• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pride Land

inadsz said:
Jól néz ki a kép :) Sokkal nagyobbnak tűnik min 7 liter. Remélem a betta jól fogja érezni magát az akiban :) és hogy az alga messziről elkerül ;) Nyáron mi lesz az akival? :?

Köszike. Bettacs egyelőre úgy tűnik jól érzi magát, már most sokkal szebbek a színei, mint a boltban a kis 2 decis üvegkockában. Egy fűtőt mindenképp be kell majd szerezzek, mert amikor nincs világítás csak 24-25 fokos a víz, ami azért kevés neki. A nyarat ne is kérdezd, már most nagyon tartok tőle, főleg ha esetleg elutazom, vagy ilyesmi. Lehet összerakunk párommal valami számítógépventillátoros vízhűtő rendszert...

Blasio said:
Szia Luna!

Gratula az akidhoz! A kövek elrendezése nagyon jó,tényleg nem mondja meg senki,hogy 7 liter. :shock: Viszont a növények nem nőnek majd túl nagyra?

Köszönöm Blasio! A növények valószínűleg előbb, vagy utóbb valóban kinövik az akváriumot, de ez, mint említettem, csak egy amolyan legyen valami szép zöld a szobában című akvárium, egyelőre sikerélménynek nem rossz. A későbbiekben mindenképpen szeretnék valami igazán szépet összedobni, majd meglátjuk mi lesz belőle.

viktorlantos said:
baba a kis aki, és végre jó látni egy fotót is hogy fest a szobában. :thumbup:

Köszi. :) Mostanra kapta meg a végleges helyét, már csak a bútort kellene alatta lecserélni, mert hogy nem fér bele a szűrő... :cry: Jelenleg a nagyobb akvárium is folyamatos növényesítés alatt van, majd kiderül mi lesz belőle. :) A bonsai-om direkt szereti szerintem az Arcadia fényét, szépen gyarapszik ő is, hála az ADA tápoknak (a vízcserénél leszívott vízzel locsolom).
 
Szia Luna!

Gratula a kis akihoz nagyon jó lett ,a kövek elrendezése különösen tetszik. :thumbup: ,én legalább 30 lityisnek néztem! Írigylem a tehetségedet ,ilyen apró alkotást nehéz lehet összehozni! /nekem a kezem se igen férne be a 7 literbe :lol: /

Ui.:A másik akiról nem kapunk 1 képecskét?

Szép napot ,üdv:w-rig!
 
W-rig!

Köszönöm szépen, mindig nagyon jó érzés ilyen visszajelzéseket kapni! A nagyobbacska akvárium egyelőre nem a fotogén kategória sajnos, még átalakítás alatt van erősen, most gondolkozom, hogy milyen növényeket lenne érdemes beszerezni hozzá, hogy valahogyan ki is nézzen... Ráadásul a harcsák erősen ellenségesen viseltetnek az én "lakberendezői készségeimmel" kapcsolatban, úgyhogy nem olyan egyszerű a szitu... :mrgreen:
 
Akadt egy kis flow problémám. Igazából túl sok jobb ötletem nincs, mint hogy átrendezzem az egészet. Az alábbi képen jól látható, hogy bal oldalt, a főkő tövében az áramlat "kiássa" az aljzatot, míg a befolyó alatti részen, és a két nagy kő között szinte nulla az áramlás. A főkövem sajnos az akvárium oldal, és hátlapjához is majdnem hozzáér, gondolom ez okozza a flow problémámat. Ötlet? A szűrőt a másik oldalra nem tudom áttenni, mivel így is épphogy elfér a szekrény... A szekrénybe meg nem fér bele... :(

Ezen a képen jól látszik, hogy a flow kiássa a "talajt". Ahogy elnéztem, itt az akvárium üvegének futva felfelé indul, aztán a kő alacsonyabb részén átvágva a hátlapnak fut, onnan irányul a beszívó csonk felé.

flow.jpg


Bocs a buta rajzért, jobb nem jött össze. A két zöld csík ugye a kifolyó ág, és a beszívó csonk (ez van a képen felül). Szürke foltok a kövek, piros csík nagyjából a flow útvonala, a sárga négyzetek a kritikus területeket jelzik.

flow1.jpg

Sajnos tényleg nincs jobb ötletem, mint hogy átrendezem az egészet... Nagyon örülnék, ha segítenétek... :(
 
Esetleg valamivel tereld felfelé a kifolyó ágat. Így gyengébb is lesz és jobban szétoszlik az áramlás.
Igazából az üvegkifolyók tölcsére pont ezt a célt szolgálja.
 
Luna said:
Ismerem sajnos... :( Más élőlény nem tehet róla, mert nincs. :) Amíg túladagoltam az Easy Carbo-t poytogtak, mint az őszilégy. :twisted:

Szia!

Pontosan mit értesz túladagolás alatt? Kb. hányszoros? Az utóbbi időben nálam is megszaporodtak a barna csigák, hiába a csigaevő csiga sereg. Jó lenne látni, hogy potyognak, mint az őszilégy :)
 
Ha van más élőlényed is, nagyon nem ajánlom, azokra is mérgező.

Atti: Köszi, erre nem is gondoltam.
 
Hasonló probléma volt nálam is, igaz egy "sokkal" nagyobb ;) 20 literes akváriumban.
Szóval a nanóban nálam 2 dolog segített. Visszavettem kicsit az áramlást és kicsit nekivezettem az esőztetőt a fősziklának. Így megtöri a víz erejét és már nem ássa ki az aljzatot.
Nálad ennél a kicsi akinál ezt nehezebb megoldani de én mindenképp visszavenném addig a szűrő erejét, hogy ne okozzon problémát. És javítanék a beömlő elhelyezésén. Maradhat ugyanazon az oldalon, de lehet nem kell hogy a sarokban legyen.
 
