• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pontylazacos növényes, vagy legalábbis valami olyasmi :)

Egy nagy kőre volt kötözve, a kő nem látszik már. :)

Szerintem akkora rizómája van már, hogy ha ötfelé szeded, akkor is nagyobb adagok jönnek ki kétszer mint egy bolti adag. :D
 
Nagyon jól néz ki a dzsungeled, van egy hangulata! A ramik kiköpött úgy néznek ki mint, az enyémek, nekem is kedvenc halaim. Nálad ívtak már? Az egyik képhez írtad, hogy éppen nászruhában van a hím...
 
Köszi! A ramik már vagy háromszor leívtak. Utódról nem tudok beszámolni, ikrákat több napig is őrizték, de gondolom győzött a túlerő.:)
 
Ha érzel majd késztetést, akkor ha egy kis (8-10 cm átmérőjű) lapos, síma felületű követ beteszel, arra leikráznak és azt ki is tudod venni.
Ha egy bejáratott kis medencébe kiteszed (pl garnélák mellé, akik ráadásul a terméketlen ikrákat jó eséllyel elfogyasztják), ki lehet keltetni, az aljzat kavicsain lévő biofilmen szerintem több-kevesebb felnő addig, amikor már por eleséggel tudod tovább nevelni.
Ha már 1,5-2 cm-esek, mehetnek vissza a nagy akvába.
 
Le a kalappal! Átolvastam a naplód, hihetetlen, hogy mennyit "túrtad" a scapet mire a mostani végleges állapot kialakult. De szerintem megérte. Látszik, hogy van benne munka és biztos rengeteg tapasztalatra is sikerült szert tenned egy bő év alatt.
Én már nagyon várom az újat! (részben a halacsok miatt is, amik majd hozzám költöznek :) )
 
Pénteken megyek még egy kört a GA-ba, hétfőn szétbontom, szóval ez a napló zárható, kérem áthelyezését a befejezettek közé.

Egy utolsó kép, összeraktam az amanok+otok ideiglenes lakhelyét (bal elöl az éppen úszkáló nagy gömbmoha lesz):

22696603317_dab897d7cd_c.jpg20151118_122005_HDR by Attila Szántó, on Flickr

Köszönöm mindenkinek a kommenteket és a szép szavakat! :)
 
Jelen állapot (jött közben Bacopa, a toppolás után kipurcant Ludwigia Repens Rubinok helyére, nesze neked low tech):
07_jelen1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg 08_jelen2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg 09_jelen3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg 11_jelen5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg 12_jelen6_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bocsi az ótvar képekért, nem vagyok nagy fotós, technikám sincs rá.
A mandulafa levelet lusta voltam kivenni, de nem ront sokat az amúgy sem fényes összképen, szóval mindegy is. :)

Majd ha kiviteleztem a szűrőmódosítást, beszámolok, illetve ha végre tudok értelmes fotót lőni a halakról. :) A komplett lágyvizes átállás után megjutalmazom majd magam egy márvány baltahasú lazac csapattal, őket nagyon várom már. :)
Nagyon szépek a neonok
 
Back
Oldal tetejére