• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Progressive Consciousness - 45x30x30 (40 l)

Hát 4K monitoron olyan mintha egy kis avatar képet néznék :) De azért próbálkozom.
Bal elől elég gatya a fű. Azt megigazítanám vagy picit sűríteném.
Mögötte az üvegnél anubias? őt ki kellene venni szerintem. Minden olyan finom. Valahogy nem illik bele.
Egy picit zavar a bal oldali hátsó sarok tükröződés. Valamiért a jobb oldalon nem de balnál az az egy csúcs igen. Lehet kellene a csúcs és az üveg közé valami, hogy tényleg csúcs legyen? :)

Jó ránézni. Eléggé nano győztesnek néz ki, bár még év elején járunk. :)
 
A bal elejét és bal hátulját akartam írni, közben javítottam is. Pusztán arra gondoldoltam hogy oda nagyobb bokrokat raknék, pl. Stau vagy RBonsai. Persze nem sokat, pont annyit hogy kicsit betakarja a legszélén lévő nyílt teret. Persze, mátrai az ellentettjét csinálná, de más ember más fantázia.

Hátulra semmiképpen :) Staut előre sem, de ez még talán vitatható lenne. A baloldal alatt rendezői balt értesz? (ezekkel mindig bajban vagyok) Nyílt teret én legfeljebb jobboldalon látok.
Ugye tudod, hogy 40 liter? :) Mármint a méretek miatt...


Bal elől elég gatya a fű. Azt megigazítanám vagy picit sűríteném.
Igen, tudom. Valójában az ilyen apróságok miatt nem kaptatok nagyobb fotót :) egyelőre.

Mögötte az üvegnél anubias? őt ki kellene venni szerintem.
Amúgy is eléggé megingatható volt a velük való erőlködésem, de ha már a második Sith nagyúr (vagy Jedi mester? :) ) erősít meg.... petitek repülnek.

Egy picit zavar a bal oldali hátsó sarok tükröződés. Valamiért a jobb oldalon nem de balnál az az egy csúcs igen. Lehet kellene a csúcs és az üveg közé valami, hogy tényleg csúcs legyen?
Ezt még emésztgetem, próbálom értelmezni. Jó, hogy felhívtad rá a figyelmem.
Köszi szépen. A többit is.
 
Utoljára módosított:
Hátulra semmiképpen :) Staut előre sem, de ez még talán vitatható lenne. A baloldal alatt rendezői balt értesz? (ezekkel mindig bajban vagyok) Nyílt teret én legfeljebb jobboldalon látok.
Ugye tudod, hogy 40 liter? :) Mármint a méretek miatt...



Igen, tudom. Valójában az ilyen apróságok miatt nem kaptatok nagyobb fotót :) egyelőre.


Amúgy is eléggé megingatható volt a velük való erőlködésem, de ha már a második Sith nagyúr (vagy Jedi mester? :) ) erősít meg.... petitek repülnek.


Ezt még emésztgetem, próbálom értelmezni. Jó, hogy felhívtad rá a figyelmem.
Köszi szépen. A többit is.
:) Ami a képen bal oldalon van. Az alacsonyabb rész.
 
Nagyon tetszik, természetes, nem erőltetett, a dragon pedig mindig nyerő nálam!

Azt hogy intézted el, hogy a legtöbb képen épp a hegycsúcson pózol egy CBS? Amúgy szinte csak ebből érződik a nano mivoltja, egyébként jóval nagyobb medencének saccoltam volna.
Szorítok egy jó helyezésért!:)
 
Nagyon tetszik, természetes, nem erőltetett, a dragon pedig mindig nyerő nálam!

Azt hogy intézted el, hogy a legtöbb képen épp a hegycsúcson pózol egy CBS? Amúgy szinte csak ebből érződik a nano mivoltja, egyébként jóval nagyobb medencének saccoltam volna.
Szorítok egy jó helyezésért!:)
Ha tudnád, mi szellemi erőlködés van abban hogy ne legyen erőltetett.. :)
P-CBS (plastic) És köszi.
 
A jobbos tükröződés nagyon patent, ahogy az a kis csúcs csak tükrözve látszik így olyan, mint ha valóban folytatódna arra a scape. Lehet a balosnál is be kellene próbálnod (ha van hely):)
 
A jobbos tükröződés nagyon patent, ahogy az a kis csúcs csak tükrözve látszik így olyan, mint ha valóban folytatódna arra a scape. Lehet a balosnál is be kellene próbálnod (ha van hely):)
Jó a tipp, de egyáltalán nincs több hely. 30 centibe ennyit tudtam bepréselni. A teljes bal hátsó hegycsoport összesen 4-5 cm mélységben készült, 8 db kőből áll. A legnagyobb/magasabb kőnek a hátulját simára kellett vésegetnem, hogy elférjen, így szinte a teljes hátulja felfekszik a hátsó üvegre. Ha azt a hatást akarnám, mint a jobboldali, akkor egy újabb kőnek még hátrébb kellene lennie ennél a nagyobb kőnél.
szerk: azért csak beültetted a bogarat, majd megpróbálok valami kis lapos kaviccsal bohóckodni valamit.. :)
 