Úgy néz ki, a napokban szét kapom az akváriumot, mert a jelenlegi formája nem igazán jön be. Tervezek bele még plusz aljzatot, és táptalajt is végre, hogy a tenellus is boldog lehessen. Három napra magára hagytam az akit, és ellepett a barna alga is sajnos, de kitartóan harcolunk egymással. Csak a fogkefe kezdi feladni... :D Betta él és virul, úgy látszik jól érzi magát egyelőre.
 
Szia Luna.Nehéz egy ilyen kis akinál fentartani az egyensúlyt!Nagy fába vágtad a fejszéd!De kitartás. :thumbup: Jó az akid,én is azt hittem,hogy 20-40l-es lehet.Algamentességet kívánok a továbbiakban!Hali Jani.
 
Luna teljesen egyértelmű, hogy a nano akikra iszonyat módon kell figyelni. 40 literesnél kisebb akit csak annak javasolok, aki gyakorlatilag naponta tudja figyelni és gondozni. Viszont rengeteget tanulsz tőle, az első nagyobb akidat nevetve fogod karbantartani, mondván, hogy "Ja?! Hogy ez ennyi?"... ;)
 
Hát igazából választás nem volt, hátamra mégsem csaphattam a rendszert. Most egy kicsit tudatosabban fogok nekiindulni a berendezésnek, meglátjuk mi sül ki belőle. Egyébként nem okozna problémát az odafigyelés, anyukám szokott rá (fel)ügyelni, mikor én nem vagyok, de most valahogy elmaradt.
Egyébként van nekem egy olyan sanda gyanúm, hogy a tenellus-nak hiányzott a táptalaj, kíváncsi vagyok megindul-e ha megkapja.
 
Szia Luna!

Ugye azért a kövek elrendezésén nem változtatsz??? Nagyon csini kis akit dobtál össze :thumbup: ,én személy szerint sajnálnám a jelenlegi összképet-nekem nagyon tetszik bár a változtatás joga Nálad van !
-A tenellus bizti szereti a táptalajt, nálam van tápt. és a nyírást követő 3. napon már hozta a friss hajtásokat és az aki minden pontján gyomlálgatnom kell mert pillanatok alatt elkúszik,na meg hát az ADA fűszereket is kedveli!

Szép napot üdv:w-rig!
 
Ugyan említettem is, hogy átrendezem az akit, hát ez már nem fog összejönni. Sajnos valami oknál fogva elengedett az aki ragasztása az egyik sarokban, szerencsére időben észrevettem, úgyhogy nem úszott el a szoba... :cry: Betta egyelőre egy vödörben a növények és egy szűrő társaságában... :(
Három hónapon belül a harmadik akváriumom bal hátsó sarka adta meg magát, igaz az egyiket én törtem el. Ebben a lakásban van valami bal hátsó sarok átok... :cry:
 
Luna said:
Ugyan említettem is, hogy átrendezem az akit, hát ez már nem fog összejönni. Sajnos valami oknál fogva elengedett az aki ragasztása az egyik sarokban, szerencsére időben észrevettem, úgyhogy nem úszott el a szoba... :cry: Betta egyelőre egy vödörben a növények és egy szűrő társaságában... :(
Három hónapon belül a harmadik akváriumom bal hátsó sarka adta meg magát, igaz az egyiket én törtem el. Ebben a lakásban van valami bal hátsó sarok átok... :cry:

FBS?
 
Luna said:
Ugyan említettem is, hogy átrendezem az akit, hát ez már nem fog összejönni. Sajnos valami oknál fogva elengedett az aki ragasztása az egyik sarokban, szerencsére időben észrevettem, úgyhogy nem úszott el a szoba... :cry: Betta egyelőre egy vödörben a növények és egy szűrő társaságában... :(
Három hónapon belül a harmadik akváriumom bal hátsó sarka adta meg magát, igaz az egyiket én törtem el. Ebben a lakásban van valami bal hátsó sarok átok... :cry:

Ez nagyon szomorú!!! :(
Nállad nehezen megy akkor az akvakertészkedés!! :(
 
Üdv!

Lehet, hogy megérne egy szekrényvizsgálatot. Nekem is volt hasonló problémám, a szolgálatot teljesítő szekrény, középen nem rendelkezett alátámasztással. Így idővel a nyomás, az akvárium elejét középen kinyomta, nem volt vészes, csak ereszteni kezdett.

De a Te esetedben lehet, hogy csak "bal"-szerencse. ;)
 
Sid: Magamat ismerve kuka... Még a végén hozzáragadnék az akihoz. :D

Cecska: Hát igen, de még ha csak az menne nehezen... :(

Grof-X: Nem a szekrénnyel van probléma, meg nehogy már ne bírjon el 10 kilót, vízszintmérő-mivanbigyóval néztük hogy vízszintes-e, nem azzal van a baj.A ragasztás jött szét a sarokban, mintha kilyukadt volna. Fotót nem tudok róla csinálni, maga a lyuk nagyon pici, de sajnos ahhoz épp elég, hogy a víz elszivárogjon szép lassan.

Kínlódni nincs kedvem egy tulajdonképpen 500 forintos üveg miatt... Betta a jövőhéten kap egy akváriumot, csak neki berendezve, mivel kicsit megviselte szegényt a nagy áramlás. Növényezés meg majd akkor, ha lesz végre egy kis időnk párommal körülnézni, hogy milyen bútort tudunk szerezni, vagy összerakni. Aztán kezdem elölről. Még szerencse, hogy makacs egy jószág vagyok... :oops:
Köszi még egyszer az együttérzést. :wave:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére