• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pontylazacok

Etele

Kertész bálvány
Sziasztok, bár a halas szekció annyira nem pörög - vagy éppen ezért :) - úgy gondoltam, nincs értelme sok kis külön topikba szétszabdalni a pontylazac fajtákat, jobb egy gyűjtőtéma.

Ráadásul szerintem nagyon sok pontylazacos akvakertész van körünkben, szóval talán még értelme is van. Esetleg kicsit túl is tekinthetünk a pontylazac = neon tematikán. :)

Először is az ökölszabály, Pasarétia Gyulával beszélgettem, ő azt mondja, egy pontylazacra két litert érdemes számolni (azaz egy 100 literes medencében tartható 50 példány), más tenyésztők engedékenyebbek, ők 1 liter 1 halat mondanak (ezt én kicsit szűkösnek érzem).
Mindenki döntse el maga, az biztos, hogy a pontylazacoknál nem érvényes az 1 centi = 1 liter szabály.

Nálam a következő fajok úszkálnak pontylazacból 240 literben:
- 15 hemigrammus bleheri (vörösorrú pontylazac)
- 9 csíkos baltahasú lazac
- 38 vörös neon
- 10 serpalazac
(Plusz corik meg otok és 1 pár kakadu, meg 1 pár borelli törpesügér.)

Még férne hal, de egyelőre megállok ennyinél.
Amit tanácsolni tudok: hemigrammus iszonyú jó kis rajhal, ajánlom mindenkinek. Vörös neont mindenki ismeri, én többre tartom a vörösorrú pontylazacot.
Baltahasú lazacok is nagy arcok.

Serpalazok sajnos csipkelődősek kicsit, de eddig a neonokat is hajtották, néhány hete már egymás között torzsalkodnak csak. Ők a legigénytelenebbek, először ők jöttek a friss akváriumban, tudom, nem szép ilyet mondani, de ők a legolcsóbbak is, tehát ideális "indító halak". :)

Lágyvizezek, ajánlom mindenkinek, mióta nem a budapesti kemény csapvízben vannak, a serpalazacok folyamatosan ívnak, násztáncot lejtenek, nagyon látványosak. A csipkelődés miatt deportálni akartam őket, de meggondoltam, most megszerettem őket. :) Ráadásul mivel sokat ívnak, a nagy számok törvénye alapján van esély, hogy megmarad egy-egy növendék a társas akváriumban is - ma fedeztem fel egy ifjonc serpalazacot! Nagyon kis csinos, majd lefotózom, nem több egy centisnél.
Nálam a háttér mögé be tudnak úszni az újszülöttek, két rács is van rajta hogy legyen mögötte áramlás, talán ezért is élte túl ez az egy, hogy felzabálják. :) Persze sok a búvóhely is mert sok a növény.

A változatos és minőségi etetést, mint minden hal, ők is meghálálják, én jobbára fagyasztottal etetek, ezt egészítem ki Tetra száraz tápokkal. Folyamatosan megy a Fisthtamin is nekik.

Hirtelen ennyi, remélem nem csináltam nagy galibát hogy nyitottam egy topikot ennek a szép és változatos családnak!
 
Szia!
Én örülök ennek a témának, kezdésnek meg is szeretném kérdezni hogy van-e olyan, illetve tud-e valaki olyan pontylazacot ami megfér 54 literben és szép csapatot alkot? low tech, nem sűrűn berendezett akváriumról lenne szó, vasfákkal (ha a csersav valamelyiknél követelmény lenne, akkor ezt fontosnak érzem leírni)
viszont egyenlőre nem dolgozom szóval a lágyvízre nincs keret sajna ( itteni csapvíz neptunos csepegtetős szerint ~16-18 GH)
 
Mindenképpen a legkisebb testű pontylazacok közül válogatnék, neon alapból kilőve mert neki nagy úszótér kell, 4 centi feletti halak is kilőve, szintén emiatt.

Pl.

Hal - Lazac - Amanda lazac (Hyphessobrycon amandae) most csak 590,00 Ft - Green Aqua

vagy

http://diszhal.info/Hyphessobrycon_haraldschultzi.php

Lágyvizezés nem nagy kunszt, beruházol egyszer kevertágyas műgyantára, az valami 2500 forint, utána lehet 7-800 forintért cserélni újra,
1 literrel lelágyítasz 120 liter vizet kb. Sokáig elég.
 
Lekaptam a kis 1 centit sem elérő ifjonc serpámat:
IMG_1650_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Lágyvizezés nem nagy kunszt, beruházol egyszer kevertágyas műgyantára, az valami 2500 forint, utána lehet 7-800 forintért cserélni újra,
1 literrel lelágyítasz 120 liter vizet kb. Sokáig elég.
végülis ha felesbe keverem akkor az már 18 helyett 9 GH az a leírás alapján elég és akkor egy adagból ~240/15= 16 vízcserére elég :D viszont azt nem tudom hogy a magam 7,5+pH vizem mennyire fog 7 alá menni ettől :) de ez még a jövő zenéje, esetleg nyáron.
köszönöm a választ! :)
 
Sziasztok, bár a halas szekció annyira nem pörög - vagy éppen ezért :) - úgy gondoltam, nincs értelme sok kis külön topikba szétszabdalni a pontylazac fajtákat, jobb egy gyűjtőtéma.

