• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

:( Reméljük csak a csövek durva koszolódása volt az ok, és most majd megszűnik. Nem tudom, hogy az áramlás maga okozhat-e ilyet, de emlékeim szerint akkor tűnt fel, amikor kicseréltem a pipe-ot a flakonra. Meglátjuk, most visszajön-e. Növényektől kétlem, hogy lenne, nem pusztul semmi olyan mértékben, hogy ilyen szintű hártyásodást okozzon.
Én úgy tudom(de lehet hogy rosszul tudom) hogy ez a növények nem megfelelő anyag cseréje okozza.
 
Én úgy tudom(de lehet hogy rosszul tudom) hogy ez a növények nem megfelelő anyag cseréje okozza.
Olyasmi, de passz, hogy mit tudnék tenni, hogy kiderítsem mi a pontos gond. Világítás 7.5 óra, 2-re dimmelve. Eggyel magasabban már szőrösödik az üveg. Ami kavar lehet most, az a tápanyag. Meg lett vonva a macro a magas foszfor miatt. Nitrátot kéne mérnem, csak még nincs meg a teszt, kálium meg van a microban is, abból nem lehet durva hiány. Ha a nitrát rendben, akkor végképp nincs ötletem, hogy mitől lehet. A másik változás a palack-pipe mellett, hogy kikukáztam a limnot. Reggel kiderül van-e hártya. :)
 
Utoljára módosított:
Ez tervben van, de azért jobb lenne az okot megtalálni. Eddig is elmúlt 1-2 héten belül, szerencsére ritkán van. Csak ez most szokatlanul erős. Vagy szimplán több a növényem, ami szenvedni tud. :D
 
Nálam is van olajos hártya pár nap alatt. De csak mióta levettem a fedőt az akváriumról. Én olyat is olvastam, hogy valakinek növény nélküli akváriumban is megjelent már. Érdekes módon nekem az algamentes, "jól kinézőben" van csak, a full fonalagás nagyobbikban meg semmi. Nanóba a surface skimmer külön talán túlzás, viszont van olyan üvegből gyártott szívó oldali pipa, ami fent és lent is szív, így egyben surface skimmer is.

71W1qkNhsyL._SY355_.jpg
 
Nálam is van olajos hártya pár nap alatt. De csak mióta levettem a fedőt az akváriumról. Én olyat is olvastam, hogy valakinek növény nélküli akváriumban is megjelent már. Érdekes módon nekem az algamentes, "jól kinézőben" van csak, a full fonalagás nagyobbikban meg semmi. Nanóba a surface skimmer külön talán túlzás, viszont van olyan üvegből gyártott szívó oldali pipa, ami fent és lent is szív, így egyben surface skimmer is.

View attachment 49336
Igen, ismerem ezeket. De most elköltöttem a havit. :D Majd márciusban, addig vettem papírtörlőt. Ez elvileg kicsapódott fehérje, és az azon felgyülemlett bacitelep. Bacitelep a növénynélküliben is kialakulhat. A mentett sügéremnél is van minimális hártya, de ott nyilván a szűrőhiány is közrejátszik.
Azért furcsálom ennyire, mert tényleg nincs látványos szenvedés, a rotalám sose volt ilyen szép, a myrio és ludwigia maradvány is lassan, de látványosan nő. Még egy szűrőtakarítást megejtek a hétvégén, ráfér lassan a perloncsere is. Hátha segít valamit. Vissza akartam rakni az esőztetőt, hogy széltében mozgassa a teljes felszínt, de most nem fér be az ív a falhoz... : D Vízcserekor előrébb kell mozgatnom majd az akvát, addig marad a flakon.
 
