéseknél nem olyan pöpec), mire rájöttem hogy talán kellene rakni a hordóra túlfolyót ha már a kád mellett van.

Innentől kezdve a te bénázásod maga a kőkemény profizmus. :) Konyha, hidegburkolat van, piha! :D
 
Én kétszer áztattam el a fürdőből kifolyó RO vízzel a nappaliban a laminált padlót (nyilván azóta nyikorog meg itt-ott az illesztéseknél nem olyan pöpec), mire rájöttem hogy talán kellene rakni a hordóra túlfolyót ha már a kád mellett van.

Innentől kezdve a te bénázásod maga a kőkemény profizmus. :) Konyha, hidegburkolat van, piha! :D
12x aztattam el az also szomszedot, eddig sikerult tagadni de az utolso mar durva volt. 6-an vagyunk, mire megszoktuk, hogy furdes utan kanna vissza a kadba.... Lako telep 10. Emelet. Gondolhatod....
 
Én kétszer áztattam el a fürdőből kifolyó RO vízzel a nappaliban a laminált padlót (nyilván azóta nyikorog meg itt-ott az illesztéseknél nem olyan pöpec), mire rájöttem hogy talán kellene rakni a hordóra túlfolyót ha már a kád mellett van.

Innentől kezdve a te bénázásod maga a kőkemény profizmus. :) Konyha, hidegburkolat van, piha! :D
A laminált padló szívás, na igen.
Nálam ez régen gyakrabban történt meg mint két alkalom :) éppen csak annyival, hogy a betaggelt jómadaraknak is éppen kijutott belőle egyszer-egyszer :D Egy éve van kb automata hordós rendszerem, de ők azóta is szeretik ezzel szívni a vérem, ezért a "kedves" becézgetések.. :ROFLMAO:


12x aztattam el az also szomszedot, eddig sikerult tagadni de az utolso mar durva volt. 6-an vagyunk, mire megszoktuk, hogy furdes utan kanna vissza a kadba.... Lako telep 10. Emelet. Gondolhatod....
LOL! Annyira szeretem, hogy mindig rá tudsz tenni még egyet :)
Szerk: olvasom újra és újra szakadok! Csak 11x sikerült eltitkolni!!! :D
 
Extra bejegyzésként szeretnék egy kis örömet okozni @Trappista-nak, @ZaCK -nek és a többi kárörvendő kispajtásomnak. Az RO hordómban pár hete egy testes fa ázik, így a vízgyártás alkalmilag a "jóöreg" kannáimba megy. 2-szer gyártottam így vizet, találjátok ki, hányszor úszott a konyha...
(Nem talált! Mert 3-szor, zmeg! Inkább le se írom, hogy ezt hogyan sikerült :mad:)
:ROFLMAO:
Együttérzésből ment a tetszik! ;)
 
Hja kérem! Manapság már az is hír, hogy reggel felkelt a nap. ;)
A Galaxis Útikalauz Stopposoknak-ban Duglas Adams már évtízedekkel ezelőtt megírta, hogy "Mindig legyen nálad törölköző!" (Ha @Jopet-hez mész)
És
A 42 nem más, mint az akvárium nettó térfogata

Bocs az offért!

Létezik, hogy tegnap kora este a ferihegyi market centrálban jártál a feleségeddel? :)
 
A 13-as fts közepén van egy fekete keret? :eek: Sanyi rossz helyre suttogta a halakat? :( Van egy karc az üvegen, ezért ismételjük meg a fotózást, egy másik üveggel? :mad: Valamit Te szeretnél mondani nekünk, írd meg nyíltan, mindenki előtt, privátban!:)
 
Utoljára módosított:
A 13-as fts közepén van egy fekete keret? Sanyi rossz helyre suttogta a halakat? Van egy karc az üvegen, ezért ismételjük meg a fotózást, egy másik üveggel? Valamit Te szeretnél mondani nekünk, írd meg nyíltan, mindenki előtt, privátban!

Hogy Te mennyi információt ki tudsz szedni még egy gyengébb .jpg-ből is... :eek::D Engem meg lehet összekeversz valakivel, korán van még? :)
 
Majdnem egy hónapja, hogy túl vagyunk az első versenyfotózásomon. A fotózásban @matrai, a halak terelésében és a vízfelszín fodroztatásában @Trappista voltak nagy segítségemre.

