• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Power of Moor

Tegnap megint az agyvérzés kerülgetett több dolog miatt is:
1. Amano:
3 is petés, és gondoltam kihalászom őket ezzel az üveg pipával.... hát 3 órán keresztül próbálkoztam, már csalikaját is tettem bele, semmi... a himek kiszedték a kaját és elrobogtak vele, de a nőstény semmiképpen sem akart belemenni.....2-t sikerült nagynehezen előkaparni...

2. H. Tripartia Japan:
hogy a fenébe csináljátok, hogy olyan gyönyörű leomlós lesz? sokatoknál láttam, de nálam csak szenved... közel van a víz felszínéhez, kap fényt bőven, de egy nagy dzsumbuj és káosz az egész, nem sűrű, nem szép.....létezik valami hasonlóan növény-zuhatagnak nevelhető zöldség?

3. Riccia:
azthittem kivágom a francba, szépen növekszik, de amint hozzáérek millió apró szálra szakad....

4. összkép:
ti is úgy vagytok a saját akival, hogy sose tetszik?? Többen megnézték és aztmondták 'gyönyörű', de nekem valahogy egyre inkább nem az :((((

+1: csöndes+olcsó levegőpumpája van valakinek (amano tenyész aki két rekeszébe csináltam egy-egy cseh féle emelős szűrőt) ami nekem van az olyan hangos, hogy nehezen viselik el otthon.....


Krisztián, hidd el, nem éri meg, hogy agyvérzést kapjál emiatt :D... Ez a hobbi türelemre tanít, és úgy is kell kezelni. Ha rástresszelsz, nem lesz benne örömed, úgy meg hiába csinálod...Persze, vannak benne bosszantó dolgok is, de ez velejár, kudarcok nélkül nincs győzelem ;)
Még elég fiatal az aki, 2 és fél hónapos, kell neki egy pár hónap, hogy beérjen, elérje a csúcsformáját. Akkor lesz igazán szép, amikor minden növény bedúsúl, nem hiszem, hogy akkor se fog tetszeni...
A Tripartita japant lehet formázni, úgy, hogy a kiálló szálakat letépkeded, és visszadugdosod. A riccia sajnos ilyen, nekem is kitúrták a garnélák a nanoból, amit kaptam Tőled.
Légpumpát tudok adni én is, van egy Tetra 150-esem, amit jelenleg nem használok. Ha majd elugrasz az aljzatért meg a vízpumpáért, odaadom azt is.
 
Megjelent az előtérben a BBA elsősorban a crypto-n és az anubiason ami az előterben van.
Elképzelhető hogy nagy a flow? arra nyomja a lily a vizet....
Kezelés:
-levágdosam a szálakat?
- átrakjam a lilly-t - bár olyan szépen megforgatta a vizet....

BBA ellen a Twinstar hatastalan?
 
Megjelent az előtérben a BBA elsősorban a crypto-n és az anubiason ami az előterben van.
Elképzelhető hogy nagy a flow? arra nyomja a lily a vizet....
Kezelés:
-levágdosam a szálakat?
- átrakjam a lilly-t - bár olyan szépen megforgatta a vizet....

BBA ellen a Twinstar hatastalan?

Na nekem volt bba és staghorn is elég durván, de igazából tök egyszerű volt a megoldás.
Nálam 2 szűrő van, de mind a kettőt lefojtottam(drasztikusan) annyira, hogy éppen csak a felszínt fodrozta az áramlat.
Aztán vettem 4 fiatal sziámit amik nagyon jópofák szerintem és nálam gyakorlatilag azonnal munkába álltak.
Tudom az adagoló mellett GERONIMO a napi adag carbot mechanikusan befecskendezni, de nagyon hatásos tud lenni.
Én személy szerint ebben az időszakban amikor kézzel permeteztem a carbot kicsit meg is emeltem a napi adagot.
Mára teljesen eltűnt mind a két alga és a sziámik is beállnak fagyasztott kaját enni :)

A twinstart szerintem leszarja a bba.
 
Lassan négy hónapos az akvárium és megborult az egyensúly, eddig nagyon szépen megbirkóztam nagyobb algabumm nélkül, de mostmár jött mind csőstül:
- ecset -> állítottam az áramláson
- zöld pont -> azt vettem észre, hogy reggelente kicsit süti a nap....amíg nem volt ilyen hirtelen nyár nem volt gondom
- parvulán megjelent egy kis ciano, ezt ma visszavágtam meg leszívtam
illetve ma átpucoltam a szűrőt használt akivízben, mert nagyon visszaesett a teljesítménye.

Régen tettem fel képet, mert gondoltam hátha ütőset sikerül összehozni május végéig, és legyen meglepetés, de ahogy közeleg a 31-e, egyre valószínűtlenebb, hogy algamentes leszek.
Mondjuk nem is versenyakinak készült, de ha már a lakás dísze azért megmérettetném :)

A kép sajnos D70-nel kit obival, komolyabb fények nélkül készült, örök hála @hnorbi -nak, hogy kicsit mahinált vele:
17315593640_223416fabd_c.jpg

Takarítás közben találtam egy kishalat a hatalmas Blyxa-ban elbújva, de nemtudom kinek a kicsinye ;)
 
Ez még odaérhet! Komoly gondot nem látok.