Utoljára módosított:
megpróbálok valami kis lapos kaviccsal bohóckodni valamit..
@xspirit a'sszem sikerült megoldanom :happy: Az élet apró örömei.
Kb 5-6 db kaviccsal próbáltam, az elsők túl nagyok voltak. Hiába tudtam, mégsem akartam elhinni, hogy az 1 cm vastagság már sok :D Végül úgy tudtam elérni a kívánt hatást, hogy a nagy követ picit előrébb döntöttem - hogy tényleg előrébb legyen - (legalább le tudom mögötte vakarni az üveget) és egy fél cm vastag csúcsos kis kavicsot raktam be oda - aminek szintén simára faragtam a hátulját. Majd mutatok szemből fotót is, csak előbb kipucolom az akvát, de az nem ma lesz.
Lehet egyébként, hogy Viktor is erre gondolt, de a te fogalmazásod egyértelműbb volt (erre vonatkozóan) számomra, köszönöm a nyomatékosítást (y)
 

Attachments

  • Távoli hegy-LOL.jpg
    Távoli hegy-LOL.jpg
    176.2 KB · Megtekintések: 6
Jól látom,hogy petés a garnéla a képen? :)
Én akárhogy nézem a képet, semmi ilyesmit nem látok. De amúgy simán lehet, mert van egy, amelyik az jelenleg (is). Sasszem Lóri! :)
Ha azért írtál, mert örülünk, akkor megerősítem, örülünk :happy:. Vannak már többhetes csemeték is, akik csak kis számban élték túl. A nagy akvába születtek, egy adagot kipecáztam közülük és áttettem ide, hátha itt több esélyük lesz mint a nagyban a neonok mellett. Úgy tűnik, nem vált be a terv, mert azóta egyet se láttam, pedig a szűrőt is szétszedtem. A nagyban viszont találni néhányat, akik úgy tűnik felnőnek. De nemsokára kapnak egy külön - hal nélküli - akváriumot, mert ez így nem állapot...
 
Én akárhogy nézem a képet, semmi ilyesmit nem látok. De amúgy simán lehet, mert van egy, amelyik az jelenleg (is). Sasszem Lóri! :)
Ha azért írtál, mert örülünk, akkor megerősítem, örülünk :happy:. Vannak már többhetes csemeték is, akik csak kis számban élték túl. A nagy akvába születtek, egy adagot kipecáztam közülük és áttettem ide, hátha itt több esélyük lesz mint a nagyban a neonok mellett. Úgy tűnik, nem vált be a terv, mert azóta egyet se láttam, pedig a szűrőt is szétszedtem. A nagyban viszont találni néhányat, akik úgy tűnik felnőnek. De nemsokára kapnak egy külön - hal nélküli - akváriumot, mert ez így nem állapot...
A képen a hasa alja sötétlik,azért gondolom,hogy petés.Nálam is ugyan az a hal-garnéla összeállítás van és lassan annyi a garnéla,hogy szétrobban az akvárium.Ha a szívó ágon nincs védőrács,akkor szerintem ott lehet a bibi.Nekem is addig volt gyér a szaporulat,amíg nem raktam rá védőrácsot.A halakat is figyeltem,le se kakkantják a kis garnélákat.
 
A képen a hasa alja sötétlik,azért gondolom,hogy petés.Nálam is ugyan az a hal-garnéla összeállítás van és lassan annyi a garnéla,hogy szétrobban az akvárium.Ha a szívó ágon nincs védőrács,akkor szerintem ott lehet a bibi.Nekem is addig volt gyér a szaporulat,amíg nem raktam rá védőrácsot.A halakat is figyeltem,le se kakkantják a kis garnélákat.
Na várjunk csak, te a múlt heti képekről beszélsz, ugye? Mert akkor nem jár a "sasszem", csak max a "rutin róka" dícséret! :)

Szerintem nem tetszett a csemetéknek a váltás és gyorsan elpusztultak. Persze csak találgatok. Én azért nem a szűrőre tippelek (persze azért hiszek neked is), mert a kipecázásukat leszívással csináltam és annak meglepően ellenálltak. De az új helyükön kap majd a szívóág védőrácsot is. A szűrőt amúgy tényleg nagyon alaposan átnéztem, ha oda kerültek volna akkor jó eséllyel életben maradtak volna ott is, nem? Azt viszont örömmel olvasom, hogy a halak rájuk sem bagóznak.
Itt - a kis akváriumban - még azért nem születhettek kicsik, mert csak a kis CBS-ek voltak itt. Nemrég raktam át az összeset, mikor a nagyban felfedeztem az újszülöttek között CBRS-eket is ;) és nem szeretném hogy teljesen összekeveredjenek..
 
Extra bejegyzésként szeretnék egy kis örömet okozni @Trappista-nak, @ZaCK -nek és a többi kárörvendő kispajtásomnak. Az RO hordómban pár hete egy testes fa ázik, így a vízgyártás alkalmilag a "jóöreg" kannáimba megy. 2-szer gyártottam így vizet, találjátok ki, hányszor úszott a konyha...
(Nem talált! Mert 3-szor, zmeg! Inkább le se írom, hogy ezt hogyan sikerült :mad:)
:ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére