• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pókháló az akváriumban.

Status
Not open for further replies.

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Azért ide írtam mert sehova nem tudtam besorolni!

Két napja berendezett nanómban pókháló szerű képződményre lettem figyelmes, ami terjed!
Szűrést még nem üzemeltem be (akkor talán nem is alakulhatott volna ki).
Volt már valakinek hasonló az akváriumában?

A tettest még nem sikerült beazonosítani!


IMG_2669.JPG


IMG_2670.JPG


Bocsánat a képminőségért, de a lényeg látszik!
 
A. Kavicsos said:
A tettest még nem sikerült beazonosítani!
Nem csak sima fonalalga?

HoZee ... a teljesség igénye nélkül belinkelném a kifejlett hím példányt is, ha már te az ivarérett nősténnyel kezdted a sort. :D :D

thumb_vizipok_csodapok_5.jpg
 
recon said:
HoZee ... a teljesség igénye nélkül belinkelném a kifejlett hím példányt is, ha már te az ivarérett nősténnyel kezdted a sort. :D :D

thumb_vizipok_csodapok_5.jpg

Rosszul tudod, ő nem vizipók, hanem a barátja egy keresztespók.
 
HoZee said:
Rosszul tudod, ő nem vizipók, hanem a barátja egy keresztespók.
uristen... szégyellem magam. Nézzétek el a ...fiatalságomnak :D nemmintha nem néztem volna de nincs más kifogásom. Tényleg. :D
 
Sziasztok!

Két napja beeresztettem 20db Rc-t azóta sajnos eltünt a képződmény!
Pókot azóta sem láttam benne ( csak Cyklopsok keringenek a garnélák között)!
Azért résen leszek!
 
Ilyet láttam én is tegnap az akiban, de a hidra miatti sokk el is feledtette velem. Egyértelmûen nem alga. Este ha nem felejtem el, megnézem van-e még.
 
Van gömbmoha bent? Mert nekem ő csinált hasonót ...
 
Ez nem tudom mi a halál lehet. Nálam 2 fordult eddig elő, egyik napról a másikra megjelenik, majd fél nap leforgása alatt eltűnik. Érdekes képződmény, valami baktérium okozhatja?
 
A másik érdekesség,hogy csak 1-2 helyen van jelen, mindössze néhány szál. Lehet,hogy tényleg pókháló, ami bekerült a medencébe és megtapadt néhány növényen? :D
 
Sziasztok!

Ma nálam is felütötte a fejét a pókhálóvírus;) Néhány napja kezdtem el CO2-t adagolni egy 30l-es nanóban, talán ezzel lehet összefüggésben? Viszont tegnap volt vízcserém, nitrát nem lehet magas, ennek ellenére mintha óráról órára nőne ez az izé. Nem hinném, hogy fonálalga, mert sokkal vékonyabb szál, gyenge áramlatban is lebeg, és egyáltalán nem látszik zöldnek...

Mit tegyek vele?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére