• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

öntsétek be a vizet is az akváriumba...
Persze ne répalevet, de a száraz levelek tobozok áztatóvizét, persze ha nem féltek egy kis barnás víztől :)
 
Kezdem úgy érezni, hogy túl jól tartom a halakat, ami miatt tele van az akvárium kajamaradékkal, így a garnélák nem éhesek, hogy rárepüljenek a zöldségre. Már próbáltam az uborkát, cukkinit, salátalevelet, de több nap után is mindig csak pár darab kotorászik rajta. Egyedül a sóska vagy spenót levél (fogalmam sincs melyik, mindig keverem) volt az, amire szép nagy csapat verődött össze, de azok meg eleve ezen nevelkedtek, mivel a garnikkal együtt levelet is kaptam @elektrorudi -tól. Diófalevél is volt bent nekik tegnap, de az se nyerte el különösebben a tetszésüket se most, se korábban, mikor raktam be. Guava levél volt még korábban, de az alatt is inkább csak bujkálni láttam őket, rajta kotorni csak 1-1 lézengőt.
Van még egy kis fagyasztott uborka és cukkini, szerintem nem is kísérletezek mással, amíg nem tudok biztos helyről szerezni zöldséget.
ebben lehet valami. Annyi kaját kéne adni a halaknak amit meg is esznek. Persze egy-egy elkallódott lemez/szemcse nem gond, de ha tényleg minden teli van kajamaradékkal, az inkább okozhatja a meleg vízben a mérgezést, mint az egy napos répaszelet.
 
Diófalevél is volt bent nekik tegnap, de az se nyerte el különösebben a tetszésüket se most, se korábban, mikor raktam be. Guava levél volt még korábban, de az alatt is inkább csak bujkálni láttam őket, rajta kotorni csak 1-1 lézengőt.
A száraz levelekhez, kell akár 1-2 hét is még neki kezdenek, még akkor is ha le van forrázva.
 
A múltkor még rám szóltál, hogy mért forrázom le, mert kiázik belőle a hasznos dolgok. :):cool:
Ha jó rémlik, az éger tobozról volt szó. :)

Igen?

Egyébként én is csak most kezdtem el a gyorsforrázást, idegesített hogy napokig kering a vízfelszínen a toboz...
Annyira forrázom csak hogy még színe is alig jön.
 
ebben lehet valami. Annyi kaját kéne adni a halaknak amit meg is esznek. Persze egy-egy elkallódott lemez/szemcse nem gond, de ha tényleg minden teli van kajamaradékkal, az inkább okozhatja a meleg vízben a mérgezést, mint az egy napos répaszelet.
A kaja maradéktól , a cyano is felbukkanhat.
 
öntsétek be a vizet is az akváriumba...
Persze ne répalevet, de a száraz levelek tobozok áztatóvizét, persze ha nem féltek egy kis barnás víztől :)
Érkezőben van a Seachem Purigen, szóval a barna vízzel nem lesz gondom. : D
ebben lehet valami. Annyi kaját kéne adni a halaknak amit meg is esznek. Persze egy-egy elkallódott lemez/szemcse nem gond, de ha tényleg minden teli van kajamaradékkal, az inkább okozhatja a meleg vízben a mérgezést, mint az egy napos répaszelet.
Azért nem áll hegyekben a lehullott halkaja. :D A kis urok viszont elég bénán esznek. A pandák egy ideje nem kapnak külön, bőven felporszívózzák ők is a maradékot.
A száraz levelekhez, kell akár 1-2 hét is még neki kezdenek, még akkor is ha le van forrázva.
A guavát mindig sokáig bent hagytam, a diófát valamiért nem mertem, 4-5 nap után ki szoktam szedni.
A kaja maradéktól , a cyano is felbukkanhat.
Leállított szűrőnél kapnak enni, úgyhogy nem hordja szét szerencsére az áramlat. Elég hamar eltűnik onnan a maradék, ha lehullik. Megpróbálok majd kevesebbet adni most, hogy nincs a falánk guppi, de ezt még szoknom kell majd.
 
A túlzott kaja adagolástól, én is megjártam. Most mikor egy hétre is elutazok, induláskor megetetem őket, és utána nincs több kaja. Még a automata etetőt is szabadságoltam.
Nem lesz semmi bajuk ha ritkábban vannak ettetve.
 
