• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Köszönöm, nekem is nagyon tetszik ez most. Végre nem csupasz. Került be rotala, ludwigia, és megpróbálkozok a parvulával. Akartam még egy negyedik, szintén vöröskét, de valami azt súgta, hogy elég a növényekből. És tényleg nem tudnám már hova rakni. :D Kimostam a perlont, a következő takarításnál majd cserélni is kell. Lerövidítettem a csöveket is, remélem, ha lesz új asztal, elég lesz ez a méret is. Bár úgyis átlátszóra akarok majd váltani, úgyhogy nem lényeges annyira.
Vettem Easy Carbo-t, had örüljenek. Remélem szépen beindul majd mindenki.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Nem sok lényeges dolog történt a hétvége óta. A takony már megjelent másnap, most sűrűsödik. A kis garnélák és a csigák rávetették magukat, de érdemi munkát nem tudnak végezni rajta. Hétvégén besegítek a takarításba. Meg a csöveket is ki kell pucolni, mert érezhetően visszaesett az ereje. És még így is jobb a nyomása, mint szegény 2211-nek volt fénykorában. Jól megszívattam magam azzal a vásárlással.:rolleyes: Sebaj, megtanultam a leckét. Legalábbis remélem. :D
Az új növények még nem mutatták, hogy rosszul éreznék magukat. A Ludvigia pár szálát már le kell csípnem, mert már kikandikálnak a vízből feltöltés után is, de egyelőre nem bízom el magam. Ha jól rémlenek az olvasottak, akkor a növények pár hétig még a tartalékaikból is fel tudják használni a szükséges tápanyagot, és becsapják a gazdájukat. A növényeknek is gazdájuk van? A rotalán is látok új hajtásokat, és a parvula se akar már kijönni helyéről. Első 2 reggelen még dugdostam őket vissza a helyére, de ezt inkább a pandák számlájára írnám. A buce gyönyörűen növöget, nagyon jó látni, hogy fel tudott éledni a hamvaiból is. :oops: Ugyanez vonatkozik a garnélákhoz kapott tüskéshínárra, az utóbbi időben stagnált, az új világítás óta azonban nőtt egy arasznyit, és a kicsi darabkái is elkezdtek nőni. Az úszónövényekkel sajnos nincs ilyen szerencsém. Az erős áramlat folyamatosan lent tartotta egy részüket a víz alatt, sokak lent ragadtak növényekbe akadva. És ezt nem viselték túl jól. :( Próbálom kiszedegetni a bebarnult, láthatóan halott leveleket, de nehéz. Ha az esőztetőt a felszín alá tettem, akkor viszont a víz nem mozgott eléggé, és ebben a nagy melegben elég durva filmréteg alakult ki, ami szintén nem volt jó. Most, hogy kisebb az áramlás, már nem búvárkodnak, de a csőtisztítás után ki tudja mi lesz. Tervben van, hogy az esőztető átkerüljön az oldalsó falra, csak még egy fűrészt kell szereznem. Nincs a célnak megfelelő erősségű kés se a lakásban. Talán azon a 40 cm hosszú távon már eléggé legyengül az áramlás, hogy ne vigye le az úszónövényeket a felszín alá.
A lámpa pedig szerintem ráz... Vagy minimum egyikőnk fel van töltődve, és mivel ő van bedugva a konnektorba, rá tippelek. Viszont csak akkor csíp meg, amikor először érek hozzá, ha utána tapizom, már nem érzek semmit. Ezt csak megjegyeztem, otthon inkább hallgatok róla, mert csak megkapnám, hogy "én megmondtam, hogy ne vegyél kínait!". :D Nem adom meg ezt az örömet... :cool: Az állítható fém lábakat pedig jövő hónapban rendelem, nem túl stabilak a mostaniak, már párszor majdnem belelöktem. :cautious:
 
.
A lámpa pedig szerintem ráz... Vagy minimum egyikőnk fel van töltődve, és mivel ő van bedugva a konnektorba, rá tippelek. Viszont csak akkor csíp meg, amikor először érek hozzá, ha utána tapizom, már nem érzek semmit.
Szió!

Szerintem nem kell a legrosszabbra gondolni, de azért nézze meg a párod is, ne titkold, nehogy baj érjen. Statikus többletünk miatt pl.a fémek így lépnek kapcsolatba velünk, megbolondíthatjuk akár az elektronikus eszközöket is. Pláne, ha műszálas ruhát viselünk. Egyébként ez bemutatkozásnál jól jöhet. Biztosan emlékezni fognak rád. bzzzz :woot: Vagy ott van például a krumpli. Jól tudjuk, hogy vezeti az áramot. Például, ha sok krumplit eszel, akkor mindenképp töltöttebb leszel. :ROFLMAO: (ez utóbbi természetesen vicc volt, max a pocak lesz tömöttebb)

ui: esőztetőt késsel inkább ne!
 
Szió!

Szerintem nem kell a legrosszabbra gondolni, de azért nézze meg a párod is, ne titkold, nehogy baj érjen. Statikus többletünk miatt pl.a fémek így lépnek kapcsolatba velünk, megbolondíthatjuk akár az elektronikus eszközöket is. Pláne, ha műszálas ruhát viselünk. Egyébként ez bemutatkozásnál jól jöhet. Biztosan emlékezni fognak rád. bzzzz :woot: Vagy ott van például a krumpli. Jól tudjuk, hogy vezeti az áramot. Például, ha sok krumplit eszel, akkor mindenképp töltöttebb leszel. :ROFLMAO: (ez utóbbi természetesen vicc volt, max a pocak lesz tömöttebb)

ui: esőztetőt késsel inkább ne!
Hiába mutatnám meg, sokat nem tudnánk vele kezdeni, fáziscerka nincs otthon (pedig régen mennyit szórakoztam én azzal... xD), szétszedni meg nem fogja, nem is engedném. Amíg nem annyira erős, hogy elkapjam a kezem, addig nem parázok rá. Meg lehet az se lenne rossz ötlet, ha nem úgy matatnék ott, hogy be van dugva, miközben bármikor leverhetem...
Az esőztetőt hagyom, amíg nincs célszerszám, egy ismerősünk már lóg pár hónapja ház körüli munkákkal, ezt is felírom a listára. :D

Kicsit elcsábultam, az ingyenes növényekhez raktak fel limnobium laevigatum-ot, de amíg nincs megoldva a búvárkodás, addig nem akarok új halálra ítélteket berakni.
 
az ingyenes növényekhez raktak fel limnobium laevigatum-ot, de amíg nincs megoldva a búvárkodás, addig nem akarok új halálra ítélteket berakni
Vidd csak nyugodtan, ha mégis kinyírnád őket kb. egy hónap múlva tudunk adni ugyanannyit. :D
 
Hiába mutatnám meg, sokat nem tudnánk vele kezdeni, fáziscerka nincs otthon (pedig régen mennyit szórakoztam én azzal... xD), szétszedni meg nem fogja, nem is engedném. Amíg nem annyira erős, hogy elkapjam a kezem, addig nem parázok rá. Meg lehet az se lenne rossz ötlet, ha nem úgy matatnék ott, hogy be van dugva, miközben bármikor leverhetem...
Az esőztetőt hagyom, amíg nincs célszerszám, egy ismerősünk már lóg pár hónapja ház körüli munkákkal, ezt is felírom a listára. :D

Kicsit elcsábultam, az ingyenes növényekhez raktak fel limnobium laevigatum-ot, de amíg nincs megoldva a búvárkodás, addig nem akarok új halálra ítélteket berakni.
A ledes lampad traforol kell, hogy menjen, mint az enyem. 12 vagy 24V megy a lampatestbe. Ha bele is ejted a vizbe, nem fog megrazni. Csak statikus feltoltodes miatt csipkedhet. ;)

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Vidd csak nyugodtan, ha mégis kinyírnád őket kb. egy hónap múlva tudunk adni ugyanannyit. :D
Ha nem lesz jelentkeződ péntekig, akinél biztosabban életben maradnak, akkor elhozom, köszönöm. :)

A ledes lampad traforol kell, hogy menjen, mint az enyem. 12 vagy 24V megy a lampatestbe. Ha bele is ejted a vizbe, nem fog megrazni. Csak statikus feltoltodes miatt csipkedhet. ;)

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
Engem úgy neveltek, hogy ami áramba van dugva, és bele esik a vízbe, és nem ott a helye, az veszélyes. :D Szóval nem játszok ilyennel, az a tuti.