Ráadásul szerintem nagyon sok pontylazacos akvakertész van körünkben, szóval talán még értelme is van. Esetleg kicsit túl is tekinthetünk a pontylazac = neon tematikán. :)

Először is az ökölszabály, Pasarétia Gyulával beszélgettem, ő azt mondja, egy pontylazacra két litert érdemes számolni (azaz egy 100 literes medencében tartható 50 példány), más tenyésztők engedékenyebbek, ők 1 liter 1 halat mondanak (ezt én kicsit szűkösnek érzem).
Mindenki döntse el maga, az biztos, hogy a pontylazacoknál nem érvényes az 1 centi = 1 liter szabály.

Nálam a következő fajok úszkálnak pontylazacból 240 literben:
- 15 hemigrammus bleheri (vörösorrú pontylazac)
- 9 csíkos baltahasú lazac
- 38 vörös neon
- 10 serpalazac
(Plusz corik meg otok és 1 pár kakadu, meg 1 pár borelli törpesügér.)

Még férne hal, de egyelőre megállok ennyinél.
Amit tanácsolni tudok: hemigrammus iszonyú jó kis rajhal, ajánlom mindenkinek. Vörös neont mindenki ismeri, én többre tartom a vörösorrú pontylazacot.
Baltahasú lazacok is nagy arcok.

Serpalazok sajnos csipkelődősek kicsit, de eddig a neonokat is hajtották, néhány hete már egymás között torzsalkodnak csak. Ők a legigénytelenebbek, először ők jöttek a friss akváriumban, tudom, nem szép ilyet mondani, de ők a legolcsóbbak is, tehát ideális "indító halak". :)

Lágyvizezek, ajánlom mindenkinek, mióta nem a budapesti kemény csapvízben vannak, a serpalazacok folyamatosan ívnak, násztáncot lejtenek, nagyon látványosak. A csipkelődés miatt deportálni akartam őket, de meggondoltam, most megszerettem őket. :) Ráadásul mivel sokat ívnak, a nagy számok törvénye alapján van esély, hogy megmarad egy-egy növendék a társas akváriumban is - ma fedeztem fel egy ifjonc serpalazacot! Nagyon kis csinos, majd lefotózom, nem több egy centisnél.
Nálam a háttér mögé be tudnak úszni az újszülöttek, két rács is van rajta hogy legyen mögötte áramlás, talán ezért is élte túl ez az egy, hogy felzabálják. :) Persze sok a búvóhely is mert sok a növény.

A változatos és minőségi etetést, mint minden hal, ők is meghálálják, én jobbára fagyasztottal etetek, ezt egészítem ki Tetra száraz tápokkal. Folyamatosan megy a Fisthtamin is nekik.

Hirtelen ennyi, remélem nem csináltam nagy galibát hogy nyitottam egy topikot ennek a szép és változatos családnak!

Nekem is hasonló összeállítás van, csak 96 literben:
- 1 pár Apistogramma cacatoides
- 12 neon
- 8 fekete neon
- 5 Otocinclus
Eddig azt hittem, túl van népesítve az aki. A fentiek alapján még 10 neon elférne???
 
Nálam alul-középen sőt néha a felső szekcióban is úszkálnak.
Mondjuk nálam 15 van, a tenyésztő azt mondta, ebből a halból ez a "minimum".

Most királylazacokon gondolkodom, nagyon tetszik, egy 15-ös csapat tán még el is férne nálam.
 
Tudom, elvileg a nálam megtalálható összes halra ezt írják (elvégre csak dél-amerikai fajokat tartok), mégis remekül érzik magukat az akváriumban, ahol 1W/liter van.
De említhetném a neonokat is, sok a akvakertész használja őket, és remekül elvannak a sok fénnyel megvilágított akváriumokban is. :)

Szerintem beszoktatás kérdése.
 
Hali!

Megkérdezhetem, hogy van e tető az akváriumodon amiben a királylazacok úszkálnak illetve, hogy volt e kiugrálós problémád?
Egyébként nekem is nagyon tetszenek! :)

Még a rózsa, citromlazacokat is szeretem, utóbbit jelenleg is tartom, gyönyörűek a tényleg citromsárga úszóik, meg a sárgás árnyalat, amivel az egész testük ragyog.
 
Szia, félig fedett csak az akvárium, de szökevényem még nem volt.

Most, hogy mindegyik elérte a felnőtt méretét és szinezetét, gyönyörűek, majd lövök képet, csak most semmire nincs időm, egy két hónapos meg egy másfél éves gyerek mellett... Egy hete kellett volna vízcserét+szűrőtisztítást tolni, az is csúszik. :(
 
Értem! Én is beszereztem pár darabot, féltem, hogy talán ugrálós.
Kíváncsi leszek majd a képekre! :)
 
Back
Oldal tetejére