A túlzott kaja adagolástól, én is megjártam. Most mikor egy hétre is elutazok, induláskor megetetem őket, és utána nincs több kaja. Még a automata etetőt is szabadságoltam.
Nem lesz semmi bajuk ha ritkábban vannak ettetve.
Korábban tartottam diéta napot, amikor nem volt etetés. Csak az uroknál ugye azt olvasni, hogy napi 2-3-szor kell kapniuk keveset. Volt pár nap, amikor csak egyszer etettem, de azt vettem észre, mintha beesett volna a gyomruk, amitől bepánikoltam, így szépen visszatértem a napi két alkalomra. Visszaveszek most az adagból mindenképpen. Főleg, hogy most már nem eszik fel előlük. :(
Utazásnál én se etettem többet a szokásosnál, azt tudom, hogy kibírják. Nyilván nem egy hónapot, de azért pár napra nem féltettem őket.
 
A garnélák biztos hogy nem fognak éhen halni ha nem kapnak sűrűn kaját. Ők mindig találnak maguknak. Eltudnak csámcsogni a algán meg biofilmen.
 
Kezdem úgy érezni, hogy túl jól tartom a halakat, ami miatt tele van az akvárium kajamaradékkal, így a garnélák nem éhesek, hogy rárepüljenek a zöldségre. Már próbáltam az uborkát, cukkinit, salátalevelet, de több nap után is mindig csak pár darab kotorászik rajta. Egyedül a sóska vagy spenót levél (fogalmam sincs melyik, mindig keverem) volt az, amire szép nagy csapat verődött össze, de azok meg eleve ezen nevelkedtek, mivel a garnikkal együtt levelet is kaptam @elektrorudi -tól. Diófalevél is volt bent nekik tegnap, de az se nyerte el különösebben a tetszésüket se most, se korábban, mikor raktam be. Guava levél volt még korábban, de az alatt is inkább csak bujkálni láttam őket, rajta kotorni csak 1-1 lézengőt.
Van még egy kis fagyasztott uborka és cukkini, szerintem nem is kísérletezek mással, amíg nem tudok biztos helyről szerezni zöldséget.
Szia!
Dió és fenyő levelet/származékot nem tennék, az akvába. A sóska levél, nem spenótlevél... :) Te melyiket szereted jobban? (a (bébi)spenótot nálam sem ették)
Az a tapasztatom, hogy inkább az ízes dolgokat kedvelik: sóska, sárgarépa, sütőtök. Az ízetleneket nem: saláta, uborka, cukkini. Persze ízlések és pofonok... :)
 
Szia!
Dió és fenyő levelet/származékot nem tennék, az akvába. A sóska levél, nem spenótlevél... :) Te melyiket szereted jobban? (a (bébi)spenótot nálam sem ették)
Az a tapasztatom, hogy inkább az ízes dolgokat kedvelik: sóska, sárgarépa, sütőtök. Az ízetleneket nem: saláta, uborka, cukkini. Persze ízlések és pofonok... :)
ezt megerősíthetem... ha a tieidnek van ízlése az enyémeknél a pofon... vagy fordítva. Nálam pont a spenót és cukkini fogy, a répa, sütőtök nem volt akkora siker. ;)
 
A garnélák biztos hogy nem fognak éhen halni ha nem kapnak sűrűn kaját. Ők mindig találnak maguknak. Eltudnak csámcsogni a algán meg biofilmen.
Ohh, azt tudom, hónapok óta nem kapnak külön kaját, max néha a zöldséggel próbálkozok meg. Pedig van nekik, vettem még tavaly , amikor meghoztam az első adagot. Le se tojták. :D Egyedül az amanok mentek rá. Egy darabig azzal etettem a pandákat, mivel a pandák is tettek magasról a saját spirulina tablettájukra, és inkább rámentek a garnikajára. De már azt is megunták. Helyette kaptak Dennerle Cookies-t, de már azt is ott hagyták, és inkább eszik a lehullott Complete Gourmet Menu maradékot (ezt zúzom porszerűvé az uroknak). Jelenleg van otthon vagy 5 féle kaja, amit váltakozva adok.
Szia!
Dió és fenyő levelet/származékot nem tennék, az akvába. A sóska levél, nem spenótlevél... :) Te melyiket szereted jobban? (a (bébi)spenótot nálam sem ették)
Az a tapasztatom, hogy inkább az ízes dolgokat kedvelik: sóska, sárgarépa, sütőtök. Az ízetleneket nem: saláta, uborka, cukkini. Persze ízlések és pofonok... :)
Egyiket se szeretem. :D A diófalevél @Luigi13 -éktól jött, náluk eszik a garnélák. @Szella -nál pl. imádják a cukkinit is. Nálam az uborka volt eddig a legeredményesebb, de az is már akkor, amikor szinte fojt. Szóval tényleg teljesen random, hogy kinél mit kedvelnek. A Garnelenhaus-nál láttam nekik való sticket, azzal szemeztem még, de nem mertem megrendeltetni, amikor volt a csoportos vásárlás onnan.
Rudi, fenyő levelet ki rak az akváriumba? mert én még nem halottam.:):confused:
Diófa levelet, szerintem elég sokan használunk.
Beledőlt a karácsonyfa! :D
 
Toboz ér? :) mert akkor mi jelentkezünk a karácsonyfával.
Meskó: ha kérsz catappa levelet vagy égertobozt, szólj, nekünk van még pár, szívesen adunk.
Catappa kivonatot adagolok, hetente kétszer 1,5 ml-t, nem tudom ezt túl lehet-e adagolni. :confused: Az égertobozt meglesem majd, dekorációnak sem utolsó. A golyót meg kivettem, 5 centis körzetébe nem mentek garnélák, de a hydrák baromi jól érezték magukat rajta. Barátom megkérdezte, hogy miért van pingpong labda az akváriumban. :'D
 
mert akkor mi jelentkezünk a karácsonyfával.
Azt tudom hogy Ti annyira elvetemültek vagytok, karácsonyfát(karácsonymohát) raktok az akváriumba.:):D
De dió és fenyő levélről volt szó. Az éger toboz megint más. Más a fenyő toboznál is.
 
Rudi, fenyő levelet ki rak az akváriumba? mert én még nem halottam.:):confused:
Diófa levelet, szerintem elég sokan használunk.
Nem tudom, hátha eszébe jutna valakinek a fenyő :) . Nálunk a fenyő- és a diófa alól minden növény kipusztul. Gondoltam, akkor akváriuba se való. De a jelek szerint, mégis.
 
Nálunk a fenyő- és a diófa alól minden növény kipusztul.
Én azt inkább az árnyék, a tápanyagelszívás, és a lehulló levelekből képzett talajtakaró számlájára írnám. Nehezen is bomlik le a fenyő levele, és megfojtja azt, ami esetleg nőne alatta.
Nálunk a diófánál nincs gond, szép kis gyep van alatta, meg egy fél sziklakert.
 
Vízcsere után nem történt újabb elhullás, és az utolsó amano (tegnap óta Connor MacLeod névvel) is bent maradt a helyén. Kaját nem kaptak, és szerintem még ma is éheztetve lesznek, nem tudom mennyire nyírta ki a szűrőbacikat a mérgezés. Holnaptól pedig lényegesen kevesebbet kapnak. Tegnap este már lámpaoltás után értem haza, így nem láttam, de ma reggel az a látvány fogadott, hogy az ambúliák teteje elkezdett bepirosodni. :giggle: És vasárnap óta nőttek is jó 2-3 centit. A rotala is, ami tavaly nyár óta 3-4 szálra redukálódott, szépen növekszik és pirosodik. Pirosodás alatt narancssárgás-rozsdabarnás színt kell érteni nálam. :D De határozottan nem zöld. Láthatóan hálásak a rendszeres, napi adag micronak.
Vasárnapi kép:
40047606322_8e72dbb002_c.jpgDSC_0094 by Emese Csizmadia, on Flickr

Ma reggeli (vakus) kép:
40130466461_5ef754e890_c.jpg2018_02_07 by Emese Csizmadia, on Flickr
 
Vízcsere előtt: TDS - 159, pH - 7 körül, KH - 8, foszfát 0,5. Lassan, de csökken, úgyhogy pár hét, és visszaállhatok a macrora is talán.
Kitisztítottam a csöveket, rájuk fért. Néhány hete elég sűrű olajos rétegem van, és elfogyott a papírtörlő is. Nem, akkor sem veszek skimmert, nagy és ronda egy ekkora akváriumba. :( Reméljük csak a csövek durva koszolódása volt az ok, és most majd megszűnik. Nem tudom, hogy az áramlás maga okozhat-e ilyet, de emlékeim szerint akkor tűnt fel, amikor kicseréltem a pipe-ot a flakonra. Meglátjuk, most visszajön-e. Növényektől kétlem, hogy lenne, nem pusztul semmi olyan mértékben, hogy ilyen szintű hártyásodást okozzon. És már egy ideje fagyasztott kajával se etetek, de most, hogy így belegondolok, meg kéne kínálni az urokat. :D
Kép majd máskor, metszeni kellett a sessiliflorát és a vízicsillagot, úgyhogy most keszekusza minden. Megpróbáltam a buborékozó mohát lefényképezni, de.... :'D Majd egyszer lesz fényképezőm és megtanulok fotózni.
 
Back
Oldal tetejére