• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Power of Moor

Krisztián a lámpaprojekt hogy áll ????Nagyon jól néz ki már a kezdeti fotókon is;)
A tápadagoló nagyon szuper ,remélem bevált(y).
A felvigyázó főnököd meg a hátad mögött ,ugy néz ki elég komolyan veszi a munkáját:LOL:
Egy totál fotó is jöhetne:)
 
Azt vettem észre, hogy vízcsere után mindenki bubizik, egyébként meg nem :(

Az amanok meg az otok is? Az baj! :ROFLMAO::D Vízcsere után a bubizás a friss víz oxigéntartalmától van, nem a növények eregetik a bubikat jókedvükben...Arra szerintem még várnod kell.o_O
 
@Evereka :
Lámpa: 80%-ban van kész, egyenlőre pirít 4x39W-on, de még finomítani kell rajta
Tápadagoló: nagyon jól teszi a dolgát, régi vágy volt, és nagyon szeretem
Total Foto: sajnos még nincs olyan állapotban, hogy készüljön totál, inkább apróbb részletek lesznek egyenlőre, és rájöttem sok sok fény kell a fotózáshoz + minimum egy 2.8-at tudó obi.... o_O

@hnorbi : főleg az amanók, ahhoz képest, hogy nem egy szépségek (bezzeg a Taiwan Bee, @Tibi akváriumát látva beleégtek a retinámba), orák óta nézem ahogy kavarnak :LOL:
 
Ma labornapot tartottam:

Netto liter: 198 l
Vizcsere: hetente kb 80 l RO viz
Co2: 120 ppm 7 oran at
Vilagitas: 4x39W 9 oran at

Vizparameterek:
Homerseklet: 25.9 C
uS: 165
pH: 6,9 pH
dGH: 3
PO4: 0,7 mg/l(ppm)

Tapozas:
napi szinten
Micro: 10 ml
Macro: 10 ml
Carbo: 6 ml
Ketnaponta:
Kaliumfoszfat: kis adagolokanalnyi

Heti szinten:
Ferro: 2x10 ml
 
Növények:
szépen növögetnek, beszereztem pár nagyon kedves forumtárstól növényket (nagy nagy köszönet érte), lassan írnom kéne a leltárt

Halak, rákok, csigák:
bekerültek a régi halak (6 db Vörösorrú pontylazac és 4 Ékfoltos razbóra), viszont folyamatosan töprengek mi nézne ki jól fotózás szemopontjából.
Nagyon sok képet megnéztem, sokan neonokat, amandakat, vagy endlereket használnak...
GA-ban láttam az Ötöves díszmárnát, szépek (kéne vagy 20 db) bár adatlapja alapján neki is 6-6.5 körüli pH kéne...lehet lejebb kéne tolnom jobban?

aprócsigából jól állok, most probálok szerezni vagy 10 Helena-t
Amanok elvannak, vedlenek és nőnek és zabálnak :D

Technikai ügyek:
továbbra sem vagyok megelégedve a CO2 beoldással, csináltam egy külső reaktort, de még rosszabb a helyzet, így visszakerült a GA közepes diffúzor, szeretem azt a kis üveg kütyüt, de nem igazán porlaszt úgy ahogy elvárnám tőle...

tudom tudom fotóó hiányzik, igyekszem pótolni
 
Pótolnám a hiányzó képet, sajnos botrányos, minél jobbat akarok fotózni annál roszabb lesz....:confused:

A középső résznél elég sötét barlang van, nemtudom mit érdemes odatenni, ha egyáltalan kellene valamit...
Rendezői bal oldalon próbálkozom egy kis emers résszel, de nagyon lassan növekszik :(

Ti mit cserélnétek inkább:
1. D70 -> D90
2. vagy Tokina 12-24 f4 obi
 
Én biztos az obit és nem az alapgépet. Az alapgépen van biztos pár új funkció de szerintem a képminőségenm annyit nem változtat, mint az objektív. De hozzáteszem én nem vagyok profi fotós.
 
Pótolnám a hiányzó képet, sajnos botrányos, minél jobbat akarok fotózni annál roszabb lesz....:confused:

A középső résznél elég sötét barlang van, nemtudom mit érdemes odatenni, ha egyáltalan kellene valamit...
Rendezői bal oldalon próbálkozom egy kis emers résszel, de nagyon lassan növekszik :(

Ti mit cserélnétek inkább:
1. D70 -> D90
2. vagy Tokina 12-24 f4 obi
D70 jo kis gep. Objektivet vennek en is. De miert konkretan ebben az obiban gondolkodsz! Mire kell?
 
Teljesen laikus vagyok, de a lámpát el kellene takarni fotózásnál egy darab fekete kartonnal. Ez így nyilván teljesen hogy is mondjam. :D

(A képminőségben nem számít, de a hordó formát ha egy kattintással kivennéd, nem gondolnám mindig azt, hogy még mindig íves az akváriumod. ;) )

Amúgy szuperül néz ki, tuti elrendezés lett! (y)
 
Ti mit cserélnétek inkább:
1. D70 -> D90
2. vagy Tokina 12-24 f4 obi

Találtam az objektívről egy alapos tesztet a DPreview-n. Van sok mintakép.
Kicsit kritizálják a kromatikus aberrációk miatt, ami sajnos szoftverrel nem korrigálható. De amúgy megkapta a 'highly recommended' minősítést.
"The other weakness of the Tokina 12-24mm F4 lies in its lateral chromatic aberration characteristics. Fringing is quite strong at 12mm, and most problematically is of the visually intrusive green/magenta variety in the corners of the frame (where it's naturally most pronounced)."
 
Techinkai update:
- elkészült egy fotókarton takaró, aminek a belső felületére arany fólia került
- megrendeltem pár elektronikai kütyüt ami bekerül a lámpába (arduino alapokra) áprilisban érkezik :((
- 'véletlenül' beleesett egy Twinstar Nano az akiba, teljesen megbabonázva bámulom és egyenlőre semmi periodikusságot nem fedeztem fel, hogy mikor műxik....

Foto:
ott tartok, hogy próbálom kölcsön kérni az alábbiakat (D7000, komolyabb obi, studio vaku)
ezeket agyon variálva az itthoni D70+kit obi+macro közgyűrú-vel szeretnék levonni egy végső következtetést, hogy melyik irányba érdemes mozdulni

képek később
 
Kicsit pimpeltem a képeden, Krisztián:

power_of_moor.jpg


Majd valamelyik este átugrom az 5100-asommal, és lövünk pár képet, jó? :) Az akvárium amúgy szépen alakul, én lehet, hogy elkezdeném mohásítani a lávaköveket....;)
 
Ma az egyik legnagyobb amano garnim megvaltozott, maskepp mozog es ugy fest teli van apro sotetbarna petekkel, akkor innen szamitva 4 het alatt kell gyorsan algas sosvizes akit csinalnom? :)
 
  • Like
Reactions: TZ
Ma az egyik legnagyobb amano garnim megvaltozott, maskepp mozog es ugy fest teli van apro sotetbarna petekkel, akkor innen szamitva 4 het alatt kell gyorsan algas sosvizes akit csinalnom? :)
Tengeris akváriumból szerezz be algát, és oltsd be vele a vizet, akkor van esély, hogy megmaradnak.
 
Tegnap megint az agyvérzés kerülgetett több dolog miatt is:
1. Amano:
3 is petés, és gondoltam kihalászom őket ezzel az üveg pipával.... hát 3 órán keresztül próbálkoztam, már csalikaját is tettem bele, semmi... a himek kiszedték a kaját és elrobogtak vele, de a nőstény semmiképpen sem akart belemenni.....2-t sikerült nagynehezen előkaparni...

2. H. Tripartia Japan:
hogy a fenébe csináljátok, hogy olyan gyönyörű leomlós lesz? sokatoknál láttam, de nálam csak szenved... közel van a víz felszínéhez, kap fényt bőven, de egy nagy dzsumbuj és káosz az egész, nem sűrű, nem szép.....létezik valami hasonlóan növény-zuhatagnak nevelhető zöldség?

3. Riccia:
azthittem kivágom a francba, szépen növekszik, de amint hozzáérek millió apró szálra szakad....

4. összkép:
ti is úgy vagytok a saját akival, hogy sose tetszik?? Többen megnézték és aztmondták 'gyönyörű', de nekem valahogy egyre inkább nem az :((((

+1: csöndes+olcsó levegőpumpája van valakinek (amano tenyész aki két rekeszébe csináltam egy-egy cseh féle emelős szűrőt) ami nekem van az olyan hangos, hogy nehezen viselik el otthon.....
 
Utoljára módosított:
+1: csöndes+olcsó levegőpumpája van valakinek (amano tenyész aki két rekeszébe csináltam egy-egy cseh féle emelős szűrőt) ami nekem van az olyan hangos, hogy nehezen viselik el otthon.....
Tudok egyet adni kölcsön, ha kéred. Állítható, ha nem tekered fel fullra akkor nem hangos.
 
Back
Oldal tetejére