• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pozitív élmények

Több mint egy éve, hogy beköltözött életünkbe egy rút vírus, a Covid-19.
Amikor leállt az élet, hihetetlen megrendítő volt számomra, hogy azok, akik (anyagilag) a legtöbbet vesztették, inkább a frontvonalban dolgozó egészségügyi szakembereket, orvosokat, ápolókat és mentősöket siettek támogatni. Kisvállalkozások, egyéni vállalkozók igyekeztek a rosszból valamit jót kihozni. Kifőzde meleg ételt szállított a László kórháázba, egy tőlem nem messze lévő gumis minden egészségügyi dolgozónak ingyenesen cserélte, javította az autógumikat, stb.
Tagadhatatlanul nagy hatással volt rám a néhai Tom Kapitány is, képről talán jobban beugrik, kire is utalok.
1620220926188.png
100. születésnapját megelőzően jótékony célokra szervezett gyűjtést a a brit eü. számára. 100 kört akart megtenni rollátorával saját kertjében, hogy ezzel 1000 fontot gyűjtsön, ám az adománygyűjtő akció végére 32,79 millió fontot gyűjtött a járvány elleni védekezésre.
No, ő adta a lökést, hogy én is tegyek valamit.

Gyógytornászom (aki nem csak törött végtagokat rehabilitál, hanem volt covidosokat is), felesége pedig a Heim Pálban dolgozik, ami mára gyakorlatilag 70%-ban felnőtt Covid kórház és rehab lett. Bingó!
Előzmény: gyógytornászom megmutatta milyen gyakorlatot végezzek, figyelte az első sorozatomat, majd megperdült a forgófotellel és bámulta a Summert és a Ligetet. Viccesen odaszóltam, "Nem zavar, hogy munkaidőben mással foglalkozol?" Felnevetett, és elmondta, hogy van otthon egy akváriuma, de sosem gondolta, hogy egy akvárium lehet ennyire szép. (Mármint az enyém. 😱)
Hátööö, tényleg van egy megörökölt akváriuma:
IMG_20210309_193557.jpg

Mivel abban hiszek, hogy a jót, amit kapok, tovább kell adni, mert ha inci-fincit is, talán szebb és jobb lesz a világ, szétnéztem, mim is van idehaza: egy 54 literes akva, 2 tropa Tetra Ex700, meg néhány apróság. A kettő lepukkant külsőszűrőből sikerült egy működőképeset összeraknom, aztán a fórumon apránként megvettem ami még kellett.
Aztán, hogy tényleg lásson szép akváriumokat, megkértem, vigyen el a GA-ba. No, ott leesett az álla.

Saját csiga tempómban össze is raktam egy zen akvát, ami egyben életem első Iwagumija, helyesbítek, kőrakása. (Iwa az Tomi erőssége, de mondhatom megfertőzött.)
Mivel a feleségét Brigittának hívják, egyértelmű volt, hogy Boraras brigittaek fogják lakni. (Ők még felhízlalás alatt állnak egy másik akvában.)
No, és jöjjenek a képek:
IMG_1590.JPG
IMG_1589.JPG
IMG_1588.JPG

Köszönöm a segítséget @ZaCK @Nigro @Matyi @inadsz @danyi03 @viktorlantos @evavigh @Denior @star67 @Gyukker @Smiciferi @Dervis @adomok és a Fórum minden tagjának a jókért, szépekért, tapasztalatok megosztásáért. Nélkületek a büdös életben nem jutottam volna el oda, ahol most tartok. 😘
 
Back
Oldal tetejére