Ecset ha fán van kapargatni kell.
Zöld pont sajna így nyáron gyakori. Pengézés, ez nem hátráltathatja a fotózást :)
BGA tápozásra figyelj. A sok természetes fény miatt még több lett a tápigény. Ne maradjon el. Addig is ki kell szívni vízcserénél amennyire tudod.
Kis Carbos fecskendő mehet ha a talaj közelében van csak.
 
Ezer eve nem irtam, most is csak futolag. Lenyegeben megkuzdottem az algaval, de idohiany miatt minimalis karbantartasra van idom :(

Ott tartok, hogy kis szoros hazikedvencem atvette a kerteszkedest es a vizcserek ellenorzeset:
6a288d3a1673c4010937fb98d6ec880e.jpg

58a6c7bafa60edb98fcfa350779cbb0f.jpg
 
Végigolvastam mind a kettő naplódat.Besza**s mennyi fejlődés látható,tapasztalható nálad "ilyen rövid idő" alatt. /még egy olyan abszolút kezdő,lama is mint én, szájtátva habzsoltam a sorokat.
Értek itt a normál halas akitól / step by step / a gyönyörű már-már művészi növényes medencéig.
Természetesen az aljzatok,növények,megfelelő- ideillő halak,tápozás, világítás technika,co2,ozmo...... sorolhatnám még..... és az ezekhez kapcsolódó tudásanyag elsajátítása, magas szintű alkalmazása.
Úgy gondolom nagyon pozitív példaként állsz előttem,előttünk hogy érdemes legyen nekünk is hozzákezdeni és majd egyszer egy magasabb szintet is képviselni ebben a "hobby"ban, művészetben.
Bocsánat, kicsit elragadtattam magam.Lenyűgözött a tudásszomjad és persze a legmesszebbmenőkig mindent a tudás megszerzéséért...
Két szóval: Gratulálok , Köszönöm
Üdv: István
 
Szia! Érdeklődnék, hogy a tápadagolód mennyire vált be, milyen tapasztalataid vannak vele. Köszi előre is.
 
Régen írtam, jól eltüntem, a naplót is alig találtam meg.
Volt egy terv, hogy sikerül a versenyekre összekalapálni egy jó állapotot, és egy fotót, de ez a mai napig sem sikerült...
Próbáltam kihozni amit így hirtelen tudtam, illetve egy gyors fotó, hogy azért legyen nyoma :)
az aki 9 hónapos:
22331546442_9120140fb4_z.jpg
 
Mindjárt 1 éves az aki és gondoltam kicsit rendbeteszem, drasztikusan megnyírom és lassan le is zárom.
Itt jöttek a gondok, rájöttem hogy a Montecarlo alatt, illetve a parvula alatt - es valószínűleg mindenhol vastagon áll a mulm...
így nyírás mellett/helyett nekiálltam kitakarítani a szűrőt, leszívni a mulmot ahol tudom, meg persze kicsit visszavágni a növényeket.
Meg nem álmodtam mi van a szűrőben (kb 3 hónapja volt szétszedve) vastagon állt benne az iszap....átmostam, kapott új durvaszűrőt, perlont és persze purigent is cseréltem
24240789395_6db3044705_n.jpg
Ahogy elkezdtem leszívni a jobb oldalon a mulmot, szépen szakadt fel az egész....szerintem már csak a mulm tartotta a gyökereket.... így kiszedtem és újraültettem a jobboldali füves részt, sajnálom szétszedni egyébként, de nagyon a végét rúgja :)
 
Meg nem álmodtam mi van a szűrőben (kb 3 hónapja volt szétszedve) vastagon állt benne az iszap....átmostam, kapott új durvaszűrőt, perlont és persze purigent is cseréltem

Én kb.félévente takarítom a szűrőt fullra, amúgy csak perlont cserélek, azt kb 3 havonta. Tapasztalatom szerint nem érdemes annyira piszkálni, csak ha már nagyon muszály. Egyébként a befolyó csövezésének a koszolódásán lemérhető, mennyire dzsuvás a szűrő, és mikor kell hozzányúlni.

sajnálom szétszedni egyébként, de nagyon a végét rúgja :)

Egy átépítős buli? :);)
 
Mi a terv ezután ???
Még a romeltakarítás van, talajmosás, kisütés, kövek/fák tisztítása + szakvizsga április végén (úgyse bírom ki addig hogy ne legyen aki...)

Terv szerint valami iwagumi fele szándékozom elmozdulni, de ez még nagyon képlékény
egyébként hatalmas inspirációt ad a " Mount Marmolada" akváriumod
 
Még a romeltakarítás van, talajmosás, kisütés, kövek/fák tisztítása + szakvizsga április végén (úgyse bírom ki addig hogy ne legyen aki...)

Terv szerint valami iwagumi fele szándékozom elmozdulni, de ez még nagyon képlékény
egyébként hatalmas inspirációt ad a " Mount Marmolada" akváriumod
Azta ,nagyon köszönöm,nem is gondoltam volna ,hogy így inspirál valakit:notworthy::)
Kíváncsian várom az új elrendezést
 
Terv szerint valami iwagumi fele szándékozom elmozdulni, de ez még nagyon képlékény
egyébként hatalmas inspirációt ad a " Mount Marmolada" akváriumod
Jut eszembe ......kőből legyen is bármilyen majd, jól tárazzál be,mert a 200 lityibe kelleni fog egy vagonnal:)
A csokorral mi lett????van még belőle????
 
Back
Oldal tetejére