• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Power of Moor

Nem nyert. Rideg... Kipróbáltam. Nekem egy hangos gagyi jebo-m van. Eszkábáltam neki egy hangtompítót... Most csak annyit, hogy szivacs. Az jobb - alá is.
Több megoldás is van, én sem hungarocell-t tettem alá, hanem hozzá nagyon hasonló anyag, csak nem golyókból van, ilyen habosított valami.
Ezen kívül lehet polifoamot, vagy van aki kibélelte az egész szekrényt belül, sőt @TZ-nél van egy tökéletes megoldás, ő felfüggesztett sodronyokkal egy kis polocot és azon van az egész szűrő, szóval a lehetőségek határtalanok :)))
 
Na jó. Elárulom :D Bár a naplómba akartam bepötyögni...
Fogtam egy dobozt. Mivel sok pelenka fogy, így egy pelenkás kartondobozra esett a választásom. Elsőnek kibéleltem egyszerű kukás zacskóval. Beázás esetén a doboz fala adja a tartást a zacskónak és olyan lesz, mint egy műanyag tároló. A pelenkázóhoz vettem szivacsot. 2 cm vastag. Ezzel kibéleltem a dobozt. Készítettem egy tetőt is. Kivágtam rajta két lyukat a csöveknek. Na ez spec hungarocel béléses. Az egész be a szekrénybe és lehet aludni tőle. Fél egy fokkal melegedett az akvárium vize is. A polifomot is próbáltam... jobba megfelelő vastagságú szivacs.
 
Több megoldás is van, én sem hungarocell-t tettem alá, hanem hozzá nagyon hasonló anyag, csak nem golyókból van, ilyen habosított valami.
Ezen kívül lehet polifoamot, vagy van aki kibélelte az egész szekrényt belül, sőt @TZ-nél van egy tökéletes megoldás, ő felfüggesztett sodronyokkal egy kis polocot és azon van az egész szűrő, szóval a lehetőségek határtalanok :)))
Hétvégén kipróbálom a mosogépalátétet, múltkor láttam az OBI-ban. Hátha bejön.(y)
 
Polifoam! :)

Én minden alá azt rakok, székaptam az egyik strandolósat :D , és vágok belőle ha valamire kell. Sokkal jobb anyag mint a hungarocell. Rakhatod duplán is.
 
Na egy kis technikai update:
Régi vágyam volt megoldani az automata tápozást igényesen, azthiszem ez most jól sikerült :
1. Ez a kép még nem újdonság egy Marine Magic 3 pumpás adagoló, semmi extra, teszi a dolgát (Macro-Micro-Carbo)
16525752122_d1f6a35348_c.jpg

2. A lényeg itt jön, a kifolyó ágba csináltattam egy üveg közdarabot amibe bemegy 3 kis csőr meghajlítva, így elrejtve, de igényesen folyik a táp befele, persze ide kerültek a visszafolyásgátlók, mert szépen le lehetne engedni az egész akváriumot ezen keresztül. A 2.0-ás verzióban lesz majd rajta üveg csap is :D
16525087091_b70e042cd3_c.jpg
 
Utoljára módosított:
Azthiszem eljött az első nagy AJJJAJ.....
most, hogy majdnem egy hónapos az az akvárium és elkezdtem normálisan tápozni és világítani elkezdett megjelenni mindenhol ilyen barna takonyszerű valami, nem tudom, hogy alga-e, de valószínű az...
 
A helyi Vologya San Mester szakavatott tekintete koveti minden lepesem
d5cd238351223c31402732ca755c9db3.jpg
 
2. A lényeg itt jön, a kifolyó ágba csináltattam egy üveg közdarabot amibe bemegy 3 kis csőr meghajlítva, így elrejtve, de igényesen folyik a táp befele, persze ide kerültek a visszafolyásgátlók, mert szépen le lehetne engedni az egész akváriumot ezen keresztül. A 2.0-ás verzióban lesz majd rajta üveg csap is :D
De csipom az ilyen eldugott megoldásokat, gratulálok!
Üveg, jó ha van tartalék!
 
Back
Oldal tetejére