A csöveket kitisztítottam ma, nem bírtam ki hétvégéig. Jó gyorsan ment. Mondjuk a visszaszerelést még gyakorolni kell. Légtelenítésnél megszívtam a csövet, nem jött elég erősen, hát szívtam rajta még egyet. Jelentem, az akváriumvizemnek kicsit édes, kissé lágy íze van, és senki nem mondaná meg róla, hogy halak kakilnak bele.
 
Engem úgy neveltek, hogy ami áramba van dugva, és bele esik a vízbe, és nem ott a helye, az veszélyes. :D Szóval nem játszok ilyennel, az a tuti.

Nyugi! 230V sem csinal bajt, ha a vizbe esik, csak olyankor ne legyen benne a kezed! ;)
Ez utobbi sajnos tapasztalat. Meg regen egy kis foglalatu izzos lampat ejtettem a vizbe. Az izzok osszetortek a hirtelen lehulestol. Halak is tuleltek. [emoji5]


Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Nyugi! 230V sem csinal bajt, ha a vizbe esik, csak olyankor ne legyen benne a kezed! ;)
Ez utobbi sajnos tapasztalat. Meg regen egy kis foglalatu izzos lampat ejtettem a vizbe. Az izzok osszetortek a hirtelen lehulestol. Halak is tuleltek. [emoji5]


Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
Én csak hörcsögöt ejtettem akváriumba. :D Vagyis inkább a szőrmók gondolta úgy, hogy jó ötlet kiugrani a kezemből. Túlélte ő is, a teknősök is, meg én is. De ez kicsit off lett. :D

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Ilyen helyen én sem vásárolnék mert sajnos csak a profitot nézik és gond nélkül átverik a naiv vásárlót:(
Én csak olyan helyről vásárolok ahol meg van a megfelelő tudás mert ha segíteni nem is tudnak valamiben,legalább nem adnak rossz tanácsot.
 
Ilyen helyen én sem vásárolnék mert sajnos csak a profitot nézik és gond nélkül átverik a naiv vásárlót:(
Én csak olyan helyről vásárolok ahol meg van a megfelelő tudás mert ha segíteni nem is tudnak valamiben,legalább nem adnak rossz tanácsot.
Szia, ezt most melyik hozzászólásra írtad? :) Amúgy abszolút igazad van, sok helyen csak eladni akarnak, nem nézik se az élőlény igényeit, se a leendő tulaj lehetőségeit.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Szia, ezt most melyik hozzászólásra írtad? :) Amúgy abszolút igazad van, sok helyen csak eladni akarnak, nem nézik se az élőlény igényeit, se a leendő tulaj lehetőségeit.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről

Szia.véletlenül egy régebbi bejegyzésre irtam,még uj vagyok és kicsit el tévedtem az oldalak között.
 
Van egy átlátszó garnélám piros csíkokkal, tigrisnek számíthat már, vagy csak vadas? :D

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
egy vad tigris :) Csak le ne vadássza a békésebb garnélákat.
Ketten is vannak, az egyik kicsit pirosasabb, de a másik teljesen átlátszó. Ma reggel körbe-körbe úszták az akváriumot, amikor szembe találkoztak, megtapizták egymást. Sokkal aktívabb mindenki most, hogy kicsit lehűlt a víz. :)

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Ketten is vannak, az egyik kicsit pirosasabb, de a másik teljesen átlátszó. Ma reggel körbe-körbe úszták az akváriumot, amikor szembe találkoztak, megtapizták egymást. Sokkal aktívabb mindenki most, hogy kicsit lehűlt a víz. :)

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről

Garneleknal nem fordítva szokott lenni? Azaz melegebb vízben aktivabbak?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Garneleknal nem fordítva szokott lenni? Azaz melegebb vízben aktivabbak?
A hétvégén megint 27-28 fokos volt a víz, az a bettáimon kívül senkinek se volt jó. Felső határa az ajánlott hőmérsékletnek, de hosszú távon nem viselné el valószínűleg egyik élőlényem se. De legalábbis nem nagyon éreznék jól magukat benne. Most éjszaka lehűlt 24 fokra, napközben is csak 26-ig ment fel, és ez láthatóan sokkal jobban bejön mindenkinek.
Sajnos jön vissza a kánikula, muszáj lesz beszereznem a hűtést is. :cry:
 
Back
Oldal tetejére