Közben megálmodtam egy lehetséges okot. Ugye kiengedtem 3 szál vízicsillagot, és próbáltam belőle emers részt nevelni. Egy ideig nagyon szépen nőtt is, de egy ideje az apróbb levelek kiszáradnak és kunkorodnak, a növekedés pedig szinte megállt. @-Led- -del és @Rebal -lal a Submersből emers topikban tanakodtunk kicsit erről a növénykéről is, és hogy nem igazán szereti, ha vízben és szárazon is van. Nos, lehet, hogy a növényke is olvasta a topikot, és rájött, hogy neki szarul kéne érezni magát ebben a formában. Korábban írtam már, hogy káliumhiányra gyanakodok pont a csillag régi leveleinek látványa miatt, de azt is olvastam, hogy eléggé káliumigényes növény, és akkor is mutathat hiánytüneteket, ha amúgy normális a tápanyagszint az akváriumban.
Belegondoltam hát abba, hogy mi van, ha ennyire durván stresszeli a vízicsillagot a kinti-benti létre kényszerítés, plusz még mellé az általa kívánt káliummennyiség hiánya? Kapva az ötletem fogtam a kis piros ollómat és a reggeli kávém elfogyasztása közben lenyestem a kinőtt szárakat. RIP meg sem született kicsi lila virágok. :( A szálakat beraktam egy műanyagdobozba, jól megsprickoltam akváriumvízzel, és lezártam, még kitalálom, hogy mi legyen vele. Az egészséges részei szépek, nem szeretném kidobni.
Most várjuk az eredményt. \o/
 
Nekem egyébként van wabiban is, elég jól bírja a mostoha körülményeket, nincs hiánytünet, de virágot még nem hozott.
 
Nekem egyébként van wabiban is, elég jól bírja a mostoha körülményeket, nincs hiánytünet, de virágot még nem hozott.
Képet sokat láttam emers verzióról, de olyat nem nagyon, ahol vízben, és kint is van. Csak cserepes verziókat. Fogalmam sincs, hogy ő okozza-e a hártyát, de kezdek kifogyni az ötletekből. : D Egy próbát megér, max visszanövesztem, ha ez sem jön be.
 
Tegnap nagyon-nagyon rossz voltam. Amióta csak a figyelem középpontjába kerültek az algázó gébek, szerettem volna, de mindig lebeszéltem magam róluk. Sajnos tegnap elgyengültem, így beköltözött egy algázó hölgy és egy úr.
39566557264_458b238718_b.jpg2018.02.14_új lakó_1 by Emese Csizmadia, on Flickr
39566557894_aa5aac952e_b.jpg2018.02.14_új lakó_2_2 by Emese Csizmadia, on Flickr
39566557614_0760a5228f_b.jpg2018.02.14_új lakó_2 by Emese Csizmadia, on Flickr

Tudom, kicsi lesz nekik az akvárium, ha megnőnek. De még picik. És nagyon bizakodó vagyok a lottóval kapcsolatban, így talán lesz házunk, mire megnőnek. :rolleyes: Maximum lecserélem az akváriumot, otthon úgysem vennék észre a méretváltozást. :ROFLMAO:
Két feladatuk lenne, az időközben kialakult két algás gócpont megszüntetése. Az egyik a bolbitis legtetején nőtt, szép zöld hajalga csomó, igazi kócos fajta. A másik pedig a már korábban is nagyon szépen, véletlenül lefényképezett, ecsetalgás reineckii mini. Az alga csak egy szürke paca, de az urokról szerintem még nem sikerült ilyen éles képet csinálnom. xD Hátul homályban az új kedvenc csíkos, világoskék garnim.
39566558254_d5c569a4bf_b.jpg2018.02.14. by Emese Csizmadia, on Flickr
39566558464_a83c521066_b.jpg2018.02.14. by Emese Csizmadia, on Flickr

Murphy gyűlöl. Ha nincs nálam élőlény, a troli bent vár a megállóban, meleg van rajta, és lengéscsillapítós. Ha van nálam valami, akkor a trolira várni kell, a jármű rozoga, és hideg. Természetesen tegnap is az utóbbi volt érvényben. És most melegvízes palackot se vittem magammal. De túlélték az utazást. Szegény kis sárkányok hulla fehérek voltak, mire hazaértem velük. Nagyon gyors beszoktatás után bekerültek az akváriumba, és azonnal vissza is nyerték a színűket. A hímnek nagyon szép narancssárgás a hátuszonya. :3 Egy darabig figyeltem őket, hogy nem akarják-e feldobni a tappancsot, aztán lekapcsoltam a villanyt és hagytam őket. Oda-oda pillantva olyanokat láttam, hogy a pandák tank módjára gyalogolnak át rajtuk, és egyszer még a csigának is sikerült az egyiket megijesztenie, de szerencsére hamar rájöttek, hogy senki nem akarja őket bántani, és nem ijedeztek már annyira. Még lefekvés előtt rájuk néztem, mindkettő fejjel lefelé volt a sarokban nem kis ijedséget okozva, de életben voltak még akkor is. :'D A tetejét letakartam éjjelre, többektől hallottam, hogy kiugrottak. Legalább egy éjszakát éljenek túl.
Amikor az urok kaptak reggelit, a gébek is jöttek lopkodni. Pedig aggódtam, hogy hogyan fogom őket átszoktatni spirulinára, ha majd elfogy az algám. Most azon gondolkozok hogyan vegyem rá őket, hogy ne a tápot egyék, hanem az algát. Csak nekik növesztettem! :LOL: Remélem, ha rájönnek, hogy alga is van, cuppognak majd azon is. Az etetés utáni villanylekapcsolásnál izgatottak lettek, úgyhogy remélem, nem ugranak ki napközben, amikor felkapcsolódik megint a világítás.
Jó pont, hogy nagyon érdeklődőek, nem bujkálnak hátul a susnyásban, amikor leültem máris jöttek az üveghez.

A hártya ugyanúgy előjött reggelre, de mintha kevésbé lett volna vastag. Aztán lehet, hogy csak képzelem, és pont ugyanannyi volt. Még látok vízicsillag levelet, amit szerintem le kell csípnem, hétvégén megnyírok mindent normálisan. A vízértékékek ugyanazok, egyedül a foszfát csökken szépen, most már csak 0.3 volt. Jövő héttől tényleg jöhet a csökkentett adag macro ismét.

A norvég garnéla tenyészet, amit követek, csinált egy Fb-os give-away játékot, tangerine tigereket lehet nyerni, és postázzák EU-n beül. Megkérdeztem hát barátomat, hogy ha megnyerem a norvég garnélákat, és túlélik az utat a postán, akkor csinálhatok-e nekik külön akváriumot. Miután jól kiröhögte magát, beleegyezett. Szóval drukkoljatok, hogy én is nevethessek egy jót, miközben hazacipeltetem vele a spéci garnélatalajt. (y)
 
Utoljára módosított:
Az én gébeim repülőgépek... mármint repülő gébek. Mármint kifelé az akváriumból. Egyet elszáradva találtunk valamelyik reggel, a másik az esti filmezés közben röppent ki. Azt vettük észre, hogy mindkét macska az akvárium elé gyűlt és nagyon izgatottan figyelt. Persze ahhoz málék voltak, hogy megegyék szegény szárazra került jószágot. Mire odamentem, hogy megnézzem, mi van, már félig kiszáradt a drága és ragadt a padlóhoz. A farkánál fogva sikerült felemelni és visszadobni a vízbe, úgy süllyedt el, mint egy tégla. Na mondom, ennek annyi. Erre másnap reggel már vígan úszkált. :ROFLMAO:
 
Az én gébeim repülőgépek... mármint repülő gébek. Mármint kifelé az akváriumból. Egyet elszáradva találtunk valamelyik reggel, a másik az esti filmezés közben röppent ki. Azt vettük észre, hogy mindkét macska az akvárium elé gyűlt és nagyon izgatottan figyelt. Persze ahhoz málék voltak, hogy megegyék szegény szárazra került jószágot. Mire odamentem, hogy megnézzem, mi van, már félig kiszáradt a drága és ragadt a padlóhoz. A farkánál fogva sikerült felemelni és visszadobni a vízbe, úgy süllyedt el, mint egy tégla. Na mondom, ennek annyi. Erre másnap reggel már vígan úszkált. :ROFLMAO:
Ajaj, az egyiket tudtam, hogy repült, nem tudtam, hogy egy másik is evolúciós ugrásra készült volna. : D Hát reméljük én lustákat kaptam, és maradnak a vízben.
 
Ez a szépség vasárnap költözik. :love: Sajnos poénból licitáltam rá. Pár másodpercen belül rám licitáltak. A lezárás előtt negyed órával ismét írtam egy összeget, és vártam, hogy jöjjön a leányzó és leüsse. De nem történt meg. :'DD Le kéne állnom ezekkel a viccekkel. Ezek után tuti megnyerem a garnélákat is, csak hogy szivatva legyek. :ROFLMAO:
28059080_806827046186761_3487236463431935277_n.jpg
 
Csabi lassan a sarokba fog állítani az ilyen húzásokért. :sneaky:

Fogadjunk, hogy most az a terv, hogy újraéleszted a 10 literest.
 
Csabi lassan a sarokba fog állítani az ilyen húzásokért. :sneaky:

Fogadjunk, hogy most az a terv, hogy újraéleszted a 10 literest.
Semmi ilyenre nem gondoltam. :D Amúgy az első licit az ő ötlete volt. A másodikat követtem el én. :p Már nézem a fűtőket, mert szegénykém feneke be fog fagyni nélküle. És már kattog az agyam, hogy mit építsek neki az akváriumban. :whistle:
 
Akarok bele fát, szeretnek bujkálni. Már olyanra is gondoltam, hogy a kockátokban paludáriumszerűen lesz sziget, mocsári növényekkel, és nem töltöm tele vízzel. Csak azt nem tudom még, hogy hova tehetnék egy akkorát. :D Majd kitalálom, egyelőre nem dolgoztam még fel, hogy megint hülyeséget csináltam. :"D
 
...mert Őasszonysága sehol máshol nem talált magának algát az akváriumban. :')

DSC_0172.JPG

Holnap a TerraPlázán átveszem a gyönyörűségemet, már ázik a fája a kis akváriumban. Lehet, hogy ezt előbb kellett volna megejteni, olyan deja vu érzésem van a kapkodással kapcsolatban. :rolleyes:
 
Az ideiglenes betta lak, és új lakója.
001.jpg
Egyelőre a régi Eheim belső fogja szűrni, lesz benne pár kerámiagyűrű, és megpakolom perlonnal, hogy ne legyen túl nagy a sodrás. Ha még mindig nem jó, akkor valamit ügyködök majd a kifolyójával is. A csobogós szűrőtől kicsit tartok, hogy....csobog. :D Mindig az a félelmem, hogy elárasztom a lakást, ha halk csobogásra ébrednék minden reggel, szerintem meghalnék. :'D
Mivel fűtő csak egy van, a 30-asban pár napig fázni fognak, amíg szerzek majd egy Eheim fűtőt. Lehetőleg valami alacsony fogyasztású kéne, ami elég a 10-esbe, a mostani pedig mehetne vissza. Tavaszig biztosan ebben a kockában marad. Utána pedig sok-sok tervem van, de összeszedetten akarom megcsinálni végre. : )
Ő pedig, bár nem vízi, de szintén mai szerzemény:
002.jpg
A jobb oldali egy frissen szerzett leányzó. És máris megmutatta, hogy mennyire nem viselkedik gekkóként a gekkónk. A terrárium emeleteinél mindenféle köztes szintet kellett beraknom, mert az első leányzó nem tudott fel-le mászni. Az új felhúzta magát a földszintről. o_O Lefelé meg simán leengedte magát, nem kellett neki a plusz lépcsőket használnia.
 
Back
Oldal tetejére