• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Power of Moor

Bükike

Főkertész
Sziasztok

Eljött az idő, hogy egy új naplót nyissak, igyekszem más minőségben és szinvonalon kezelni ezt az akváriumot, hiszen ezt már egy haladóbbnak szánom.
A korábbi akvárium egy próbálkozás volt, hogy fenn tudom-e tartani mondjuk egy évig, sikerült.

Előszőr is szeretném megköszönni @Luigi13 , @hnorbi a személyes segítséget, azthiszem nélkületek nagyon nem jött volna össze:

Indítás: 2015.01.17.

Technikáról:
üveg: 100x44x45cm Opti 10mm vastag
szűrés: jelenleg Eheim 2026 Biomech és Substrat Pro, de már úton van a 2075 :)
fény: DIY 4x24Watt, ez nagyon kevés, de már gyártás alatt a 4x39W
Co2: nagynyomású rendszer 2l alu palack + GA közepes diffúzor

Talajról:
talajemelés: 10kg lávakőzuzalék
Tropica táptalaj 2,5L
Ada Penac P,Ada Penac W,Ada Clear Super,Ada bacter 100
Régi használt Environment kb 5L
Tropica Aquarium Soil kb 21L

Dekorokról:
Fuji és más lávakő elfelejtettem lemérni :)
Redmoor fa

A végleges Hardscape:
hardscape.jpg
 
Végre belecsapsz a lecsóba Krisztián:) .Jut eszembe növényeket nem írtál. @cheetah MC-jével be tudnád ültetni az egészet már a elején.Persze csak ha ezt a növényt tervezted bele;)
 
Ja, én is tudom ajánlani. Ebbe scapebe jól mutatna. Ha nagyon szeretnéd még egy kicsit benn tudom hagyni a levesben! :)
 
Az alap elképzelés az volt, hogy az ágak törjék össze a köveket, mindenfelől bujjanak ki és tényleg úgy nézzen ki mint egy hatalmas gyökérzet.
Az akvárium aljára vékony fekete geotextilia került, a talajemelést zúzott lávakővel és régi aprókavicsos talajjal oldottuk meg úgy, hogy Niki vart egy tökéletes zsákot geotextiliából (többen javasoltuk a Pelenka öltést :D ) azt megtöltöttük, majd be lett varva.

Mivel előre elsősorban olyan nöövények kerülnek majd amik nem igényelnek külön talajból való tápozást, ezért táptalaj csak hátra került, meg persze a 'varázsporok' is :)
varázspor

Kicsit azért bajban vagyok a növényesítéssel, vannak tervek és elképzelések, de főleg a rendezői bal oldallal vagyok bajban, mert oda azt szeretném, hogy szép sűrű dzsungel nőjön ami kilóg természetesen a víz fölé.
 
Félig bekerültek a növények:
- régi akiból megmaradt pár dolog (eléggé mesínylették a kb 1 hónapos átmeneti állapotot)
- @Piga mestertől rengeteg acicularis, fissi, microsorum (asszem)
- Niki+ @Luigi13 gyönyörű akváriumából: Hydrocotile Tripartia Japan, Blyxa, Micranthemum Monte Carlo, Hottonia Palustris
Nagyon köszi Nektek :)



Természetesen a napi vízcserék mennek és a CO2
 
Utoljára módosított:
Másfél hetesen:


2 naponta vízcsere, elkezdtem RO-val
CO2 megy folyamatosan, táp még nem

Jobb oldalt hátrébb van egy lávakő, amíg nincs parvula nagyon üres volt az a rész, betettem
Technika még szivat: 2075 lassabban érkezik, a világítás lasabban készül....
 
Eltelt újabb pár nap, mostmár hetente 2 vízcsere van, beültettem a jobb oldali részt parvula minivel.
Elkezdtem tápozni is 4-4-4ml carbo+mikro+makro

Két gondom van(najó van több is):
- előre az ágak és sziklák tövébe kéne nagyon valami bozotós
- az ágak még mindig csupaszok, de nem érzem még, hogy rámtört volna a mohásítsunk láz :)

 
Back
Oldal tetejére