0071c.jpg

Sajnos a halakkal nagyon nehéz dolgunk volt, nem is sikerült a tervezett helyre irányítanunk őket, pedig mindent megtettünk az ügy érdekében. Ijesztésre szépen összeverődnek, viszont a menekülést mindig az alsó régióban intézik, általában a főkövek mögé beúszva, a szintén oda tartó ösvényt követve - és sajnos ugyanolyan alacsonyan. A terv az lett volna, hogy a hátsó hegység fölött ússzanak, viszont amikor nagynéha' sikerült ezt elérni, már nem tartották az alakzatot.
A fotó ettől eltekintve jól sikerült, szép a háttér is.

Összességében az akváriummal is elégedett vagyok, ez az első ilyen alkalom a "pályafutásom" során :) Azért a teljesség kedvéért leírom a felfedezett hibákat is, amiket a jövőben igyekszem majd elkerülni:
A természetesség rovására a legnagyobb hibát ott követtem el, hogy a hátsó hegységgel túl nagy mélységet próbáltam adni a látványnak, így annak a főkövekhez viszonyított méretaránya elcsúszott. Gondoltam rá, hogy az egész kupacot feljebb helyezem egy kisebb dombra, ahol a domb fala rásegített volna a köztes távolság érzékeltetésére, de akkor meg a háromszög kompozíciót veszítettem volna el.
A kisebbik főkő alja túl sötét lett, amivel eleinte semmi gondom nem volt. Később is inkább csak az arányok miatt lett ez szembetűnő, mert a fent leírtak szerint maga a kő fog át túl nagy mélységet.
A bal első sarok lett még elég kidolgozatlan, ezen egy picit próbáltam azóta változtatni, de nem túl nagy sikerrel.
Azért tettem mindezt, mert következőkben a nagy akváriumomra fogok koncentrálni, így ez a berendezés még marad egy ideig, talán lesz még lehetőségem egy újabb fotózásra. Nem tudom, mennyi esélye van ennek, mert a növényzet azért fokozatosan átveszi a hatalmat, bár egyelőre még tartja magát az akvárium. Egy-egy karbantartás között csak az ösvény és a sziklák látható textúrája tűnik el, de ezt többé-kevésbé vissza lehet állítani egy alapos fazonírozással. Erre azonban mostanában csak mértékkel fordítok időt, ezért nem tudom, mire számítsak mondjuk egy-két hónap múlva. Beszéltünk a srácokkal egy esetleges újraültetésről is, de nem tetszett az ötlet. Bizonyára jót tenne neki és nem is lenne túl nagy feladat, de ha ebből egyszer kiszedem a növényeket, akkor már tutira bontom a hardscape-et is. Most így néz ki, két karbantartás között félúton:

untitled-1619.jpg
 
Az arányokat bizony csúnyán elrontottad. A fórumon más ilyen akváriumban, ilyen hibát biztos nem követ el. :D [emoji14]
Én meg még attól féltem, hogy bedobsz egy spontán fent bandáznak a halak képet, de szerencsére ilyennel most csak @matrai idegesít. :)
A bal oldal a maga összenőttségével még így is a régi képen szimpatikusabb, de azért persze kisérletezgethetnél még vele a nagy akva bontásáig... ;)


Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Jó ránézni,és megértem ha elégedettvagy vele,Én is az lennék [emoji108] [emoji106] [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Nagy kar a halakert, mert az akvarium es a foto is zseni. Ezt kuld el versenyre es csinalj magadnak ps-ben egy verziot ahol tokeletes a raj. Nyomtasd ki es keretezd be. Emlekezz ra abban a formaban ahol minden tokeletes. Jot tesz a leleknek :)
Köszi. Ez az akvakertész-gondolatmenet nem egyszerű, na.. :D


Az arányokat bizony csúnyán elrontottad. A fórumon más ilyen akváriumban, ilyen hibát biztos nem követ el.
Jól van, gúnyolódjunk csak :) Semmi nem visz előre, hacsak nem magasra teszi az ember a lécet. De ha nem ilyen gondolatok jönnének veled is néha szembe, lehet még te is a bubikat fazonírozgatnád :p :D

Én meg még attól féltem, hogy bedobsz egy spontán fent bandáznak a halak képet
Van olyan is jópár (sajnos nem technika nélküliek), de nem kínzom vele magamat itt..
 
Back
Oldal tetejére